, piątek 24 marca 2023
Skoczowskie Betlejem, czyli wspólne kolędowanie mieszkańców i gości
Na skoczowskim rynku wspólnie kolędowało kilkaset osób. fot: Bartek KukuczDodaj do Facebook

Skoczowskie Betlejem, czyli wspólne kolędowanie mieszkańców i gości

JM
Skoczowskie Betlejem, czyli wspólne kolędowanie mieszkańców i gości

Wspólnie kolędowały całe rodziny. fot. Bartek Kukucz


Skoczowskie Betlejem, czyli wspólne kolędowanie mieszkańców i gości

Na skoczowskim rynku, obok świątecznej choinki, stanęła bożonarodzeniowa szopka, zapłonęło ognisko. fot. Bartek Kukucz


Skoczowskie Betlejem, czyli wspólne kolędowanie mieszkańców i gości

Wszyscy, wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. fot. Bartek Kukucz


Skoczowskie Betlejem, czyli wspólne kolędowanie mieszkańców i gości

Organizatorzy wspólnie z Chórem Gloria z parafii ewangelio-augsburskiej oraz scholą "Coram Deo" z parafii rzymskokatolickiej św. ap. Piotra i Pawła zachęcali do kolędowania rozdając śpiewniki. fot. Bartek Kukucz


Skoczowskie Betlejem, czyli wspólne kolędowanie mieszkańców i gości

Chętni mogli spróbować zupy rybnej. fot. Bartek Kukucz

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na skoczowskim rynku spotkali się mieszkańcy oraz goście, którzy wspólnie zaśpiewali najpiękniejsze kolędy.

Nazwane Skoczowskim Betlejem, wspólne kolędowanie mieszkańców i gości odbyło się pod Kaplicówką już po raz drugi. I podobnie jak przed rokiem zgromadziło na miejscowym rynku kilkaset osób. W wielu przypadkach były to całe rodziny.

Organizatorzy wspólnie z Chórem Gloria z parafii ewangelio-augsburskiej oraz scholą "Coram Deo" z parafii rzymskokatolickiej św. ap. Piotra i Pawła zachęcali do kolędowania rozdając śpiewniki. Wszyscy, wspólnie śpiewali najpiękniejsze kolędy, m.in. "Gdy się Chrystus rodzi". "Do szopy hej pasterze", "Wśród nocnej ciszy" oraz "Ach ubogi w żłobie".

Na skoczowskim rynku, obok świątecznej choinki, stanęła bożonarodzeniowa szopka, zapłonęło ognisko. Chętni mogli spróbować zupy rybnej, do której przygotowania wykorzystanych zostało 15 kg karpia.

- Trochę brakowało zeszłorocznej atmosfery białych świąt. Mimo wszystko, Skoczów udowodnił, że jest rozśpiewanym miastem i to dało się zauważyć - mówi zadowolony Maciej Konopka, organizator i jeden z inicjatorów Skoczowskiego Betlejem.

Jak zapowiadają organizatorzy wielkie kolędowanie powróci do Skoczowa za rok. - Nie wiem jeszcze kiedy. Może przed świętami, może bliżej Trzech Króli, może tak jak w tym roku. Cały czas szukamy formuły - dodaje Konopka.

Komentarze: (3)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

SZKODA ZE W CIESZYNIE NIE ZORGANIZOWANO CZEGOS PODOBNEGO, BO W SKOCZOWIE ZAWSZE SIE COS DZIEJE
MIMO ZE MNIEJSZE MIASTO

Ile to kosztowało? Jakieś 1 000 PLN + technika, za którą trzeba zapłacić jeśli się nie ma dobrych kontaktów ze skoczowskim MDKiem (jak się ma, to się płaci tylko koszty osobowe). Organizatorzy mają co najmniej dobre kontakty z MDKiem :)

Ile to wszystko kosztowało?....Żartuję oczywiście, bo inicjatywa godna poparcia (jak widać mieszkańcy w porywie świątecznego nastroju potrafią się zachować), inicjatywa bardziej reklamuje miasto niż "profesjonalna multimedialna prezentacja na płycie CD" za 13tys.!!!!!
Władze chętnie na rynku śpiewają, bo to nic nie kosztuje, można się pokazać i zbratać z mieszkańcami, na fotkach się będzie, och, nastrój świąteczny im się udzielił, tyle dobroci i miłości/:
A od stycznia oszczędzamy, robimy cięcia i nowe inwestycje za tzw. unijne pieniądze. Może tym razem "profesjonalny film fabulary o osiągnięciach ostatnich 5 lat"?

Mieszkańcom Skoczowa życzę Wytrwałości w Nowym Roku i odwagi w patrzeniu władzy na ręce.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama