, niedziela 1 października 2023
Masz pomysł na wydarzenie kulturalne w Cieszynie?
W ramach pierwszej edycji konkursu "LokalnieKulturalnie", zrealizowana została wystawa "Jeszcze nie ma" przybliżająca skrócone historie wybranych postaci i miejsc z przeszłości i teraźniejszości mających istotne znaczenie dla Cieszyna.  fot: FB/cok.cieszynDodaj do Facebook

Masz pomysł na wydarzenie kulturalne w Cieszynie?

ŁP
Masz pomysł na wydarzenie kulturalne w Cieszynie?

Wystawa w ramach pprojektu "Jeszcze nie ma", zrealizowanego przez Joannę Heller i Mikołaja Bizonia. fot. FB/cok.cieszyn

Jesteś z Cieszyna i masz pomysł na kulturalne wydarzenie? Na jego realizację możesz zdobyć nawet 1000 złotych. W ramach drugiej edycji konkursu "LokalnieKulturalnie", Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” zachęca do składania wniosków na inicjatywy kulturalne, które oprócz dofinansowania otrzymają także wsparcie merytoryczne oraz promocyjne, zaplecze techniczne i lokalowe.

Celem konkursu jest wyłonienie pomysłu i realizacja najciekawszej imprezy kulturalnej, zaproponowanej przez osoby fizyczne lub grupy nieformalne działające w Cieszynie. Może to być koncert, warsztaty, wystawa, spotkanie z pisarzem, przegląd filmowy lub inna forma działalności kulturalnej.

W tym roku pula na dotacje w ramach małego grantu została zwiększona z dwóch do trzech tysięcy, więc szansa na dofinansowanie jest większa. Oprócz dofinansowania „Dom Narodowy” zapewnia także wsparcie merytoryczne oraz promocyjne, zaplecze techniczne i lokalowe w celu realizacji projektu, który zyska dotację.

Do konkursu mogą przystąpić pełnoletnie osoby fizyczne lub grupy nieformalne składające się z co najmniej trzech osób powyżej 15 roku życia, w tym przynajmniej jednej pełnoletniej. Uczestnicy konkursu muszą być związani z Cieszynem poprzez udokumentowane zamieszkanie, zatrudnienie, uczęszczanie do szkoły lub np. prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Cieszyna. W pierwszym etapie konkursu wnioski zostaną poddane ocenie formalnej. Drugi etap stanowić będą przesłuchania, po których zakwalifikowane projekty poddane zostaną ocenie merytorycznej. Ważne by w ramach projektu nie uwzględniać wydarzeń o charakterze komercyjnym, nastawionych na generowanie przychodu na rzecz jego organizatorów lub innych podmiotów.

Wnioski można składać do 15 maja br. Szczegółowe informacje na temat konkursu "LokalnieKulturalnie", w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się tutaj.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama