, środa 8 luty 2023
Rodzinnie w cieszyńskiej bibliotece
Atmosfera spotkania była wręcz rodzinna, a poza tradycyjnymi życzeniami na pierwsze miejsce wysunęło się jedno - dobrej książki pod choinką. fot: arch. Biblioteka Miejska w CieszynieDodaj do Facebook

Rodzinnie w cieszyńskiej bibliotece

ICZ
Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okazją do spotkań. Tak zwane spotkania opłatkowe organizowane są w różnych instytucjach, zakładach pracy, stowarzyszeniach, a także w bibliotekach. Nie inaczej ma się rzecz w przypadku Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, która już po raz kolejny zaprosiła czytelników na spotkanie z dyrektor Izabelą Kulą oraz pracownikami biblioteki.

Na wstępie przybyłych powitała gospodarz spotkania dyrektor Izabela Kula. Dziękując wszystkim za przybycie przybliżyła wykonaną w trakcie kończącego się roku pracę oraz osiągnięcia jakie dzięki zaangażowaniu pracowników stały się faktem. Mowa tu o uzyskaniu pierwszego miejsca w województwie śląskim i dziesiątego w Polsce w ogłoszonym przez „Rzeczpospolitą” konkursie. „Ten sukces nie był by możliwy gdyby w naszym mieście nie było tylu czytelników” powiedziała między innymi dyrektor Biblioteki.

Czytelników, zarówno w bibliotece głównej, jak i jej filiach, nie brakuje. Cieszyn jest jednym z niewielu miast, którego oferta jednej z fili skierowana jest do osób z dysfunkcją wzroku.

Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu, a byli to: zastępca burmistrza Krzysztof Kasztura, naczelnik Wydziału Kultury Piotr Gruchel oraz kierownik Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego Barbara Kłosowska. Szerokim strumieniem popłynęły, zarówno świąteczne ,jak i noworoczne życzenia.

Wzorem minionych lat nie zabrakło atrakcji, które co roku przybierają inną formę. Tym razem poprzez czasy, w których żył św. Marcin, tradycje, wierzenia i obrzędy związane z okresem Bożonarodzeniowym przeprowadził obecnych dr hab. Grzegorz Studnicki z Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

Pod koniec zebrani w sali konferencyjnej wzięli udział w konkursie odpowiadając na pytania związane z tematem prelekcji.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama