, czwartek 20 czerwca 2024
Sam zdecyduj, kto wystąpi podczas Święta Trzech Braci!
Podczas ŚTB cieszyński rynek oblegany jest przez setki mieszkańców miasta. Teraz to własnie oni będa mogli zadecydować o tym, kogo zobaczą na scenie. fot. Paulina Ogłódek Dodaj do Facebook

Sam zdecyduj, kto wystąpi podczas Święta Trzech Braci!

BARBARA ŚLIŻ
Sam zdecyduj, kto wystąpi podczas Święta Trzech Braci!

W tym roku gwiazdą ŚTB był zespół Budka Suflera. Kto wystąpi podczas przyszłorocznej imprezy? fot. Paulina Ogłódek

Budka Suflera, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Blue Cafe czy Ewa Farna to tylko niektóre gwiazdy, które miały okazję wystąpić podczas Święta Trzech Braci. Teraz mieszkańcy Cieszyna sami mogą zadecydować o tym, kogo chcą zobaczyć na muzycznej scenie. Kto dotychczas decydował o zapraszanych gościach?
Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego ogłosił, że zbiera głosy mieszkańców w sprawie gwiazd, które mają wystąpić podczas przyszłorocznego święta. Propozycje można zgłaszać mailowo lub osobiście do 2 grudnia. Dotychczas wyboru gwiazd dokonywał Bogusław Haręża, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury.

- Co roku staramy się trafić w gusta mieszkańców. Zależy nam, by dobór gwiazd usatysfakcjonował każdego. W większości zapraszamy zespoły z górnej półki zwracając jednak uwagę na nasze możliwości finansowe - mówi Haręża. - Śledzimy pytania do burmistrza, tam pojawiają się sugestie mieszkańców w tej sprawie, jesteśmy na bieżąco z poczynaniami rynku muzycznego, obserwujemy, kto otrzymuje nagrody, wydaje nowe płyty. Bazujemy także na doświadczeniu z ubiegłych lat. Z obserwacji wnioskujemy, co może spodobać się publiczności.

PISALIŚMY: Święto Trzech Braci, czyli rozśpiewany i roztańczony Cieszyn (zdjęcia)

Obecna formuła cieszyńskiego święta, poza artystami z regionu, przewiduje jedną popularną osobę na jeden dzień trwania imprezy. Ilu mieszkańców, tyle różnych gustów i oczekiwań do spełnienia. Szeroki wachlarz wyboru gwiazd ogranicza jednak budżet święta. Na jego zorganizowanie miasto co roku przekazuje 35 tys. zł. Za tę kwotę trudno opłacić chociażby jedną gwiazdę przeciętnego formatu, nie mówiąc już o innych kosztach organizacyjnych. - Gdyby nie sponsorzy, trudno byłoby nam zorganizować imprezę z takim rozmachem - komentuje dyrektor.

- Propozycja, z którą wyszliśmy do mieszkańców, ma nam ułatwić zorganizowanie święta. Opinie mieszkańców są dla nas bardzo istotne, z pewnością weźmiemy je pod uwagę w trakcie ustalania obsady i programu przyszłorocznej imprezy - mówi Jan Matuszek, wiceburmistrz Cieszyna.

Co o Święcie Trzech Braci sądzą mieszkańcy?

Program ŚTB co roku budzi emocje. Jedni narzekają na zbyt ludyczny charakter imprezy, inni, że mało w nim prawdziwych gwiazd. - Osobiście uważam, że obecna formuła święta trafia do wszystkich mieszkańców, a nie tylko do jednej grupy odbiorców. Uczestnicząc w imprezie mam świadomość dobrej atmosfery, a tłumy obecne na rynku tylko potwierdzają moje słowa - mówi Grzegorz Jaworski, mieszkaniec miasta.

Z kolei Michalinę Skrzypczak drażni brak wykorzystania potencjału święta. - Organizatorzy stawiają na festynowatość, małomiasteczkowość i gwiazdki, tudzież "czerwone karły" polskiej i zagranicznej estrady, zamiast na nowoczesność, profesjonalizm i ogólnopolską promocję. Podoba mi się sam pomysł na święto, ale jego wykonanie z roku na rok pozostawia coraz więcej do życzenia - komentuje.

W 2012 roku Bogusław Haręża, na cieszyńskim rynku najchętniej zobaczyłby Grzegorza Markowskiego albo zespół Kombi. Czy zgadzacie się z tymi propozycjami? A może udałoby się nieco zmienić formułę święta? Trzy dni skomasować w jeden i zaprosić gwiazdę naprawdę dużego formatu? W komentarzach czekamy na Wasze propozycje.

Swoje pomysły można również składać drogą pisemną na adres: Wydział Promocji i Informacji, Urząd Miejski, Rynek 1, 43-400 Cieszyn lub drogą mailową na adres: promocja@um.cieszyn.pl. Propozycje można przesyłać do 2 grudnia br. 10 najczęściej wymienianych propozycji zostanie poddanych głosowaniu.
Komentarze: (52)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Ewa Farna, będzie najlepsza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ewentualnie Gosia Andrzejewicz. Szkoda że nie ściągną Bass Huntera, albo Angelo lub Paddy'ego Kelly. To by było.......................................................Ewa, Paddy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ewa farna

A ja bardzo chciałabym usłyszeć na żywo ELENI. Ale chyba władze Cieszyna nie są w stanie zaprosić Eleni, no chyba że ...

a ja bym chciała Mozila i Maleńczuka

Masz jakiś kompleks...Czy to efekt porażki z przeszłości?

O wlasnie! IRA moze byc:)

jeeeaaaa!... Krzysiu Krawczyk! Mamusia by sie ucieszyla;P

Może być PIN albo VOLVER. Albo faktycznie Golce.

IRA. koniec. kropka.

Dla młodziezy - ANTYRAMA

Teraz się da a za Ficka to nie bo on decydował za nasze pieniądze co nam się bardziej podoba. I n ikt się nie gustował w podwórkowych kapelach kiedy to w kraju gwiazdami wieczorów były prawdziwe gwiazdy z wieloletnim stażem. Najwyższa pora aby reper tułał był od delikatnego do ostrego i zależy od pory dnia, atmosfery a nie że ROCK był by za dnia a wieczór tańce góralskie. Ja stawiam na KULT, a nie na plastikowych wykonawców. Wypaloną DODĘ czy inną chałturę. KAZIK!!! KAZIK !!! KAZIK!!!!.

Kazik i tela w temacie...............;)

A może chodzi o to, by czasem pokazać miastu i osobom odpowiedzialnym za wybór repertuaru na Święto Trzech Braci, że nie wszystkim jest ono obojętne, a prezentujący się na scenie wykonawcy nie spełniają oczekiwań osób, które np. wypowiadają się tutaj? Nic się nie dzieje - źle, coś się dzieje - źle, jest okazja się wypowiedzieć - źle. Oj Cieszyn Cieszyn.

CARL COX,CHRIS LIEBING,DJ RUSH,WESTBAM,DR MOTTE,I WIELE INNYCH. :))

Artykuł napisany po to,żeby rozjuszyć internautów. Przecież znakomitej większości propozycji nie da się uwzględnić i wtedy mamy armię niezadowolonych...Czy o osiągnięcie takiego celu pani chodziło , pani redaktor?

Mocz tenora albo Sedes, ewentualnie Proletaryat, Armia

A jo bych chcioł zespół PERFECT. Pieknie pytom.

Swoje pomysły można również składać drogą pisemną na adres: Wydział Promocji i Informacji, Urząd Miejski, Rynek 1, 43-400 Cieszyn lub drogą mailową na adres: promocja@um.cieszyn.pl. Propozycje można przesyłać do 2 grudnia br. 10 najczęściej wymienianych propozycji zostanie poddanych głosowaniu.

MNIE WEŻCIE!!

Dotychczas wyboru gwiazd dokonywał Bogusław Haręża, dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury - (sic!) który na muzyce rozrywkowej nie mówiąc o młodzieżowej zna się jak świnia na gwiazdach.
Porażka w tym Cieszynie totalna! Zapytajcie choćby w liceach młodych co chcą słuchać na takiej imprezie to Wam powiedzą ...

niepoterzebnyy, po co pisać jeśli nie poda się w jaki sposób nalezy oddawać głosy? ale to w gc zdaje się norma

Jaromir Nohavica dla wszystkich, nie tylko dla dygnitarzy

Hey byłby dobrą opcją :)

Najlepiej jakąś zagraniczną gwiazdę DANCE, przyciągnie tłumy i nie powinna mieć wielkich wymagań finansowych skoro do Jaka to Melodia są co chwilę zapraszani.

DŻEM, KULT, CREE, JAFIA NAMUEL, HABAKUK, DEZERTER, TABU, LIPALI, PORTER i LIPNICKA, a najlepiej to HEY!

W piątek Pan Maleńczuk, w sobotę Strachy Na Lachy, w niedzielę Pod Budą (ewentualnie Maja i Andrzej Sikorowscy z zespołem).

Majka Jeżowska i Pan Japa byłoby super

remontu ulicy Pikiety nie będzie bo trza odkładać kasę na kolejne jakże potrzebne ronda w Cieszynie

Coma to kupa

1. Electric Light Orchestra, 2. The Australian Pink Floyd 3. AC/DC ew. 4. Glenn Miller Orchestra. Reszta się nie liczy! Dla uważających że się nie da- ELO było w Cieszynie za burmistrza J.O. i była przednia zabawa!!!!

Coma

Jak nie Dżem to nie ma trzech braci !!!!

Dżem górom

chleba i igrzysk!!!trzeba się zastanowić nad obecną formą tego piwno-kiełbasiannego"festynu".

Proponuje Nagły Atak Spawacza

The Beatles w starym składzie byłby OK.

tego diabla Nargala co to biblie targo,a jak by tak potargol koran czyby byl taki gieroj.

Moje typy na na Święto Trzech Braci z Artystów to Andrzej Piaseczny , Stachurski ,Beata Kozidrak, Golcowie , Marcin miler z zespołu Boys , Sylwia Grzeszczak .

Coma! Coma!! Coma!!! :-D

Moje typy 1 dzordz majkel ewentualnie elton dzon, z polskich jako saport andrzej rosiewicz. Z góry dzienkuje

Zgadzam się z Aragornem, lepiej zająć się remontem Pikiet, bo są naprawdę w opłakanym stanie...

Słuszna idea, ale za 35 000zł to na pikietach możesz nałożyć asfalt na niewielką ilość powierzchni.

Radogost raczej nie będzie zaproszony jako gwiazda. Ale chętnie bym ich zobaczyła jako support, zaraz przed gwiazdą:).

Dżem!!!

Albo jeszcze lepiej. Radogost, Silesian Sound i Poparzeni Kawą Trzy.

Radogost! Po co zapraszać kogoś z zewnątrz jak na naszym terenie też są świetne zespoły? Radogost i Silesian Soundsystem!

A ja proponuję nikogo nie zapraszać, tylko wyremontować Pikiety.

Ja bym chętnie posłuchała Macieja Maleńczuka!!

wybieral program , oj chyba nie wiecie jakie w DN sa uklady .... Program z gornej półki to tez chyba żarty , od wielu juz lat program świeta jest kiepski i wystarczy handlujacych na plycie rynku zapytac ilu maja klientow ! Przeciez chodzi o to żeby jaknajmniej pieniedzy na kulture wydac. ....

Perfekt na nasze swieto bedzie super!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama