, piątek 31 marca 2023
Vocalis zaprsza na koncert
"Vocalis od kuchni" podczas sesji nagraniowej i zdjęciowej. fot: Beata Branc-Gorgosz, VocalisDodaj do Facebook

Vocalis zaprsza na koncert

JM
Już w sobotę, 17 grudnia, w skoczowskim kościele pw. Św. Trójcy odbędzie się koncert zespołu żeńskiego Vocalis, który promuje najnowszą płytę grupy "Vocalis Bogu".

Zespół Vocalis działa przy parafii ewangelicko-augsburskiej w Skoczowie, ale jak podkreślają jego członkinie, jest zespołem, który zrzesza wokalistki różnych wyznań. - Zespół łączy nie tylko zamiłowanie do muzyki, ale i pragnienie służby Bogu - mówi Beata Branc-Gorgosz z zespołu Vocalis.

Zespół wykonuje kompozycje klasycznej i współczesnej literatury chóralnej, autorskie opracowania tradycyjnych pieśni religijnych, utwory z gatunku gospel, negro spirituals oraz kolędy. "Vocalis" prezentuje repertuar a’cappella.

Skoczowski zespół koncertuje nie tylko w naszym regionie, ale również w całej Polsce i za granicą. W 2009 roku wziął udział w I Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej "Nad Jeziorem Czorsztyńskim" w Kluszkowcach. Rok później, zdobył pierwsze miejsce oraz Nagrodę Specjalną na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, a na XIX Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej "Kolędy i Pastorałki" uhonorowany został drugą nagrodę. W 2011 roku został laureatem XX Tyskich Wieczorów Kolędowych i zdobył Grand Prix XIV Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Religijnej "Psallite Deo" w Kętach.

W grudniu 2010 roku zespół nagrał i wydał płytę "Vocalis Kolędy". Znalazły się na niej bożonarodzeniowe pieśni w oryginalnych opracowaniach na kameralny chór żeński. Przed kilkkoma tygodniami na rynku wydawniczym ukazał się album "Vocalis Bogu", który jest trzecim krążkiem zespołu.

W sobotę, 17 grudnia, o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Trójcy przy ul. Zofii Szatkowskiej-Kossak 74 w Skoczowie odbędzie się koncert zespołu, który promować będzie najnowszą płytę.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal gazetacodzienna.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama