, niedziela 14 sierpnia 2022
Śpiewokossy szukają muzycznych perełek w powiecie
Eliminacje kwalifikujące do udziału w warsztatach odbędą w sobotę, 19 maja, o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków przy ul. Stary Dwór 4 w Górkach Wielkich. fot: Marcin GawlasDodaj do Facebook

Śpiewokossy szukają muzycznych perełek w powiecie

JM, MAT. PRAS.
Jeśli masz od 13 do 25 lat, lubisz śpiewać, chcesz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach wokalnych i mieszkasz w gminie Skoczów, Brenna, Chybie, Dębowiec Hażlach, Strumień lub Zebrzydowice, to na pewno zainteresuje cię ta propozycja. Już 19 maja kwalifikacje do warsztatów wokalnych w ramach I Spotkania Piosenki Poetyckiej "Śpiewokoosy".

Każdy uczestnik eliminacji wykona przygotowaną przez siebie piosenkę. Będzie ona oceniana przez komisję, która uwzględniając poziom artystyczny występów wybierze grupę około 16 osób. To właśnie one wezmą udział w bezpłatnych, sześciodniowych warsztatach wokalnych interpretacji piosenki poetyckiej.

Warsztaty prowadzić będzie Jarosław Wasik, wokalista, artysta od lat aktywnie tworzący w kręgu poezji śpiewanej (we wrześniu 2011 roku wydał płytę "Nie dotykaj"), laureat wielu konkursów, od siedmiu lat dyrektor programowy Festiwalu Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina" w Warszawie.

Warsztaty dotyczyć będą takich zagadnień, jak: rozśpiewanie, oddech, ćwiczenia dykcyjne, interpretacja piosenki i wiersza, ruch sceniczny, praca z mikrofonem, budowanie postaci, podstawowe zagadnienia teatru poezji, znaczenie i użycie gestu oraz rekwizytu, informacje o festiwalach. Uczestnikom towarzyszyć będzie pianista jako akompaniator piosenek. Warsztaty odbędą się od 2 do 7 lipca w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków w Górkach Wielkich. Ich finał będzie stanowić wspólny koncert uczestników oraz prowadzącego Jarosława Wasika.

- Chcemy znaleźć młode osoby, wrażliwe na piosenkę poetycką, muzyczne talenty, które chcą się dalej rozwijać - zachęca Regina Mynarska z Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków.

Organizatorzy proszą osoby chętne do wzięcia udziału w eliminacjach o zapisy do dnia 18 maja na listy dostępne w gminnych ośrodkach kultury w Skoczowie, Brennej, Chybiu, Dębowcu, Hażlachu, Strumieniu lub Zebrzydowicach oraz w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków.

Eliminacje kwalifikujące do udziału w warsztatach odbędą w sobotę, 19 maja, o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków przy ul. Stary Dwór 4 w Górkach Wielkich.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama