, sobota 25 maja 2024
Laureaci "Srebrnej Cieszynianki"
W tym roku Srebrne Cieszynianki, będą wręczane już po raz dwudziesty trzeci. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.  fot: arch.pyw.Dodaj do Facebook

Laureaci "Srebrnej Cieszynianki"

W tym roku Srebrne Cieszynianki, będą wręczane już po raz dwudziesty trzeci. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Samorządy są uprawnione do corocznego przyznawania wyróżnień osobom, które zasłużyły się dla społeczności w której działają, w szczególności wniosły nowe, pozytywne wartości lub były na tyle nowatorskie i innowacyjne, że ich działanie może zostać powszechnie uznane za godne naśladowania.

Laur Srebrnej Cieszynianki jest przyznawany osobom, które zasłużyły się w następujących obszarach: społecznym, regionalnym, tradycji kulturalnych, wartości uniwersalnych, prac twórczych, pracy z dziećmi i młodzieżą, działalności samorządowej, promocji regionu. Na poziomie gminy wyróżnienie ma charakter lokalny i jest adresowane do osób posiadających miejsce zamieszkania na jej terenie.

W gronie laureatów znaleźli się: Brenna – Stanisław Heller, Chybie – Rozalia Buczek, Cieszyn – Eugeniusz Raabe, Dębowiec – Jan Żarski, Goleszów –Zenon Sobczyk , Hażlach – Stanisława Figna, Istebna – Urszula Gruszka, Jaworze – Renata i Edward Postawni, Skoczów – Halina Romańska, Strumień – Józef Sikora, Ustroń – Andrzej Piechocki, Wisła –Andrzej Niedoba, Zebrzydowice – Felicjan Szczypka, Powiat Cieszyński – ks. Janusz Sikora. Niespodzianką jest Honorowa Złota Cieszynianka, a jej laureata poznamy dopiero podczas uroczystości wręczenia.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama