, środa 28 luty 2024
Powstaje słuchowisko o ulicy Głębokiej! Możesz być jego autorem
Święto ulicy Głębokiej przygotowują dzieci, licealiści, studenci, mieszkańcy i zespół Świetlicy Krytyki Politycznej, jednak również turyści i pasjonaci tej ulicy mogą włączyć się do współtworzenia tego wydarzenia. fot: O!Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy"Dodaj do Facebook

Powstaje słuchowisko o ulicy Głębokiej! Możesz być jego autorem

STEFAN MAŃKA
Powstaje słuchowisko o ulicy Głębokiej! Możesz być jego autorem

W organizacje pierwszej edycji święta ulicy były zaangażowane głównie dzieci z Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy". fot. O!Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy"

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja święta ulicy Głębokiej - "Głęboka Fest". 25 maja jedna z głównych ulic w centrum Cieszyna zmieni się w wyjątkowe miejsce udowadniając, iż nie jest to tylko obszar konsumpcji, ale również miejsce w którym zapisane są i nadal tworzą się historie ludzi oraz gdzie realizowane są różne pasje.

Święto ulicy Głębokiej przygotowują dzieci, licealiści, studenci, mieszkańcy i zespół Świetlicy Krytyki Politycznej, jednak również turyści i pasjonaci tej ulicy mogą włączyć się do współtworzenia tego wydarzenia.

- W tym roku chcemy jeszcze mocniej zaangażować mieszkańców w współtworzenie "Głęboka Fest". Zależy nam żeby to naprawdę było święto każdego, kto czuje  że ten fragment miasta jest ważny. Chcemy pokazać, że Głęboka należy do mieszkańców, przypomnieć, że "ulice są mieszkaniem zbiorowości." jak pisał Walter Benjamin. Podczas święta ulicy planujemy zorganizować razem m.in: piknik, koncerty, spacery po wybranych trasach, miejscach i historiach, wystawę fotografii i pamiątek rodzinnych. Jesteśmy otwarci na różne propozycje - wyjaśnia Anna Studnicka-Cieplak z Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy".

Jak zapowiadają organizatorzy druga edycja "Głęboka Fest" będzie zupełnie inna niż pierwsza. Wcześniej w organizacje święta ulicy były zaangażowane głównie dzieci z Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy". W tym roku dołączyli do nich licealiści i studenci, którzy rozmawiają i poznają ludzi, prowadzą wywiady, spisują historie. Wszystko po to by dowiedzieć się jaki potencjał kryje główna ulica Cieszyna. Efektem ich pracy będzie słuchowisko o Głębokiej, w którym wykorzystane zostaną fragmenty rozmów. Słuchowisko będzie dostępne w formie aplikacji, a jego premiera odbędzie się w dniu święta - 25 maja.

Słuchowisko dotyczące ulicy Głębokiej będzie zawierało opowieści mieszkańców Cieszyna (głównie ul. Głębokiej), dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły sklepikarzy i każdego kto uważa, że jego opowieść o tym miejscu może być ciekawa i inspirująca. Każdy kto chce podzielić się swoim wspomnieniem lub opowieścią.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców, nie tylko z ulicy Głębokiej, do włączenia się w tworzenie słuchowiska. Jeżeli pamiętacie coś śmiesznego, niezwykłego bądź smutnego. Jeżeli myślicie, że Wasza historia wiąże się z ulicą Głęboką to zapraszamy w każdy piątek w godz. 12.00-17.00 (do 19.04. włącznie) do Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" (ul. Zamkowa 1, budynek byłego przejścia granicznego w Cieszynie), gdzie będzie można opowiedzieć własną historię związaną z ulicą Głęboką, która stanie się częścią słuchowiska. Utrwalimy Wasze opowieści i sprawimy, że stworzą prawdziwą, nową historię ulicy - zachęca Anna Studnicka-Cieplak

Przy tworzeniu projektu pomagają jego partnerzy: Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, I LO im. Antoniego Osuchowskiego i SP nr 1 w Cieszynie. Projekt finansowany jest ze środków Akademii Orange. Portal gazetacodzienna.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama