, niedziela 19 maja 2024
Wydarzenia i kultura na weekend: Urodzinowy koncert w Świetlicy Krytyki Politycznej
Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie nadal świętuje swoje 10-lecie i z tej okazji zaprasza na darmowy koncert, podczas którego wystąpi m.in. zespół I LOVE 69 POPGEJU. fot: FB/I LOVE 69 POPGEJUDodaj do Facebook

Wydarzenia i kultura na weekend: Urodzinowy koncert w Świetlicy Krytyki Politycznej

Kolejny weekend w powiecie cieszyńskim przynosi szereg wydarzeń, które obejmują m.in. urodzinowy koncert w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie, premierę filmową w Amatorskim Klubie Filmowym "Klaps" w Chybiu, Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, a także Noworoczny Koncert Charytatywny w Brennej w ramach którego zbierane będą środki na zakup inwalidzkiego wózka elektrycznego dla Aleksandra Hellera W naszym cotygodniowym zestawieniu znajdziecie także aktualny repertuar kina Piast w Cieszynie oraz Teatru Elektrycznego w Skoczowie.

17 STYCZNIA

Koncert: I Love 69 Popgeju, Oondood w ramach urodzin Świetlicy Krytyki Politycznej

Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie nadal świętuje swoje 10-lecie i z tej okazji zaprasza na darmowy koncert, podczas którego wystąpią zespoły: I LOVE 69 POPGEJU - działający na czeskiej scenie niezależnej i undergroundowej od 2001 roku oraz OONDOOD reprezentujący imprezowy rokendrol improwizowany. Urodzinowy koncert odbędzie się w piątek, 17 stycznia o godz. 20:00 w Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie przy ul. Przykopa 20. Wstęp wolny.

I LOVE 69 POPGEJU

OONDOOD

Zioła dla smaku i zdrowia. Mądrość tradycyjnych kuchni regionalnych

Beskidzki Dom Zielin Przytulia w Brennej zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w piątek, 17 stycznia o godz. 18:00. -W Przytulii gościć będziemy Panią Wiesławę Rusin autorkę książek o prozdrowotnej kuchni, dieto-terapeutkę, która w swoim wykładzie "Zioła dla smaku i zdrowia. Mądrość tradycyjnych kuchni regionalnych" opowie o tym jak wspomagać zdrowie korzystając z ludowej wiedzy na temat ziół - przekonują organizatorzy spotkania. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed spotkaniem.

50 lat AKF Klaps - Kalendarz polskiego rolnika

AKF „Klaps” zaprasza na premierę filmu dokumentalnego Rafała Przybyły pt. "Kalendarz polskiego rolnika", która odbędzie się w ramach odchodów 50-lecia Amatorskiego Klubu Filmowego. Autor filmu od czterech lat należy do AKF „Klaps”, zajmuje się fotografią i filmem. Jest reżyserem, operatorem i fotografikiem. Tworzy filmy i fotografie dokumentalne, chcąc uratować od zapomnienia to co go otacza. - Film „Kalendarz polskiego rolnika” ma pokazać trud i ciężką, codzienną pracę rolników. Chciałbym żeby mój film był hołdem dla nich - mówi o filmie jego autor. Projekcja filmu odbędzie się w piątek, 17 stycznia o godz. 18:00 w salce AKF "Klaps" w Chybiu. Bilet w cenie: 1 zł do kupienia przed seansem.

Aniołkowe Granie

Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie zaprasza na koncert charytatywny w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Muzyczno-Językowego "Bajlandia", który odbędzie się w piątek, 17 stycznia o godz. 16:00 w Miejskim Centrum Kultury "Pod Pegazem" w Skoczowie.

18 STYCZNIA

Koncert Kolęd w wykonaniu ZPiT Ziemi Cieszyńskiej

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na Koncert Kolęd, który wpisuje się w jubileusz 70-lecia zespołu. Koncert kolęd odbędzie się w sobotę, 18 stycznia o godz. 16:00 w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej (ul. Stary Targ 4, Cieszyn). Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.

Jasełka Tradycyjne w Teatrze im. Adama Mickiewicza

Zespół Teatralny przy Parafii św. Elżbiety w Cieszynie zaprasza na Jasełka Tradycyjne, które od soboty, 18 stycznia będzie można podziwiać na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Przedstawienie jak co roku przygotowywane jest przez Zespół Teatralny Parafii św. Elżbiety w Cieszynie pod kierunkiem siostry Jadwigi Wyrozumskiej ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek. Od 1990 roku można go oglądać w cieszyńskim teatrze. „Jasełka Tradycyjne” co roku ogląda kilka tysięcy osób, zwykle przybywających do teatru całymi rodzinami, by wspólnie uczestniczyć w tym niezwykłym beskidzkim kolędowaniu. Jest to bowiem przygotowane przez Zespół liczący ponad stu aktorów piękne widowisko muzyczne, z niepowtarzalnym scenariuszem, wykorzystującym szereg elementów regionalnych oraz twórczości artystycznych samych cieszynian. W najbliższy weekend jasełka wystawione zostaną w sobotę, 18 stycznia o godz. 11:00 oraz w niedzielę, 19 stycznia o godz. 16:00. Od poniedziałku 20 stycznia do wtorku 28 stycznia spektakl wystawiany będzie codziennie o godz. 17:00. Rezerwacja biletów po numerem telefonu: 601 452 716.

Komedia "Rodzina" Antoniego Słonimskiego w COK Domu Narodowym

Cieszyński Ośrodek Kultury COK "Dom Narodowy zaprasza na komedię "Rodzina" Antoniego Słonimskiego w wykonaniu "Classic Balanga Teatr", która wystawiona zostanie w sobotę, 18 stycznia o godz. 18:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie COK. - Jest to sztuka opowiadająca historię pewnej arystokratycznej rodziny w aspekcie wiecznie żywych narodowych przywar, polskiego charakteru, czy ambicji. Przezabawna, z drugą jednak warstwą, tym bardziej przejmującą im więcej widzowie odnajdą w niej odniesień do otaczającej nas współcześnie rzeczywistości - czytamy w opisie spektaklu.

Wszystko o mężczyźnie w Chybiu!

Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu zaprasza na spektakl muzyczny w wykonaniu grupy wokalnej GOK w Chybiu pt. "Wszystko o mężczyźnie", który zaprezentowany zostanie w sobotę, 18 stycznia o godz. 18:00 w Klubie "Pod Amfiteatrem". - Wszyscy lubimy się dobrze pośmiać, szczególnie wtedy kiedy słyszymy piosenki znane i lubiane. Wychodząc z tego założenia najnowszy projekt grupy wokalnej działającej w GOK, będzie projektem zabawnym i dostarczającym wielu wrażeń artystycznych. Zbiór piosenek kabaretowych, ale nie tylko, ubranych w ciekawą konwencję z gościnnym udziałem aktora Grzegorza Czornego, to doskonała gwarancja dobrej zabawy i udanego wieczoru, a nie ma lepszego pretekstu do oceny męskich charakterów - czytamy w opisie spektaklu na stronie organizatora. W spektaklu występują: Kinga Strządała, Karolina Dziendziel, Renata Kucur, Katarzyna Holewik, Gabriela Wich ze specjalnym udziałem: Grzegorza Czornego, aranżacje muzyczne: Arkadiusz Wiech „Gitarek Studio”, przygotowanie wokalne: Łukasz Dawid Ćwiertnia, scenariusz i realizacja: Rafał Cymorek. Bilety w cenie: 15 zł I 10 zł do nabycia przed spektaklem. Ilość miejsc ograniczona.

Koncert w Anielskim Młynie

Cieszyński Anielski Młyn zaprasza na koncert, podczas którego wystąpią zespoły Danse Macabre oraz Gravity Off. Koncert w Diabelskim Młynie odbędzie się w sobotę, 18 stycznia o godz. 20:00. Wstęp: 10 zł

Jasełka Bożonarodzeniowe w Skoczowie

Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie zaprasza na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu Misyjnej Jutrzenki ze Skoczowa, które odbędą się w sobotę i w niedzielę, 18 i 19 stycznia o godz. 15:00 i 17:00 w skoczowskim Teatrze Elektrycznym. Współorganizatorem jasełek jest parafia rzymsko-katolicka p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie.

19 STYCZNIA

Noworoczny Koncert Charytatywny - Policja dla Olka

Wójt Gminy Branna oraz Ośrodek Promocji Kultury i Spotu zapraszają na Noworoczny Koncert Charytatywny "Policja dla Olka", w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 stycznia o godz. 17:30 w kościele przy parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej. Celem koncertu jest pomoc w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Aleksandra Hellera z Brennej - funkcjonariusza policji w stanie spoczynku.

Koncert Kolęd w Cieszynie

Koło nr 6 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się w niedzielę, 19 stycznia o godz. 14:30 w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Podczas koncertu wystąpią: zespół regionalny Gorol z Jabłonkowa, zespół regionalny "Jetelinka" z Jaworzynki oraz zespół regionalny "Grojcowianie" z Wieprza. Pod koncercie zebrana zostanie kwesta na rzecz Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie.

Niedziela z dobrym filmem w Dzięgielowie

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie zaprasza na spotkanie zatytułowane "Niedziela z dobrym filmem", w ramach którego uczestnikom spotkania zaprezentowany zostanie film "Paweł, apostoł Chrystusa". Film ten to barwna opowieść o św. Pawle, jednym z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem. Projekcja filmu odbędzie się w kościele EBEN-EZER w Dzięgielowie, w najbliższą niedzielę, 19 stycznia o godz. 16:00. Wstęp wolny.

Koncert noworoczny w Wiśle

Burmistrz Miasta Wisła zaprasza na tradycyjny Koncert Noworoczny, który odbędzie się w niedzielę, 19 stycznia o godz. 16:00 w sali balowej Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Podczas koncertu, który w tym roku odbędzie się w stylu amerykańskim wystąpią: Anna Bober (wokal), Rafał Kużma (wokal), Zespół Impressja oraz Joanna Blażej-Łukasik (fortepian). Wstęp wolny. - Program artystyczny będzie miał charakter gali z nowojorskim rozmachem, a nazwa koncertu to "Amerykański sen". Podczas koncertu zaprezentowane zostaną najlepsze przeboje zza Oceanu, które wprowadzą w klimat Broadway’u, najbardziej prestiżowych estrad, popularnych filmów i kultowych musicali Ameryki! Znakomici wykonawcy (m.in. soliści współpracujący z Teatrem Muzycznym w Gdyni), wspaniałe aranżacje oraz wyśmienite stroje zanurzą publiczność w świat magicznych obrazów z ekranu - czytamy w opisie koncertu.

W weekend idź do kina!

Repertuar Kina Piast w Cieszynie

17-23 stycznia MAYDAY, godz. 17:45

Dwie żony to nie zdrada? Janek (Piotr Adamczyk) prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, a bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!

17-23 stycznia MIŚ BAMSE I SUPER MIÓD, godz. 14:00

Tym razem Bamse odkryje, że bohaterstwo jest możliwe nawet bez magii. Wystarczy po prostu pozostać sobą i być gotowym, by zawsze nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują, ale po kolei... Bohaterskiemu misiowi Bamsiemu zabrakło magicznego miodu, dzięki któremu może być najsilniejszym zwierzakiem w wiosce. Jego przyjaciele wyruszają więc w niebezpieczną podróż, by odnaleźć sekretny składnik konieczny do wyprodukowania tej niezwykłej mikstury.Tymczasem zazdrosny Lis Reinard opracowuje swój kolejny sprytny plan, którego realizacja nie wróży nic dobrego zwierzętom mieszkającym w wiosce...

17-20 stycznia GWIEZDNE WOJNY: SKYWALKER. ODRODZENIE, godz.15:15

Akcja filmu rozpoczyna się rok po wydarzeniach przedstawionych w „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”. Śledzić będziemy przygotowania Ray i Kylo Rena do ostatecznego pojedynku oraz zmagania Ruchu Oporu.Jaki będzie finał odwiecznej batalii pomiędzy jasną i ciemną stroną mocy?

17-22 stycznia PSY 3. W IMIĘ ZASAD, godz 20:00

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku był „poza obiegiem”? Jak Franzodnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Film na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował Władysław Pasikowski.

17 stycznia BARANEK SHAUN. FARMAGEDDON, godz. 10:00

Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami oraz nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosmatych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?

17 stycznia BYŁ SOBIE PIES 2, godz 12:00

Familijna komedia przygodowa.Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Czasem jednak trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Póki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją przed rozbrykanym koniem, ale z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe i trudniejsze. Na szczęście Bailey wiele już przeżył i sporo się o ludziach nauczył. To ważne, bo tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i... pogodzić skłóconą rodzinę...

Repertuar Teatru Elektrycznego w Skoczowie

16 stycznia Pan T., godz. 19:00

Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. – uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę.

17 stycznia Jak poślubić milionera?, godz. 17:00

„Jak poślubić milionera” to komediowy przewodnik dla wszystkich, którzy marzą o szczęśliwych związkach. Główni bohaterowie filmu zamiast czekać, aż ślepy los ześle im upragnioną miłość, biorą sprawy w swoje ręce i zapisują się na kurs gwarantujący znalezienie drugiej połówki. Oczywiście, jeśli przy okazji okaże się, że wybranek serca jest milionerem, nikt nie będzie przecież składać reklamacji. Czy faktycznie istnieją sprawdzone metody uwodzenia, które działają na wszystkich mężczyzn? Co można, a czego absolutnie nie wolno robić na pierwszej randce? Jak znaleźć miłość i nie zepsuć wszystkiego w jeden dzień?

17 stycznia Osierocony Brooklyn, godz. 19:00

Film "Osierocony Brooklyn", którego akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku w Nowym Jorku, opowiada historię Lionela Essroga (Norton) — samotnego prywatnego detektywa cierpiącego na zespół Tourette'a. Postanawia on rozwikłać zagadkę morderstwa swojego mentora i jedynego przyjaciela Franka Minny (Willis). Dysponując jedynie kilkoma wskazówkami i własnym obsesyjnym umysłem, Lionel odkrywa pilnie strzeżone sekrety. Trafia z przesiąkniętych ginem klubów jazzowych w Harlemie, do surowych slumsów Brooklynu i wreszcie na pełne przepychu salony najbardziej wpływowych graczy w Nowym Jorku. Stawia czoła zbirom, korupcji i najgroźniejszemu człowiekowi w mieście (Baldwin). Wszystko po to, by uczcić pamięć przyjaciela i ocalić kobietę, która może okazać się dla niego jedynym ratunkiem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama