, poniedziałek 25 września 2023
Potężne kobiety ze starożytności zagościły w Cieszynie
Ewa Kassala, właściwie Dorota Stasikowska-Woźniak – polska pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne, konferencje i sesje, głównie kobiece. fot: FJDDodaj do Facebook

Potężne kobiety ze starożytności zagościły w Cieszynie

FJD
Potężne kobiety ze starożytności zagościły w Cieszynie

Spotkanie odbyło się w ramach kolejnego wykładu zorganizowanego w ramch cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. fot. FJD

W miniony czwartek, 21 listopada Cieszyński Uniwersytet Trzeciego Wieku gościł pisarkę, dziennikarkę i specjalistkę ds. kreowania wizerunku Dorotę Stasikowską-Woźniak vel Ewę Kassalę, która przywołała do “życia” “Królową Saby” i “Marię Magdalenę”.

W fascynujący sposób pisarka “zabrała” słuchaczy do antycznego świata, by bardzo ekspresyjnie przedstawić historię tych dwu silnych kobiet, które w zamierzchłych czasach stąpały po naszej ziemi. Ewa Kassala w swoich książkach łączy szerokie zgłębianie tematu z literackim talentem. Każda powieść powstaje przy ścisłej konsultacji z historykami, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata.

Autorka w swoich powieściach przywołuje do życia mądre, silne i odważne królowe, które nie bały się używać swojego rozumu w połączeniu z osobistym urokiem, by dostawać tego czego chciały. Pisarka potrafiła połączyć swoją wiedzę z bezpośrednim kontaktem ze słuchaczami, co niewątpliwie pozwoliło wszystkim obecnym na nowatorskie uczestnictwo w tym wykładzie. To perfekcyjne skrócenie, a właściwie zlikwidowanie dystansu wszyscy z aplauzem zaakceptowali i dobrze się bawili na jej wykładzie.

Autorka przekonywała kobiety, że w każdej z nich tkwi wewnętrzna siła oraz mądrość przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jeżeli masz określoną ilość energii to przeznacz ją na rozwijanie w sobie miłości. Każda zła myśl uszkadza twoje ciało, a jasna daje mu zdrowie. Nie plotkuj nie spiskuj , nie zazdrość, nie opowiadaj nieprawdy o bliźnich - to także złote myśli, które Ewa Kassala przekazała zebranym kobietom.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama