, piątek 29 marca 2024
Promocja możliwości Warsztatownika
Kreatywny Recykling - Program Edukacji Ekologicznej, projekt w ramach którego powstał "Warsztatownik" zaprojektowany został z myślą o nauczycielach i osobach współpracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą.  fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Promocja możliwości Warsztatownika

SM/MAT. PRAS.
Kreatywny Recykling - Program Edukacji Ekologicznej, projekt w ramach którego powstał "Warsztatownik" zaprojektowany został z myślą o nauczycielach i osobach współpracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Przeznaczony jest również dla organizacji, zajmujących się edukacją ekologiczną. W najbliższą sobotę, 14 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości "Oranżeria" w Zamku Cieszyn odbędzie się spotkanie mające na celu promocję "Warsztatownika" i prezentację jego możliwości w kreatywnej pracy z dziećmi i młodzieżą.

"Warsztatownik" składa się z przykładowych warsztatów kreatywnego recyklingu, przy wykorzystaniu takich materiałów, jak papier, plastik, metal, tkaniny, szkło oraz propozycji tematów do dyskusji na temat odpadów, zrównoważonego rozwoju, transportu o zerowej emisji dwutlenku węgla, żywności ekologicznej i zasadzie 3R reduce, reuse, recycle (ogranicz, ponownie wykorzystaj, odzyskaj).

Każdy z gości otrzyma bezpłatny egzemplarz dwujęzycznego przewodnika (wersja polsko-angielska). Ilość przewodników ograniczona!

Program:

  • 10.00-11.00 - prezentacja projektu, partnerów i przewodnika
  • 11.00-11.10 - przerwa
  • 11.10-11.30 - W jaki sposób przygotować zajęcia i zieloną dyskusję? (Sustainable CEU, Węgry)
  • 11.30-12.30 - Zrób własny notes - warsztat bindowania (Petrklíč help, Czechy)
  • 12.30-12.40 - przerwa
  • 12.40-13.40 - Co możemy zrobić z papieru? - warsztat papierowych kolczyków (Fundacja Laja, Polska)
  • 13.40-14.30 - Jak ponownie wykorzystać T-shirt? - torba na zakupy (Preles, Słowacja)

    Program może ulec delikatnym zmianom.

    Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności drogą mailową na adres: creepvisegrad@gmail.com. Projekt dofinansowany został przez Fundusz Wyszehradzki www.visegradfund.org . Projekt jest realizowany w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Koordynatorem projektu jest Fundacja Laja.

  • Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
    Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

    Dodaj komentarz

    Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
    • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
    • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
    • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

    Więcej informacji na temat formatowania

    Image CAPTCHA
    Wpisz znaki widoczne na obrazku.
    reklama
    reklama