, wtorek 7 luty 2023
Malarstwo Leszka Żegalskiego w galerii “Rynek” w Ustroniu
Kurator wystawy - Bogusław Heczko witając wszystkich zaproszonych gości na czele z burmistrzem Ustronia przedstawił sylwetkę artysty, która jak na pewno nie wszyscy wiedzą związana jest emocjonalnie z Ustroniem. fot: FJDDodaj do Facebook

Malarstwo Leszka Żegalskiego w galerii “Rynek” w Ustroniu

FJD
Malarstwo Leszka Żegalskiego w galerii “Rynek” w Ustroniu


Malarstwo Leszka Żegalskiego w galerii “Rynek” w Ustroniu


Malarstwo Leszka Żegalskiego w galerii “Rynek” w Ustroniu


Malarstwo Leszka Żegalskiego w galerii “Rynek” w Ustroniu

W piątek, 16 lipca w ustrońskiej galerii otwarty został wernisaż wystawy malarstwa Leszka Żegalskiego, którą można podziwiać do 15 września. W galerii "Rynek” w Ustroniu wystawione zostały liczne płótna o bardzo różnej wielkości, a także o różnej tematyce.

Kurator wystawy - Bogusław Heczko witając wszystkich zaproszonych gości na czele z burmistrzem Ustronia przedstawił sylwetkę artysty, która jak na pewno nie wszyscy wiedzą związana jest emocjonalnie z Ustroniem. Ta jego nostalgia do Ustronia zakodowana jest w jego świadomości, bo jest on rodowitym Ustronianinem. Można powiedzieć, że Leszek Żegalski to chłopiec z Ustronia, obdarzony cieszyńską wrażliwością, który ma przodków pochodzących z Austro-Węgier, którzy także związani byli z malarstwem.

Jest artystą światowej klasy nagradzany wieloma wyróżnieniami. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie szlifował swój talent. Jakiś czas przebywał za granicą, gdzie całkowicie oddał się malarstwu. Tworzył i wystawiał w Niemczech i Belgii, gdzie zdobył wysoka pozycję, która potwierdzona została przyjęciem go do elitarnego Związku Malarzy Realistów. Jego oryginalność, dojrzałość i technikę docenili promotorzy Ogólnopolskiej Wystawy Młodej Plastyki “Arsenał 88”, na której otrzymał Grand Prix za obraz “Wartki Jónek” czyli wypadek motocyklisty.

Obecnie już jest poszukiwanym twórcą, a jego obrazy uzyskują wysokie ceny. Jest między innymi autorem portretów Królowej Niderlandów Beatrycze, Tiny Turner, Borisa Beckera, Romana Polańskiego i Prezydenta Kwaśniewskiego. Wystawa obrazów Leszka Żegalskiego, to wielkie wydarzenie i ukłon ze strony artysty dla miasta Ustronia z którym związany jest od dzieciństwa. Artysta obecnie mieszka w Wilemowicach (opolskie) gdzie zajmuje się odrestaurowywaniem zakupionego zabytkowego dworku.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama