, środa 1 luty 2023
Na święta w Wiśle wiele atrakcji
W ramach „Strefy Białych Świąt” Wiślańskie Centrum Kultury zaplanowało w okresie świątecznym kilka ciekawych, muzycznych propozycji. Będzie je można obejrzeć i posłuchać na Placu Hoffa, w Kościele Ewangelicko – Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum oraz Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wiśle Centrum. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny.  fot: UM WisłaDodaj do Facebook

Na święta w Wiśle wiele atrakcji

KT
W ramach „Strefy Białych Świąt” Wiślańskie Centrum Kultury zaplanowało w okresie świątecznym kilka ciekawych, muzycznych propozycji. Będzie je można obejrzeć i posłuchać na Placu Hoffa, w Kościele Ewangelicko – Augsburskim Ap. Piotra i Pawła w Wiśle Centrum oraz Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wiśle Centrum. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny.

Na otwarcie „Strefy Białych Świąt”, 26 grudnia o godz. 12:00 na Placu B. Hoffa, swój talent zaprezentują członkowie orkiestry Dobra Nowina z Wisły. Następnego dnia o godz. 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Ap. Piotra i Pawła wystąpi Społeczne Ognisko Muzyczne im. Jerzego Drozda w Wiśle oraz gościnnie Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Kartowicza w Katowicach.
28 grudnia w Kościele Rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia NMP zaśpiewają chóry parafialne Wisła Centrum, Wisła Głębce, Wisła Jawornik. Start o godz. 18:00.
29 grudnia wystąpi Zespołu Pieści i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. J. Marcinkowej, a już 30 grudnia z regionalnymi utworami takie grupy jak: Mali Tkocze, Stejizbianki, Tkocze, Borowiczka, Pastuszki. Oba wydarzenia rozpoczynają się o godz. 17:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Ap. Piotra i Pawła.
4 stycznia o godz. 18:00 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Ap. Piotra i Pawła zainaugurowany zostanie Rok Stanisława Hadyny. Przed wiślańską publicznością wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Z kolei 6 stycznia o godz. 17:00 odbiorcom umilać będzie czas muzyka polskich kompozytorów, specjalnie na zakończenie obchodów 100-lecia niepodległości Polski, w wykonaniu Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle. Będą również goście specjalni: New Music Quartet.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama