, niedziela 19 maja 2024
Tym razem wirtualny spacer. Skoczów znów się promuje
Wirtualny spacer po Skoczowie powstał z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Skoczowa. fot: Maciej KłekDodaj do Facebook

Tym razem wirtualny spacer. Skoczów znów się promuje

JM
Tym razem wirtualny spacer. Skoczów znów się promuje

Przeglądając strony internetowe miast w powiecie cieszyńskim nigdzie nie znalazłem takiej prezentacji - mówi Jan Szczypka, prezes Stowarzyszenia Wspólnota dla Skoczowa. fot. Maciej Kłek

Wirtualny spacer po Skoczowie to kolejny pomysł, który ma zachęcić i skłonić turystów do przyjazdu do miasteczka. Czy po zaprezentowanej przed kilkoma tygodnia prezentacji, która obiła się szerokim echem nie tylko pod Kaplicówką, efekt tym razem jest lepszy?

Najnowsza prezentacja promująca miasto Gustawa Morcinka powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota dla Skoczowa. To nie pierwszy taki pomysł w gminie Skoczów. W minionym roku powstały dwa wirtualne spacery: po Kościele Ewangelickim św. Trójcy oraz gospodarstwie agroturystycznym "Gajówka" z Bładnic. - To mnie zmobilizowało, żeby zrobić coś takiego również dla Skoczowa. Przeglądając strony internetowe miast w powiecie cieszyńskim nigdzie nie znalazłem takiej prezentacji - opowiada Jan Szczypka, prezes Stowarzyszenia Wspólnota dla Skoczowa.

Jan Szczypka już dwa lata temu, sam wykonał wirtualną panoramę Skoczowa ze szczytu Kaplicówki. Tym razem prezentację wykonała profesjonalna firma. Można zobaczyć na niej najważniejsze punkty miasta. Jest m.in. rynek z miejskim ratuszem, ul. Mickiewicza, okolice pomnika Gustawa Morcinka oraz wejście do jego muzeum, z zewnątrz zaprezentowany został kościół pw. św. św. ap. Piotra i Pawła, pomnik Poległych za Polskość Śląska, czy w końcu pływalnię "Delfin" (również to, jak prezentuje się w środku i jakie oferuje atrakcje). Nie zabrakło oczywiście widoku z Kaplicówki. Łącznie to dwadzieścia jeden elementów.

Wszystkie zdjęcia, wykonane specjalną techniką, powstały w ciągu jednego dnia.

Jak podkreślają pomysłodawcy wirtualnego spaceru, może on zostać w każdej chwili rozbudowany. Już teraz pojawiają się pomysły, aby w taki sam sposób zaprezentowane zostały także wnętrza muzeum im. Gustawa Morcinka, czy kościoła pw. św. św. ap. Piotra i Pawła. Możliwe jest również połączenie tej prezentacji z innymi.

Jak oceniają "wirtualny spacer" osoby, które na co dzień zajmują się fotografowaniem? - Patrząc na cenę jego wykonania, nie jest źle - mówią ci, którzy mieli okazję go zobaczyć. Podkreślają, że profesjonalne oko jest w stanie wychwycić pewne jego niedociągnięcia. Dla przeciętnego odbiorcy są one jednak niezauważalne.

Realizacja "Wirtualnego spaceru po Skoczowie" kosztowała 3 tys. zł. Dwie trzecie tej sumy wyłożył skoczowski magistrat.

Spacer można zobaczyć na stronach internetowych Stowarzyszenia Wspólnota dla Skoczowa.

Komentarze: (4)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

fajne

zajebiste:)))))

Jak to jest, że stowarzyszenie nie posiadające wielkiego zaplecza administracyjnego potrafi zrobić taką fajną sprawę i to za male pieniadze!!!. A ci urzedasy siedza i pierdza w stolki. i robia bubel za wielkie pieniadze.

:) Podobno jest w przygotowaniu film promujący Skoczów, którego koszt wynosi 30,000.
Wirtualny spacer jest fajnym pomysłem, dostępnym dla każdego, nie trzeba nic ściągać, żeby go zobaczyć:) No i jak ładnie się prezentuje miasteczko:)

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama