, niedziela 26 maja 2024
LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie będzie świętować jubileusz 90-lecia
Główne obchody jubileuszu 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie przewidziane są na 11 października. fot: Hons084 / wikimedia commonsDodaj do Facebook

LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie będzie świętować jubileusz 90-lecia

MM/mat.pras.
2 listopada 1990 roku, z inicjatywy mgr Jana Puczka, odbył się pierwszy zjazd absolwentów byłego Państwowego Gimnazjum Matematyczno-Przyrodniczego i Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Obchodzono wtedy sześćdziesiątą rocznicę założenia szkoły. Na zjazd przybyło prawie tysiąc absolwentów z kraju i z zagranicy. Od tamtego czasu minęło dwadzieścia dziewięć lat. Jest rok 2019 i czas na kolejny jubileusz 90-lecia szkoły.

Główne obchody przewidziane są na 11 października. - Uroczystości rozpoczną się o godzinie 9.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Kolejnym punktem programu jest uroczysta akademia w Teatrze im. A. Mickiewicza o godzinie 11.00. Po uroczystościach w teatrze organizatorzy zapraszają wszystkich do szkoły na krótki „spacer sentymentalny po latach”. Ostatnim punktem programu jest bankiet o godzinie 19.00, jak w ubiegłych latach, w domach wczasowych Jaskółka i Muflon w Ustroniu-Zawodziu, gdzie będziemy bawić się i wspominać minione, piękne lata naszej młodości „górnej i durnej”, cytując poetę - informuje Aleksandra Żelińska, reprezentująca Komitet Organizacyjny jubileuszu 90-lecia LO Kopernika

Dla chętnych, pod szkołą podstawione będą autobusy na dojazd i powrót z Ustronia. W dniu 12 października szkoła będzie również dostępna do zwiedzania. - Na grobach naszych profesorów złożymy wiązanki kwiatów, zapalimy znicze i w chwili ciszy będziemy ich z wdzięcznością wspominać - dodaje Aleksandra Żelińska.

Wszystkie informacje dotyczące jubileuszu, jak również rejestracji i wpłat znajdują się na stronie internetowej szkoły www.kopernik.netus.pl w zakładce Jubileusz 90-lecia. Osoby zainteresowane udziałem w jubileuszu proszone są o wypełnienie formularz online oraz zaznaczenie pozycje, w których chcą wziąć udział. Dla absolwentów, którzy nie korzystają z internetu przewidziano także możliwość rejestracji w obchodach poprzez formularz dostępny w sekretariacie szkoły. Termin zgłoszenia upływa 20 września. Po tym terminie wszystkie informacje dotyczące odbioru biletów do teatru i miejsc w domach wczasowych będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 33/852 11 32 lub 783 966 899.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama