, poniedziałek 11 grudnia 2023
Spacer Szersznikowski ulicą Głęboką
Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprasza na kolejny spacer. fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Spacer Szersznikowski ulicą Głęboką

RED
W najbliższą niedzielę 17 lipca odbędzie się kolejny Spacer Szersznikowski. Jan Paweł Borowski, kierujący działem Historii, Numizmatyki, Kartografii i Techniki w cieszyńskim Muzeum, poprowadzi uczestników po najważniejszej cieszyńskiej arterii.

Ulica Głęboka, bo to ona będzie bohaterką niedzielnego spaceru, nosi ślady właściwie wszystkiego, co kiedykolwiek się w Cieszynie działo. Symbolicznie łączy cieszyński ratusz przy Rynku z zamkiem. Była świadkiem wielu historycznych wydarzeń, ale też codziennego życia dawnych mieszkańców Cieszyna. Bo to będzie opowieść o przeszłości. 

Spacer zatytułowany „Była sobie ulica...czyli rzecz o dawnej Głębokiej" rozpocznie się o godz. 11.00 w Muzeum Śląska Cieszyńskiego (wejście od Parku Pokoju), koszt 5 zł, czas - minimum 2 godziny.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama