, czwartek 18 kwietnia 2024
Paszport Beskidzki by rozwijać współpracę transgraniczną
O wyborze atrakcji nie decydowały względy komercyjne. Na liście znalazł się m.in. Dream Park w Ochabach fot: Maciej Kłek



Dodaj do Facebook

Paszport Beskidzki by rozwijać współpracę transgraniczną

KATARZYNA KOCZWARA
Jeszcze w tym miesiącu w Beskidach pojawi się Paszport Beskidzki, który jest elementem współpracy transgranicznej Polski i Słowacji. W paszporcie promowanych jest 30 obiektów. - Ważna była różnorodność obiektów, aby każdy w ofercie znalazł coś dla siebie - mówi Joanna Trela z Agencji Rozwoju Regionalnego z Bielska-Białej.

Paszport Beskidzki to projekt, który ma ujednolicić promocję Beskidów jako regionu, pokazać wszechstronność tego terenu, jest elementem budowania spójnej strategii rozwoju turystyki. W najbliższym czasie powołane zostanie Stowarzyszenie Paszport Beskidzki, które skupiać ma przedsiębiorców i instytucje związane z turystyką. Wspólnie będą podejmować działania promujące beskidzkie pogranicze polsko-słowackie. Po polskiej stronie Beskidy reprezentują obiekty z powiatu cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego.

Paszport Beskidzki w chwili obecnej prezentuje 30 podmiotów. - To książeczka wielkością przypominająca paszport, każdy obiekt jest w niej opisany, zaprezentowany na zdjęciu. Jest także miejsce na pieczątkę potwierdzającą wizytę w polecanym obiekcie - wyjaśnia Anna Bieniasz, z ARR w Bielsku-Białej. Dla osób, które odwiedzą wszystkie promowane w ten sposób miejsca, przewidziane są upominki związane z regionem oraz gadżety promocyjne.

O wyborze atrakcji zadecydowały przede wszystkim walory turystyczne atrakcji, dostępność komunikacyjna dla osób w każdym wieku, zaplecze turystyczne. - Oceniając dostępność komunikacyjną obiektu uwzględniano stopień łatwości z jakim można dostać się do danego miejsca tj. ilość, częstotliwość i rodzaj środków komunikacji z jakich można korzystać - wyjaśnia Joanna Trela.

Zagospodarowanie turystyczne zdefiniowane zostało jako baza noclegowa i gastronomiczna, szeroko pojęta informacja turystyczna o obiekcie, infrastruktura turystyczna i rekreacyjna, a obok niej infrastruktura para turystyczna czyli dostępność do banków, ośrodków zdrowia, kina, lokali, muzeów, amfiteatrów.

Paszport Beskidzki będzie można nabyć w promujących go obiektach, a także w punktach Informacji Turystycznej w Cieszynie (ul. Zamkowa 3c), w Bielsku-Białej (pl. Ratuszowy 4) i Żywcu (u. Rynek 12), jak również s siedzibie Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej (ul. Cieszyńska 365).

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Fantastyczna sprawa, tylko pytanie do ciemniaków u władzy, jak ci turyści mają przyjechać jak PKS upadł i połączenia kolejowe zostały zlikwidowane, nie każdy ma samochód albo nie chce przyjechać swoim autem bo też chce się piwa w Żywcu napić czy Brackiego w Cieszynie. Ja bym wam dał pensje z z zysków z turystki to zaraz byś cię dbali o komunikacje bo na razie widzę że chcecie zarabiać tylko na paliwie i parkingach.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama