, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Pocztówka z Zaolzia czyli dokument o trzech pokoleniach Zaolziaków
W filmie "Pocztówka z Zaolzia" wystąpi m.in. Jerzy Buzek, poseł Parlamentu Europejskiego, premier RP w latach 1997-2001. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Pocztówka z Zaolzia czyli dokument o trzech pokoleniach Zaolziaków

SM
W sobotę, 18 kwietnia o godz. 18.00 w kinie Central w Czeskim Cieszynie odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Pocztówka z Zaolzia".

- "Pocztówka z Zaolzia" to 80-minutowy film, w którym pojawi się dwudziestka mniej lub bardziej znanych Zaolziaków, reprezentujących trzy pokolenia. Różni ich zawód, który wykonują oraz miejsce, w którym obecnie mieszkają. Co jeszcze dzieli lub łączy naszych bohaterów, dowiemy się w filmie, który przedstawia ich poglądy na tematy związane z Zaolziem, Czechami, Polakami - wyjaśnia Izabela Wałaska, współtwórczyni dokumentu.

W filmie wystąpią: Jerzy Buzek, Ewa Farna, Stanisław Czudek, Ewa Katrušák, Renata Putzlacher, bracia Wałachowie, Renata Drossler, Bogdan Trojak, Irena Adamczyk, Karol Cieślar, Przemek Branny, Roman Kufa, Ilona Kołbik, Józef Kajfosz, Tomasz Santarius, Maciej Cymorek, Noemi Bocek oraz Albert Černý.

"Pocztówka z Zaolzia" to efekt półtorarocznej pracy duetu: Izabela Wałaska oraz Luďek Onruška. "Pocztówka z Zaolzia" jest pierwszym, ale nie ostatnim filmem promującym Zaolzie i wyjątkowych, pochodzących z niego ludzi. Na dokończenie czekają dwa kolejne filmy. Pierwszy z nich zatytułowano "Fenomen Zaolzie", natomiast drugi, wykraczający poza zaolziański region, nosi na razie roboczy tytuł "Polacy i Czesi".

Bilety na premierę filmu "Pocztówka z Zaolzia" w cenie 100 Kč będą do nabycia w kasie kina, w dniu premiery od godz.14.45 oraz od godz. 16.45 w czwartek (16 kwietnia) i do godz. 20.00 w piątek (17 kwietnia). Rezerwacji biletów można także dokonywać od 14 kwietnia pod adresem: zaolzie.potrafi@gmail.com lub pod nr. tel.: +420 777 80 89 33.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

BUZEK - nie dziękuję !

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama