, piątek 31 marca 2023
Replika słynnego obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" w Międzyrzeczu Górnym
8 milionów krzyżyków, 150 kilometrów nici, 220 kolorów, 2 lata pracy. W Międzyrzeczu Górnym możemy zobaczyć replikę słynnego obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem". fot: www.haftix.plDodaj do Facebook

Replika słynnego obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem" w Międzyrzeczu Górnym

AK, mat.pras.
W dniach 27 lutego - 10 marca 2012 r. w Międzyrzeczu Górnym będzie miała miejsce pierwsza na Podbeskidziu niezwykła wystawa gigantycznego dzieła wykonanego haftem krzyżykowym - repliki słynnego obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem".

Rękodzieło będące wierną kopią oryginału ma wymiar 987 cm x 426 cm, powstało z inicjatywy Janiny i Adama Panek z Działoszyna. Obraz składa się z 40 połączonych ze sobą części, które przez dwa lata wykonywały hafciarki i hafciarze z całej Polski. - Jest to największy na świecie haft tego rodzaju. Jest perfekcyjną kopią obrazu, to naprawdę ciekawa rzecz - zaznacza Leszek Mroczko, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Międzyrzecza i dodaje, że wystawa zapoczątkuje obchody Jubileuszu 120-lecia jednostki OSP Międzyrzecze Górne.

Dzieło było prezentowane w wielu polskich miastach, przez trzy miesiące widniało na wystawie w muzeum Martin-Gropius-Bau w Berlinie. Planowane wystawienie obrazu w Międzyrzeczu jest ważnym wydarzeniem kulturalnym w regionie. Wystawa czynna będzie od 27 lutego do 10 marca w godz. 9.00 - 18.00 w Domu Strażaka w Międzyrzeczu Górnym. Po zwiedzeniu wystawy organizatorzy proponują odwiedziny Izby Regionalnej w "Chacie Międzyrzecze".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama