, sobota 13 sierpnia 2022
Wydarzenia i kultura na weekend: Przedpremierowy, charytatywny seans filmu "(Nie)znajomi"
Fundacja Łatka zaprasza do kina Piast w Cieszynie, na specjalny przedpremierowy pokaz filmu „(Nie)znajomi”, który odbędzie się w czwartek o godz. 16:00 18:00 i 19:00.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Wydarzenia i kultura na weekend: Przedpremierowy, charytatywny seans filmu "(Nie)znajomi"

Wszyscy, którzy niosą w sobie chęć pomocy innym, w nadchodzący czwartek będą mieli okazję do tego, aby wesprzeć działania Fundacji Łatka, która wspiera laotańską społeczność szkolną w Muong Mahaxay. Wystarczy zakupić bilet na jedną z trzech przedpremierowych projekcji charytatywnych filmu Tadeusza Śliwy "(Nie)znajomi", które odbędą się 19 września w cieszyńskim Kinie Piast. Drugim wydarzeniem o charakterze charytatywnym podczas najbliższego weekendu będzie Koncert "Wyśpiewajmy Marzenia" Roksany Węgiel, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na zakup sprzętu specjalistycznego.

19 WRZEŚNIA

Charytatywny pokaz przedpremierowy filmu pt. "(Nie)znajomi"

Fundacja Łatka zaprasza do kina Piast w Cieszynie, na specjalny przedpremierowy pokaz filmu „(Nie)znajomi”, który odbędzie się w czwartek o godz. 16:00 18:00 i 19:00. Film jest polską adaptacją głośnej, włoskiej produkcji z 2016 pt.: „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Opowiada on o grupie przyjaciół, którzy decydują się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym. Jak możemy się spodziewać, ten z pozoru przyjemny wieczór wywróci ich świat do góry nogami. Wzruszający i zabawny film inspirowany hitem, który pokochały miliony widzów na całym świecie został wyreżyserowany przez Tadeusza Śliwę. W filmie występują: Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Aleksandra Domańska, Michał Żurawski, Kasia Smutniak, Łukasz Simlat oraz Wojtek Żołądkowicz. Dochody ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na wsparcie potrzebujących dzieci w Laosie. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina w dniu seansu oraz w Punkcie Informacji Turystycznej. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

20 WRZEŚNIA

XIX Skarby z cieszyńskiej trówły

W dniach 19-22 września odbędą się, jak co roku "Skarby z cieszyńskiej trówły". Cieszyńska trówła to przekazywana z pokolenia na pokolenie skrzynia, którą co roku symbolicznie otwiera się, aby zaprezentować przechowywane w niej skarby, czyli bogactwo tradycji Śląska Cieszyńskiego. Organizatorom imprezy zależy na ożywieniu zainteresowania lokalną historią, tradycją i sztuką oraz na skutecznej promocji potencjału kulturowego polsko-czeskiego pogranicza. Program po brzegi wypełniają spotkania, wystawy, warsztaty, pokazy i koncerty. Tłumy przyciąga Cieszyński Jarmark Rzemiosła, na którym można kupić ręcznie robione przedmioty i spotkać ludzi, którzy je wykonują, skosztować kuchni regionalnej, a także posłuchać muzyki. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Roksana Węgiel - VIII Koncert Charytatywny "Wyśpiewajmy Marzenia"

W dniu 20 września o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo- Sportowej w Cieszynie (Lodowisko) odbędzie się VIII KONCERT CHARYTATYWNY "WYŚPIEWAJMY MARZENIA". Gwiazdą wieczoru będzie Roksana Węgiel zwyciężczyni XVI Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w roku 2018 oraz I polskiej edycji programu „The Voice Kids”. Całkowity dochód z muzycznego wydarzenia zostanie przeznaczony na zakup sprzętu specjalistycznego. Bilety można nabyć w: Cieszyńskim Centrum Informacji, Starostwie Powiatowym w Cieszynie, Sekretariacie ZPSWR, a w dniu koncertu w kasie Hali Widowiskowo-Sportowej. Dorośli 35 zł, dzieci i młodzież do 18 roku życia 20 zł.

Koncert zespołu "Rumore"

W nadchodzący piątek w Klubie pod Amfiteatrem w Chybiu odbędzie się koncert zespołu "Rumore", wykonującego muzykę z pogranicza Indie Rock'a i Grunge'u. Ich nazwa pochodzi z języka włoskiego, a w dosłownym tłumaczeniu oznacza "hałas". W 2017 roku, zespół rozpoczął prace nad debiutanckim albumem zatytułowanym "Czas/o/Przestrzeń", odnajdując jednocześnie swój styl gry. Utwory zawierające się na tym krążku są różnorodne, a teksty dowolne w interpretacji. W czerwcu tego samego roku, współdzielili Cieszyńską scenę podczas XXVI Święta Trzech Braci z takimi artystami jak Coma czy Agnieszka Chylińska. Bilety w cenie: 10 zł i 5 zł w przedsprzedaży, 15 zł i 10 zł w dniu koncertu.

Koncert zespołu Klara Cloud&The Vultures

W piątek w Dziupli w Czeskim Cieszynie o godz. 20:00 odbędzie się koncert zespołu Klara Cloud&The Vultures, wykonującego własne kompozycje jazzowe inspirowane rodzimym folklorem. Występ realizowany jest w ramach projektu "Jazzowe Lato", a wsparty przez Fundusz Rozwoju Zaolzia, Senat RP oraz Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie. Wstęp 10 zł.

Wycieczka po Wiśle ze zwiedzaniem Rezydencji Prezydenta RP

PTTK oddział Wisła zaprasza na wycieczki po Wiśle połączone ze zwiedzaniem Zamku - Rezydencji Prezydenta RP. Zwiedzanie z przewodnikiem odbędzie się w dniu 20 i 21 września. W trakcie zwiedzenia, przewodnicy PTTK pokażą: Zameczek Myśliwski Habsburgów - obecna siedziba PTTK, Wystawę „Głuszec w lasach Beskidu Śląskiego”, zaporę na Jeziorze Czerniańskim, zamek Dolny, zamek Rezydencja Prezydenta RP, wiadukt kolejowy w Łabajowie, kościół PW Znalezienia Krzyża Świętego oraz Galerię Trofeów Adama Małysza. Czas trwania wycieczki ok. 3,5h. Szczegółowe informacje dostępne są https://www.wisla.pl/turysta/calendar/1359’’

Skoczowska Teatroteka „Magiczna Latarnia”

Biblioteka Publiczna w Skoczowie zaprasza na pokaz parateatralny „Latarnia Magiczna” Teatru Księżyc. Przedstawienie odbędzie się 20 września o godz. 10:00 w Teatrze Elektrycznym. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują zapisy pod numerem 33 853 34 25 bądź bezpośrednio w siedzibie biblioteki. Spektakl  odbędzie się w ramach projektu „Skoczowska Teatroteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Noc Księgarń w Cieszynie

To z pewnością nie lada gratka dla miłośników książek, ponieważ 20 września w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń. Impreza zawita także do Cieszyna, który znajdzie się wśród 50 miejscowości (między innymi Warszawy, Lublina, Krakowa, Łodzi, Poznania) zapraszających mieszkańców do udziału w nocnych wydarzeniach literackich. Szczegółowy program znajduje się TUTAJ.

21 WRZEŚNIA

Bieg Rokity i Marsz Nordic Walking po diabelskiej Równicy

W najbliższą sobotę, po raz trzeci w Ustroniu, będzie można wziąć udział w rywalizacji biegowej po diabelskiej Równicy, na dystansie 14 kilometrów z sumą przewyższeń 697 metrów. Imprezie będą towarzyszyć także zawody Nordic Walking.

Pchła Szachrajka / Teatr Żelazny w Strumieniu!

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zaprasza na spektakl teatralny pn. "Pchła Szachrajka" Jana Brzechwy w wykonaniu Teatru Żelaznego z Katowic, który odbędzie się w sobotę o godz. 16: 00 na sali widowiskowej. Jest to pierwszy z czterech spektakli zaplanowanych na ten rok. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie emgok-u lub internetowo pod adresem www.emgok.pl/kontakt.

IV Rodzinny Rajd Rowerowy w Goleszowie

W sobotę o godz. 9:00 z placu przed Urzędem Gminy w Goleszowie wyruszy IV Rodzinny Rajd Rowerowy, na który zapraszają „Ślimoki”. Trasa rajdu wyniesie ok. 20 km. Dla najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz dla najliczniejszej rodziny przewidziano nagrody.

XX Rodzinny Rajd Rowerowy w Drogomyślu

W sobotę po raz dwudziesty w Drogomyślu odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez Klub Ekologiczny „Eko”. Start o godz. 13:00 z placu przed szkołą w Drogomyślu.

22 WRZEŚNIA

Dobra Pani z Kończyc – śladami dokonań hr. Thun

Turystyczny Klub Kolarski PTTK „Ondraszek” w Cieszynie zaprasza na Rajd Rowerowy śladami hrabiny Gabrieli Thun-Hohenstein, który odbędzie się niedzielę 22 września. Start o godzinie 8:00 z cieszyńskiego rynku, następnie przejazd do Karwiny, gdzie o godz. 9:00 dołączą kolejni uczestnicy i nastąpi wspólny przejazd do Kończyc Małych. W programie zaplanowano zwiedzanie drewnianego Kościoła p. w. Św. Michała Archanioła i Kaplicy Opatrzności Bożej oraz odwiedzenia pomników przyrody – dębów Mieszka i Przemka.

XIX Cieszyński Jarmark Rzemiosła

W niedzielę na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie odbędzie się Cieszyński Jarmark Rzemiosła. Jak co roku w ramach jarmarku odbędą się pokazy tradycyjnego rzemiosła, twórczości ludowej, kuchni regionalnej oraz warsztaty.

Konkurs pieczenia strudla

W niedzielę, jak co roku będzie można wziąć udział w „Cieszyńskim konkursie pieczenia strudla im. Kingi Iwanek-Riess”, który odbędzie się w ramach XIX Skarbów z cieszyńskiej trówły. Zgłoszenia udziału w konkursie będą przyjmowane do czwartku, 19 września do godz. 17:00 w Punkcie Informacji Turystycznej Zamku, osobiście, pod numerem telefonu - 33 8510821 bądź mailowo: apietrzyk@zamekcieszyn.pl. Wypieki należy dostarczyć w dniu 22 września do godz. 13: 00 do Informacji Turystycznej Zamku. Nagrodą główną w konkursie jest tradycyjna, malowana trówła.

Kabaret Neo-Nówka w Cieszynie

Już w najbliższą niedzielę na deskach cieszyńskiego Teatru o godz. 16:00 i 19:00 wystąpi kabaret Neo-Nówka ze swoim najnowszym dziełem "Żywot Mariana". Po sukcesie programu "Kazik Sam w domu" Neo-Nówka kontynuuje podróż w głąb duszy Polaka. "Żywot Mariana" to kabaretowy spektakl pokazujący losy statystycznego Mariana od narodzin, aż po jego kres. Jeżeli zastanawiasz się jak żyć, to ten program jest dla Ciebie, natomiast, jeżeli nie zastanawiasz się jak żyć, to ten program jest również dla Ciebie. W kilku słowach występ ma być: zabawny, rozluźniający, ale i zmuszający do przemyśleń. Program wzbogacony jest także autorskimi piosenkami i oprawą muzyczną w wykonaniu Zespołu "Żarówki".

Koncert Heart&Rest w Etno-Chacie

W niedzielę o godz. 19:00 w Etno-Chacie w Goleszowie odbędzie się koncert zespołu Heart&Rest. Zespół wraca do miejsca, w którym odbył się ich pierwszy koncert pod inną nazwą oraz z nowymi kawałkami. Na uczestników czeka dobra zabawa i atmosfera, którą tworzy to miejsce. Wstęp wolny.

Skarby Stela - Ustrońskie Targi Staroci

W niedziele 22 września na targowisku miejskim przy ul. A. Brody w Ustroniu odbędą się Ustrońskie Targi Staroci. W godzinach od 9: 00 do 13: 00 będzie można wystawić swoje starocie, antyki, jak również zakupić skarby, które przedstawią wystawcy. Stoiska dla wystawców bezpłatnie.

W weekend do kina!

Kino Piast w Cieszynie

20-25.09 POLITYKA, godz. 20:00, bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla dzieci, studentów, rencistów i emerytów).

Najnowsza produkcja Patryka Vegi to film, który już na wiele tygodni przed swą premierą wywoływał sporo kontrowersji. Twórca „Kobiet mafii” i „Pitbulla”, deklarował, że chce ukazać rodzimych polityków takimi, jakimi naprawdę są.

21-22.09 TOY STORY 4 - dubbing, godz. 13:30, bilety: 12 zł. Familijna, animowana komedia przygodowa.

Dla tych widzów, którzy podczas wakacyjnych wojaży nie mogli zobaczyć oraz dla tych, którzy chcieliby obejrzeć raz jeszcze, na ekran cieszyńskiego kina powracają Chudy, Buzz i spółka. Chudy zawsze znał swoje miejsce na świecie. Jego życie, jak na prawdziwego szeryfa przystało, kręciło się wokół opieki nad Andym, a później Bonni. Gdy pewnego dnia w pokoju Bonni pojawia się nowa zabawka, Sztuciek, nikt nawet nie przypuszcza, że to początek zaskakującej podróży. Nieoczekiwana wyprawa pozwoli Chudemu przekonać się, jak wielki może być świat dla zwykłej zabawki.

20-25.09 LEGIONY, godz. 15:30, 17:45, bilety: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla dzieci, studentów, rencistów i emerytów).

Premiera ogólnopolska w Cieszynie! W czasach zapomnienia pamiętali! W czasach nienawiści kochali! W czasach niewoli walczyli! Imponująca rozmachem produkcja o wchodzących w dorosłość chłopakach i dziewczynach, którzy w imię wyznawanych wartości nie wahali rzucić się w wir walki przeciw europejskim tyranom. Jak zapewnia dystrybutor filmu, „Legiony” to opowieść zapierająca dech w piersiach, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych, ze scenami batalistycznymi, jakich w polskiej kinematografii jeszcze nie było! „Legiony” to także uniwersalna opowieść o miłości, przyjaźni, marzeniach i dorastaniu w trudnych czasach, bowiem wielka historia jest w filmie tłem dla ukazanej na pierwszym planie love story. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, pojawiają się w filmie osobistości znane z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych. Zdjęcia do filmu realizowano prawie 60 dni, w tym kilka dni w Cieszynie, Cisownicy i Hażlachu.

Teatr Elektryczny w Skoczowie

19-26.09 WYPRAWA MAGELLANA - dubbing, godz. 17:00, bilety: 16 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla dzieci, studentów, rencistów i emerytów).

Stań za starami największej przygody świata, która wydarzyła się naprawdę i zmieniła wszystko! Poznaj najodważniejszą załogę, odkryj najbardziej egzotyczne zakątki globu i przeżyj podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. Wspaniała animowana megaprodukcja, która przeniesie widzów w każdym wieku prosto na pokład okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Sebastiana Elcano. Film powstał z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która ostatecznie udowodniła, że Ziemia jest okrągła.

20-22.09 LEGIONY, godz. 19:00, bilety: 16 zł (norm.), 14 zł (ulg. - dla dzieci, studentów, rencistów i emerytów).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama