, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Ruszają eliminacje do Pojedynku Rocka
Zwycięzca 3. edycji Pojedynku Rocka został zespół DUST z Knurowa. fot: Wydział Kultury i Turystyki UM Cieszyn.Dodaj do Facebook

Ruszają eliminacje do Pojedynku Rocka

SM
15 i 29 kwietnia odbędą się eliminacje do 4. edycji konkursu muzycznego Pojedynek Rocka, którego ideą jest wsparcie działań cieszyńskiej "Wampiriady" oraz promocja młodych zespołów. Z nadesłanych zgłoszeń organizatorzy konkursu wybrali 6 zespołów, które wezmą udział w przesłuchaniach, które odbędą się w Klubie Studenckim Panopticum. Dwa kolejne zespoły wybrali internauci poprzez głosowanie.

W środę, 15 kwietnia przed cieszyńską publicznością wystąpią zespoły: Headdown, Headup, High Horse oraz Subline. Dwa tygodnie później (29 kwietnia), na scenie Klubu Studenckiego wystąpią: De Indigo, Drop Pants, Late Again oraz Pawilon Nocnych Zwierząt. Finał wraz z występem gościa specjalnego (zespół Coria) odbędzie się 14 maja podczas pierwszego dnia juwenaliów Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Bilety na konkursy eliminacyjne w cenie: 3 zł (studenci) oraz 5 zł (pozostali), do nabycia przed każdym koncertem. Obecność na obu koncertach upoważnia do tańszego wejścia na finał imprezy.

Pojedynek Rocka skierowany jest do amatorskich zespołów grających szeroko rozumianą muzykę rockową, nie posiadających umowy z żadną wytwórnią płytową oraz profesjonalnym wydawnictwem fonograficznym. Zwycięzca 4. edycji Pojedynku Rocka będzie miał możliwość zrealizowania teledysku w gliwickim studiu RockFilms. Zdobywca drugiego miejsca będzie miał możliwość realizacji 20-godzinnej sesji nagraniowej w bielskim Heaven's Sound Studio. Trzecie miejsce gwarantuje występ w bielskim klubie Rudeboy, jako support jednej z gwiazd wieczoru.

A już 21 kwietnia, na terenie Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie odbędzie się kolejna jej edycja. Jak co roku każdy będzie mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie dawców szpiku kostnego. Dodatkowo dla wszystkich przewidziane są upominki od partnerów, oraz różne pokazy m.in. pierwszej pomocy, czy też tańca. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama