, niedziela 28 maja 2023
Najlepsze dyplomy wybrane. W finale Graduation Projects 29 prac
fot. materiały prasowe Dodaj do Facebook

Najlepsze dyplomy wybrane. W finale Graduation Projects 29 prac

Jury międzynarodowego przeglądu najlepszych prac dyplomowych z Polski, Czech, Słowacji i Węgier zdecydowało o wyborze 29 laureatów, którzy w pierwszym kwartale 2023 roku zaprezentują swoje dyplomy magisterskie i licencjackie na wystawie w Zamku Cieszyn.

W sumie do tegorocznej, 21. edycji przeglądu zgłoszonych zostało 215 prac, z czego 125 zakwalifikowanych zostało do kategorii 2D, a 90 do kategorii 3D. O wyborze najlepszych dyplomów zdecydowało profesjonalne jury konkursu w składzie Agata Korzeńska, Balázs Balogh, Czesława Frejlich, Ferenc Laufer, Filip Tofil, Filip Blažek, Huy Pham, Magdalena Chorąży-Suchy, Marcel Bencik oraz Marián Laššák.

Finałowe obrady jury miało miejsce w ostatni weekend listopada. Po burzliwych obradach udało się wybrać 29 najlepszych dyplomów, w tym 14 reprezentujących prace w kategorii 2D i 15 dyplomów w kategorii 3D, które w podziale narodowym reprezentują: 6 prac z Czech, 16 prac z Polski, 3 prace ze Słowacji i 4 prace z Węgier. Finałowe dyplomy z Polski reprezentują uczelnie w Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu oraz Warszawy. Co wybrało jury przeglądu? Są to m.in. wyróżniające się oryginalnością grafiki użytkowe, przykłady wzornictwa przemysłowego, jak również nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które mają szansę zaistnieć w naszym codziennym życiu. Wybór każdego z 29 projektów poprzedzony był ożywioną dyskusją członków jury, którzy pod wieloma aspektami analizowali finałowe prace.

Finałowa wystawa przeglądu organizowanego przez Zamek Cieszyn, przy wsparciu m.in. Hungarian Design Council, Hungarian Intellectual Property Office, Slovak Design Center, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych, a także czasopisma „Formy” i “TYPO”, odbędzie się w pierwszym kwartale 2023 roku w Cieszynie. Szczegółowa lista laureatów tegorocznej, 21. edycji przeglądu znajduje się tutaj: http://www.graduationprojects.eu/news/132

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama