, czwartek 19 maja 2022
"Nie lubię słowa Zaolzie", czyli spotkanie z Mariuszem Wałachem
To już czwarte spotkanie z cyklu "Zaolzie teraz". Gościem będzie Mariusz Wałach.  fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

"Nie lubię słowa Zaolzie", czyli spotkanie z Mariuszem Wałachem

AK/Książnica Cieszyńska
Mariusz Wałach: przedsiębiorca, współzałożyciel firmy Walmark i współtwórca jej światowego sukcesu. W najbliższy piątek o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Zaolzie teraz".

Bracia Adam, Mariusz i Waldemar Wałachowie założyli w roku 1990 firmę "Walmark", która obecnie jest największym i jednym z najnowocześniejszych producentów i dystrybutorów suplementów żywieniowych, witamin i leków w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Swoje produkty firma wysyła do 30 krajów świata. W lutym roku 2011 bracia Adam, Mariusz i Waldemar Wałachowie, otrzymali prestiżową nagrodę "Przedsiębiorcy roku 2010 w Czeskiej Republice" z rąk Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej Karla Schwarzenberga, a w czerwcu 2011 reprezentowali Republikę Czeską w światowym finale "Przedsiębiorcy Roku 2010" w Monte Carlo. Mariusz Wałach już trzecią kadencję sprawuje mandat radnego i pełni funkcję członka Zarządu Gminy Bystrzyca. Wraz z braćmi jest mecenasem wszelkich przejawów aktywności polskiej społeczności na Zaolziu.

Spotkanie zatytułowane "Nie lubię słowa Zaolzie" odbędzie się 16 marca w Książnicy Cieszyńskiej o godz. 17.00. Poprowadzi je red. Mirosław Sokół, dziennikarz i producent telewizyjny, autor cyklicznych programów o tematyce zaolziańskiej na antenie TVP Polonia i TVP Katowice.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama