, poniedziałek 11 grudnia 2023
Srebrne i Złota Cieszynianki wręczone!
Z uwagi na aktualną sytuację epidemicząn, tegoroczne wręczenie Laurów Srebrnej Cieszynianki oraz Honorowej Złotej Cieszyniank przybrało formę wydarzenia on-line. fot: Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi CieszyńskiejDodaj do Facebook

Srebrne i Złota Cieszynianki wręczone!

MM
11 listopada miała miejsce uroczysta Sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej połączona z wręczeniem Laurów Srebrnej Cieszynianki oraz Honorowej Złotej Cieszynianki. Sesja o tyle inna od tych odbywających się w latach ubiegłych, iż z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną przybrała formę wydarzenia on-line transmitowanego w serwisie społecznościowym Facebook.com oraz na kanale marki turystycznej Śląska Cieszyńskiego.

Transmitowane online wydarzenie obejmowało prezentację sylwetek nagrodzonych osób, które swoimi działaniami na rzecz lokalnej społeczności zasłużyły na wyróżnienie. Z uwagi na wprowadzone ograniczenia fizyczne wręczenie statuetek musiało jednak poczekać. Na widowni nie mogli zasiąść zapraszani co roku goście, samorządowcy oraz liczne grono laureatów z poprzednich edycji nagród przyznawanych przez Stowarzyszenie Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej.

Wśród tegorocznych laureatów Srebrną Cieszyniankę otrzymali: Krystyna Waniołka (Brenna), Stanisław Przybyła (Chybie), Mirosław Werner (Cieszyn), Lidia Gottschalk (Goleszów), Danuta Łysek (Hażlach), Jarosław Hulawy (Istebna), Leszek Baron (Jaworze), Alojzy Foltyn (Skoczów), Józefa Greń (Strumień), Olga Kisiała (Ustroń), Irena Cieślar (Wisła), Mirosław Wenglorz (Zebrzydowice), Alina Rakowska (Powiat Cieszyński). Honorową Złotą Cieszyniankę, która przyznawana jest przez członków Stowarzyszenia Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej otrzymał mieszkaniec gminy Goleszów - Paweł Stanieczek.

- Z serca gratulujemy wszystkim tegorocznym laureatom. Liczymy, że możliwie szybko, w tradycyjnej oprawie, będziemy mogli dokonać ceremonii wręczenia Laurów Ziemi Cieszyńskiej - skomentował tegoroczną uroczystość Bogdan Kasperek - dyrektorem biura Stowarzyszenie Samorządowego Ziemi Cieszyńskiej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama