, sobota 18 maja 2024
W Cieszynie padł rekord Polski
Cieszyński Rynek podczas tańca wyglądał pięknie. fot: DRDodaj do Facebook

W Cieszynie padł rekord Polski

DR
26 stycznia na cieszyńskim Rynku aż 516 par zatańczyło poloneza. To rekord w skali kraju!

Do pobicia poprzedniego rekordu, ustanowionego przez Skwierzynę miało wystarczyć 420 par, jednak Cieszyn pokazał swoje możliwości i pewnie zdobył certyfikat, gromadząc prawie o 100 par więcej. Rekordowy skład zasilili m.in.: Burmistrz Cieszyna Ryszard Macura, Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król, Przewodnicząca Rady Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Ludwik Kuboszek, przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, delegacja dyrektorów szkół powiatu cieszyńskiego, olimpijczyk Mateusz Ligocki wraz z rodziną, a przede wszystkim tegoroczni maturzyści. - Bardzo się cieszę, że cieszyński rynek jest pełny tak młodych ludzi. Chciałbym w imieniu nas wszystkich życzyć powodzenia na maturze. - mówił burmistrz Ryszard Macura.

Maturzyści z ZS im. Władysława Szybińskiego tańczą poloneza na cieszyńskim Rynku już od 5 lat. W tym roku organizatorzy zdecydowali się jednak na bicie rekordu. - Jest to przedsięwzięcie bardzo duże, ponieważ maturzyści z całego powiatu cieszyńskiego tańczą z nami i bijemy razem ten rekord - mówiła nauczycielka matematyki z ZS w Cieszynie Barbara Romanowska – Uczniowie byli zdziwieni, czy nam się uda, nie byli zdecydowani czy muszą być w tych garniturach czy strojach galowych, ale po przeczytaniu regulaminu z Biura Rekordów okazało się, że damy radę. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, bo są w garniturach, dziewczyny są w sukienkach. Mamy zaproszonych gości, którzy występują też w odświętnych strojach.

Ilość par to nie jedyny warunek jaki musiał zostać spełniony do pobicia rekordu. Jak mówiła Barbara Romanowska uczestnicy musieli być ubrani stosowanie do poloneza, został ułożony odpowiedni układ, a taniec musiał trwać 5 minut. Wszystko to sprawdzała Izabela Olszar z Biura Rekordów, która na koniec wręczyła zasłużony certyfikat na ręce dyrektor ZS im. Władysława Szybińskiego z Cieszyna Iwony Bebek. - Chciałam bardzo serdecznie pogratulować wszystkim zebranym, ponieważ rekord został pobity. 516 par tańczących poloneza jednocześnie! - mówiła Izabela Olszar - świetna organizacja, taniec imponujący. Jestem pod ogromnym wrażeniem!

Cieszyński Rynek podczas tańca wyglądał pięknie. Może od tego dnia maturzyści powiatu cieszyńskiego będą spotykać się w tym samym miejscu co rok.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama