, piątek 2 czerwca 2023
Kultura na weekend: Trwa Artystyczne Lato u Kossaków
Od poniedziałku do niedzieli w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich trwają Warsztaty Działań Kreatywnych, odbywające się w ramach Artystycznego Lata u Kossaków. fot: Marcin Gawlas.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Trwa Artystyczne Lato u Kossaków

Kolejny weekend bogaty w kulturalno-rozrywkowe wydarzenia z całego powiatu. Propozycji jest wiele jednak naszą szczególną uwagę skupiło odbywające się w Górkach Wielkich - Warsztaty Działań Kreatywnych, odbywające się w ramach Artystycznego Lata u Kossaków.

W kinie...

w Cieszynie

W najbliższy weekend od 13 do 15 czerwca cieszyńskie Kino Piast będzie nieczynne.

w Skoczowie

13 czerwca Święta dziewczyna, godz. 19.00,

Amelia ma 16 lat i mieszka ze swoją uroczą matką w rozpadającym się hotelu. Po próbach chóru Amelia razem z innymi dziewczynami zbierają się w parafialnym kościele rozprawiając o sprawach wiary, powołania, a także szepcząc w skrytości o całowaniu. Spotkanie z jednym z odwiedzających hotel doktorów uruchamia ciąg nieprzewidywalnych i czasami delikatnie śmiesznych nieporozumień. Złapana pomiędzy religijną edukacje a rodzącą się seksualność Amelia czuje się powołana by uchronić doktora przed grzechem. Jednak fascynacja ta wydaje się prowadzić do pięknej katastrofy. Bilety na film dostępne są w kasie skoczowskiego kina w cenie: 10 zł.

15 czerwca Dobranocka w kinie, godz. 18.00,

Projekcja nowych bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Bilety w cenie 5 z do nabycia w kasie kina lub poprzez serwis rezerwacji biletów dostępny tutaj.

15 czerwca Chce się żyć, godz. 19.00,

Kiedy Mateusz (Dawid Ogrodnik) przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za "roślinę". Jednak rodzice chłopca (Arkadiusz Jakubik i Dorota Kolak) nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela - mieszkającą w sąsiedztwie Ankę (Anna Karczmarczyk). Jednak los sprawia, że musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Sytuacja Mateusza zmieni się, kiedy do placówki trafi młoda wolontariuszka (Katarzyna Zawadzka), a on sam przyciągnie uwagę lekarki (Anna Nehrebecka), która pracuje nad eksperymentalnymi metodami leczenia. Bilety na film dostępne są w kasie skoczowskiego kina w cenie: 10 zł.

12 czerwca

Trwa Artystyczne Lato u Kossaków 2014

Od 9 do 15 czerwca w Górkach Wielkich już po raz trzeci odbywają się Warsztaty Działań Kreatywnych organizowane przez Fundację im. Zofii Kossak. Impreza jest rozwinięciem Warsztatów Ilustratorskich, które odbywały się w Górkach w latach 2008-2011. Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali studenci z artystycznych szkół wyższych - wyłonieni w drodze wewnątrzuczelnianych konkursów portfolio. Studenci wykonywać będą zadania obejmujące zagadnienia z zakresu: ilustracji/grafiki, malarstwa z naciskiem na interdyscyplinarność w poszukiwanych rozwiązaniach. Szczególny akcent postawiony zostanie na ilustrację. Tematyka zadań wynikać będzie z twórczości i biografii Zofii Kossak. Prace warsztatowe będą poddane ocenie, a najlepsze z nich - nagrodzone przez jury III WDK. - Zapraszamy na specjalne pokazy młodych artystów i ich wykładowców. Każda z zaproszonych szkół (profesor wraz z studentami) zaprezentuje swoją twórczość lub swoją pracownię podczas wieczornego spotkania w ramach "Rozmów o Sztuce" (9-13 czerwca). Spotkania są otwarte i bezpłatne - zachęcają organizatorzy.

Fundację im. Zofii Kossak zaprasza również młodzież i dzieci w wieku od 6-13 lat. Specjalnie dla nich przygotowana została Akademia Umiejętności (10-12 czerwca), gdzie odbędą się otwarte warsztaty graficzne prowadzone przez studentów i profesorów. Uczestnicy "Akademii" będą mogli zapoznać się z zawodem grafika/ilustratora, własnoręcznie wykonać matrycę graficzną i zrobić z niej odbitkę graficzną.

III Warsztaty Działań Kreatywnych zakończą się: wernisażem wystawy, spotkaniem na szlaku Via Ducalis: prelekcją "Między Habsburgami, Górkami a Kossakami" - temat zaprezentuje historyk, Mariusz Makowski oraz koncertem muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu Escape.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

 • 9-15 czerwca - III Warsztaty Działań Kreatywnych - plener studentów wyższych szkół artystycznych
 • 10-12 czerwca, godz. 16.00 - Akademia Umiejętności - warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży
 • 9-13 czerwca, godz. 19.00 - Rozmowy o Sztuce - otwarte spotkania prowadzone przez wykładowców wyższych szkół artystycznych
 • 15 czerwca:
  - godz. 16.30 - Wernisaż III Warsztatów Działań Kreatywnych, 18:00 prelekcja "Między Habsburgami, Górkami a Kossakami",
  - godz. 19.30 - Escape String Quartet - koncert muzyki klasycznej

  Trwa Festiwal Kultury Polsko-Marokańskiej

  Do soboty, 14 czerwca w Etno Chacie Topolej trwa Festiwal Kultury Marokańskiej. W programie m.in. wernisaż wystawy "Maroko okiem Europejczyka" - wspomnienia, slajdy, filmy; warsztaty bębniarskie; koncert Chigaga Group; warsztaty kuchni marokańskiej; Diana Demi Marszewska - fascynacja światem Orientu; rytuał parzenia herbaty marokańskiej; prezentacja kosmetyków marokańskich; Natalia Kasper - kobieta w kinie afrykańskim; spotkanie w uczestnikami rajdu RMF po Maroku, koncert gongów z Renatą Wrzeszcz; kuchnia marokańska - serwowanie baraniny; fiesta orientalna z Tahirą; spotkanie z Jolą Shikrą Lenart - masaż ayurwedyjski; Świętonoc Czarownic Brzucha (impreza wyłącznie dla kobiet). Każdego dnia after party z artystami festiwalu. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

  13 czerwca

  Zamek Cieszyn zaprasza na Śląską Rzecz

  9. raz Zamek Cieszyn, organizator konkursu "Śląska Recz", poszukiwał śląskich asów - firm, projektantów, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, które wiedzą, że warto stawiać na projekty innowacyjne i użyteczne. I znalazł tych, którzy zięki współpracy z projektantami kreują nową jakość produktów i usług na Śląsku. Kto dołączy do grona laureatów konkursu, będzie można dowiedzieć się w piątek 13 czerwca. Tegorocznej gali ogłoszenia wyników towarzyszy debata "Mieliśmy Marzenia. Design" (godz. 12.00). Uczestnicy debaty postarają się odpowiedzieć m.in. na pytania: czy "Design w ciągu 10 lat naszej obecności w strukturach UE stał się "śląską marką", Czy stał się przykładem praktycznego transferu wiedzy do gospodarki i jednym z kluczowych obszarów rozwoju gospodarczego regionu?", czy "Śląskie staje się modne, kolorowe i popularne - czy to zasługa designu?", oraz "Czy udało nam się wykreować wydarzenie promujące śląski design wzorem innych regionów czy nie potrzebujemy takiej imprezy?". Więcej na temat 9. edycji konkursu "Śląska Rzecz" można przeczytać tutaj.

  Kiermasz książki używanej

  Od kilku już lat Biblioteka Miejska w Cieszynie organizuje "Kiermasz książki używanej". Akcja ta cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem mieszkańców Cieszyna, tak więc w czerwcu kiermasz odbędzie się po raz kolejny, tym razem w ramach Święta Trzech Braci. - Wszystkich chętnych do nabycia "książek używanych" zapraszamy 13 i 14 czerwca do Biblioteki Miejskiej w Cieszynie (ul. Głęboka 15) w godz. 10.00-18.00. Już od złotówki kupić będzie można książki zarówno z literatury popularno-naukowej, jak i pięknej. Coś dla siebie znajdą dzieci, uczniowie, studenci, a także wielbiciele kryminałów, romansów, literatury sensacyjnej czy horrorów - przekonuje Magdalena Strządała, kierownik Czytelni i Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Miejskiej w Cieszynie i dodaje, że pozyskane na kiermaszu pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowości wydawniczych do biblioteki.

  XXIV Święto Trzech Braci

  W dniach od 13 do 15 czerwca w Cieszynie i Czeskim Cieszynie trwać będzie XXIV Święto Trzech Braci. W programie m.in. etiuda baletowa w wykonaniu uczennic zajęć baletowych COK w wykonaniu Cieszyńskiego Studia Muzyki Rozrywkowej Władysława Wilczaka, tradycyjny pochód spod Ratusza w kierunku Mostu Przyjaźni zakończony spotkaniem władz i mieszkańców Cieszyna i Czeskiego Cieszyna na Moście Przyjaźni przy tradycyjnym cieszyńskim strudlu, prezentacja "Legendy o Trzech Braciach", która zainauguruje tegoroczne Święto Trzech Braci, koncert zespołu "Tekla Klebetnica", koncert finałowy Cieszyńskiej Ligi Talentów 2013, kabareton z udziałem zespołów satyrycznych: "Rak", "Koń Polski", "44-200" oraz "Noc", prezentacja solowego projektu Szymona Wyrembaka oraz koncert Ray'a Wilsona. Szczegółowy program dostępny jest tutaj. W ramach XXIV Święta Trzech Braci, w sobotę, 14 czerwca o godz. 15.00 zainaugurowany zostanie Dzień Otwarty Brackiego Browaru Zamkowego.

  Cieszyńskie piękne chwile

  Zaolziańskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Biblioteka Miejska w Czeskim Cieszynie zapraszają na wernisaż prac Mariana Palowskiego, zatytułowany "Cieszyńskie piękne chwile", który odbędzie się w piątek, 13 czerwca o godz. 17.00 w Czytelni i Kawiarni AVION/NOIVA w Czeskim Cieszynie.

  Otwarcie Parku im. Kopczyńskiego w Wiśle

  Urząd Miasta Wisła serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Parku im. Kopczyńskiego, które odbędzie się w piątek, 13 czerwca. W programie m.in. odsłonięcie pomnika "Źródeł Wisły", występ Wiślańskich Grup Śpiewaczych, Zespołu Regionalnego "Wisła", Wiślańskiej Kapeli Góralskiej, nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Wisła Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu, koncert Orkiestry Symfonicznej z PSM Wadowic pod kierunkiem mgr Elwiry Zając, występ grupy tanecznej "JUMP", Piknik Rodzinny "Mama, Tata i Ja" z Bernadetą Kowalską w ramach obchodu: Międzynarodowego Dnia Rodzin pod patronatem Pary Prezydenckiej oraz Koncert Kapeli "Pieczarki". Szczegółowy program imprezy znajduje się tutaj.

  IV Nutka do nieba

  Stowarzyszenie Musica Sacra wraz z MCK Integrator, po raz kolejny, zorganizowało w szkołach na terenie gminy Skoczów eliminacje do konkursu piosenki religijnej "Nutka do nieba". Finał konkursu odbędzie się 13 czerwca, o godz. 10.00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Wstęp wolny.

  45 lat AKF Klaps - "Wystawa archiwaliów"

  W piątek, 13 czerwca o godzinie 19.00 w salce AKF "Klaps" w Chybiu - Galeria "Balkon", obchodzony będzie jubileusz 45-lecia AKF Klaps". W ramach jubileuszu odbędzie się wernisaż "Wystawy archiwaliów". Wstęp wolny. - W ubiegłym roku zaczęliśmy przygotowania do obchodów jubileuszu 45-lecia "Klapsu", zaplanowaliśmy mnóstwo rzeczy, a jedno z zamierzonych zadań to "ogarnięcie" klapsowego archiwum. A klapsowe archiwum to nieprzebrana ilość zdjęć, slajdów, materiałów filmowych, plakatów, afiszy, ulotek, dokumentów, zapiski, kroniki. To także mnogość zabytkowego już sprzętu: kamery, projektory, aparaty fotograficzne, suszarki do zdjęć, a nawet ogromny stół montażowy. Klaps przez lata zgromadził wiele nagród, dyplomów, pucharów i okolicznościowych gadżetów. Zachowały się legitymacje i pieczątki klubowe. I wiele innych rzeczy. Przez lata te wszystkie skarby były rozproszone, upchane po kątach, zakurzone, a nawet (o zgrozo!) zapomniane. Od kilku miesięcy klapsowicze skanują, układają, przeglądają, czyszczą, przenoszą, katalogują, eksponują i odkrywają historię Klapsa i Chybia zatrzymaną w przeróżnych przedmiotach, na zdjęciach, filmach, w dokumentach - opisują elementy wystawy organizatorzy i zachęcają do udziału w jubileuszu.

  14 czerwca

  Bożyszcze kobiet w Czeskim Cieszynie

  W sobotę, 14 czerwca Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie wystawi adaptację farsy "Bożyszcze kobiet”. Zakręcona sztuka Simona, jak przystało na dobrze skrojoną farsę, ma potencjał i stanowi okazję do popisu zdolności aktorskich. Główny bohater, Barney Kasman od lat wiedzie spokojne życie przy boku kochającej żony. Jednak pewnego dnia mężczyzna stwierdza, że jego dotychczasowa egzystencja jest nudna i postanawia ją uatrakcyjnić. W tym celu organizuje schadzki z trzema kobietami: seksowną Ellen, gadatliwą Bobby oraz cierpiąca na depresję Jane. Jak zakończy się ten romans? I przede wszystkim, czy zdrada i kłamstwo to rzeczywiście dobry przepis na ubarwienie szarego życia? O tym przekonamy się, oglądając premierę spektaklu "Bożyszcze kobiet” na Scenie Polskiej 14 czerwca o godz. 17.30. Bilety w cenie 150 Kc (23 zł), można nabyć w kasie teatru tuż przed spektaklem. Płacić można czeskimi koronami, złotówkami lub kartą.

  Promocja możliwości Warsztatownika

  Kreatywny Recykling - Program Edukacji Ekologicznej, projekt w ramach którego powstał "Warsztatownik" zaprojektowany został z myślą o nauczycielach i osobach współpracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą. Przeznaczony jest również dla organizacji, zajmujących się edukacją ekologiczną. W najbliższą sobotę, 14 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości "Oranżeria" w Zamku Cieszyn odbędzie się spotkanie mające na celu promocję "Warsztatownika" i prezentację jego możliwości w kreatywnej pracy z dziećmi i młodzieżą. Szczegółowy program znajduje się tutaj.

  Na ochłodę... INDUSTRIADA

  12 godzin, 24 miejscowości, 43 zabytki techniki oraz ponad 300 atrakcji i darmowy transport koleją oraz autokarami. Start o godz. 10.00 rano - tak w skrócie można zapowiedzieć kolejną edycję Industriady czyli Święto Szlaku Zabytków Kultury. Jest to jedyny tego typu festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej i drugi pod względem wielkości w Europie prezentujący dziedzictwo przemysłowe. Tegoroczna, piąta już edycja festiwalu znów jest świetną okazją do dobrej zabawy i nietypowych form rozrywki.

  W programie znajdziemy m.in. nocne zwiedzanie browarów w Tychach i Żywcu, "rozmawiające ze sobą" Dwie Wieże w Świętochłowicach, wejście na chorzowski Szyb Prezydent, uruchomienie młota parowego z początku XX wieku w elektrowni byłej Królewskiej Huty, rejsy po porcie w Gliwicach, zwiedzanie Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu i interaktywną wycieczkę po Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich. Rodziny z dziećmi powinny odwiedzić Starą Fabrykę w Bielsku-Białej, gdzie odbędą się warsztaty "zostań małym projektantem mody". W Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych najmłodsi wczują się w rolę twórców robotów, a w Galerii Elektrownia w Czeladzi poznają sekrety chemicznych eksperymentów. W Kopalni Ignacy w Rybniku zobaczą gwiaździste niebo w Mobilnym Planetarium Bajkonur. Z kolei w Zabytkowej Stacji Wodociągowej Zawada w Karchowicach odkryją magiczny świat kredek, wody i baniek mydlanych.

  Poszukiwaczy rozrywki zainteresuje z pewnością plaża w środku miasta (Kopalnia Guido Zabrze), koncerty The Dumplings (Radiostacja Gliwice), Mariki (Kopalnia Guido), Richarda Duranda (Park Tradycji) i Teresy Werner (Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku). Do tego pokazy mappingu 3D w Browarze Obywatelskim i symfonia wody w Szybie Maciej w Zabrzu. W ramach Industriady swoje przestrzenie udostępnia również Muzeum Drukarstwa w Cieszynie oraz Muzeum Ustrońskie.

  W tym roku do organizacji Industriady włączają się Koleje Śląskie, które przygotowały 40.000 kuponów upoważniających do bezpłatnych przejazdów 14 czerwca, w dniu INDUSTRIADY, na wszystkich trasach obsługiwanych przez Koleje Śląskie. Kupony są dostępne w każdym obiekcie biorącym udział w tegorocznym Święcie Szlaku Zabytków Techniki. Pełna lista miejsc, w których można otrzymać kupony w dniu INDUSTRIADY jest dostępna na stronie.

  CIESZYN

  Temat przewodni i hasło tegorocznej Industriady brzmi "Z fantazją". W takim też klimacie dzień zaplanowało Muzeum Drukarstwa w Cieszynie. Od godz. 10.00 - spacerujący słuchać będą mogli opowieści o okolicznościach, które spowodowały powstanie i późniejszy rozwój urządzeń znajdujących się w muzeum. Na przyległym podwórku odbywać się będą zabawy dla najmłodszych i młodzieży pt. "Fantastyczne pomysły" oraz rozmowy młodych o tematyce fantastycznej w książkach. o godz. 14.00 rusza (po raz pierwszy w Cieszynie!) fabularna gra miejska LARP czyli fabularna, kostiumowa gra miejska, w której prowadzimy śledztwo, by rozwiązać problem lub odszukać rzecz, odkryć i uwiarygodnić fakt itp. wg własnych pomysłów. Chętnych do wzięcia udziału w tej ciekawej grze zapraszamy do Muzeum Drukarstwa na godz. 13.00, żeby zapoznać się z założeniami i tematem gry. Od godz. 15.30 kontynuując wycieczkę, uczestnicy zwiedzać będą cieszyński teatr i jego tajemniczą maszynerię, działającą od 1901 roku. - Dowiemy się, co napędza obrotową scenę, przy nas opadnie żelazna kurtyna. Posłuchamy anegdot i plotek o zaskakujących zdarzeniach w czasie trwania spektakli teatralnych - zachęcają organizatorzy. O godz. 16.45 przejdziemy na rynek, by pokazać się świętującej tu publiczności, a następnie wrócić do Muzeum Drukarstwa, żeby podsumować fantastycznie spędzony czas na Industriadzie. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

  USTROŃ

  W ramach Industriady Muzeum Ustrońskie oferować będziemy wiele atrakcji: pokaz kucia wolnoręcznego w wykonaniu kowala artystycznego, projekcję filmu o Fabryce Budowy Maszyn w Ustroniu, prezentację zabytkowego traka i muralu w przymuzealnym skansenie, Noc Muzealną z prezentacją mielerza do wypalania węgla drzewnego i wiele innych ciekawych rzeczy. Dla dzieci i młodzieży proponujemy nową, niezwykłą wystawę "Miłość i wojna w Trzech Światach"przenoszącą w magiczny świat Władcy Pierścieni, Gwiezdnych Wojen oraz zagadkowej kultury odległego orientu. Temat ten interesująco przybliży DARIUSZ BAGIŃSKI, prezes Akademii Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki "Jedi - Takeda. Członkowie Akademii przedstawią również fascynujący pokaz tradycyjnej japońskiej walki na miecze. Szczegółowy program dostępny jest tutaj.

  Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych

  Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej oraz Wiślańskie Centrum Kultury zapraszają na XXVII Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Wisła 2014, który odbędzie się w dniach 14-15 czerwca w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w Wiśle. Pierwszego i drugiego dnia przegląd odbywać się będzie w dwóch turach. Pomiędzy jednym i drugim blokiem koncertów (po ok. 4 zespoły) będzie mieć miejsce przerwa, w trakcie której odbywać się będą warsztaty i zabawy dla dzieci na placu Hoffa w centrum Wisły. Pierwszy i drugi dzień przeglądu rozpocznie się od korowodu zespołów, który przejdzie ulicami Wisły (od kościoła w centrum miasta na plac Hoffa). Tam na niewielkiej scenie każdy z zespołów dokona krótkiej prezentacji. Następnie wszyscy udadzą się do amfiteatru. Szczegółowe informacje na temat imprezy znajdują się tutaj.

  V Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski DAR "Zwierzęta Beskidów"

  W dniach 14-21 czerwca Park Kuracyjny rozbrzmiewać będzie dodatkowymi dźwiękami - warkotem pił elektrycznych, odgłosem rąbania siekierami, stukotem pobijaków i wesołymi głosami sympatycznych rzeźbiarzy z Polski i Czech. Nadszedł bowiem czas DAR-u, Pleneru Rzeźbiarskiego, którego zwieńczeniem jest wzbogacenie kolekcji drewnianych rzeźb stojących od 3 lat w parku okalającym amfiteatr. Prace rzeźbiarskie odbywają się przed sceną amfiteatru, wszyscy chętni mogą w tym czasie podejrzeć poczynania artystów i zobaczyć, jak z wielkiego, 2,5 metrowego kloca drewna wyczarowują kształty co dzień doskonalsze, piękniejsze, gładsze. W parku pojawi się niedźwiedzia rodzina, bobry budować będą swoje żeremia, zakumkają żaby, kolorowo będzie od motyli a pstrągi i inne ryby z pobliskiej Wisły zamieszkają na trawniku żywiąc się komarami i innymi owadami. Co jeszcze wyrzeźbią artyści, tego dowiedzą się śledzący ich prace widzowie i Ci, którzy po południu w sobotę 21 czerwca, w dniu Otwarcia Sezonu Uzdrowiskowego przyjdą do Parku Kuracyjnego.
  Ponieważ prace rzeźbiarzy zostaną na stałe związane z podłożem, jeszcze długo będą cieszyć mieszkańców, turystów i kuracjuszy.

  Koncert Chóru oraz orkiestry klarnetowej PSM w Wadowicach

  Wiślańskie Centrum Kultury oraz Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle, serdecznie zaprasza na uroczysty koncert chóru oraz orkiestry klarnetowej z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach. Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach pod dyrekcją mgr Alicji Jakubiak zaśpiewa m.in.: Gaudeamus hodie, Medieral Gloria, Psalm XIX. W repertuarze orkiestry klarnetowej dyrygowanej przez mgr Bartłomieja Kozinę nie zabraknie utworów Mozarta, Bacha, Saint Saens. Koncert odbędzie się w sobotę, 14 czerwca w kościele ewangelicko-augsburskim Piotra i Pawła (ul. 1 Maja 49) w Wiśle o godz. 17.00.

  "Wianki Świętojańskie" Reaktywacja

  W sobotę, 14 czerwca o godz. 17.00 w Ustroniu Jaszowcu, obędzie się impreza pn ."Wianki Świętojańskie" W programie m.in: konkurs "O Nejpiekniejszy Wiónek Świyntojański", wrzucanie wianków do wody, występ EL "Czantoria", zabawa z zespołem "Silesia Sound System". Na uroczystość organizatorzy zapewniają dojazd i powrót busem z centrum Ustronia. Szczegółowy program znajduje się tutaj.

  15 czerwca

  Wielkie otwarcie parku w Zamarskach

  W niedzielę≤ 15 czerwca o godz. 13.00 wielkie wydarzenie dla wszystkich zamarszczan. Nastąpi oficjalne otwarcie Parku, a na scenie wystąpi zespół SKALDOWIE. - Już nie możemy się doczekać. Będzie to dla nas najpiękniejsze wydarzenie, bo nasze, zorganizowane z wielkim sercem. Właśnie wtedy oficjalnie otworzymy nasz park. Będzie to zwieńczenie wspólnej pracy, przez te wszystkie lata. Jestem wzruszony i zapraszam wszystkich, by wspólnie z nami przeżyli te chwile - mówi Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk. Więcej na temat imprezy znajduje się tutaj.

  Premiera spektaklu: "Brat Naszego Boga" w Skoczowie

  Proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu ks. Ignacy Czader i burmistrz miasta Skoczowa Janina Żagan serdecznie zapraszają na spektakl, który odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca o godz. 17.00 w Kościele NMP w Pogórzu. Dramat Karola Wojtyły "Brat naszego Boga" jest utworem o istnieniu dwóch powołań w jednym człowieku. Główny bohater Adam Chmielowski odczuwa powołanie do sztuki i do niesienia pomocy potrzebującym. Wywołuje to w nim niemal rozdarcie wewnętrzne. Ostateczną decyzję podejmuje oglądając swój obraz "Ecce homo". Spektakl ma charakter filmowo-teatralny. Sekwencje filmowe nakręcono w Opactwie Tynieckim. Film służy jako łącznik światów i planów akcji dramatu. Spektakl łączy jeszcze dwa inne światy - ludzi widzących i niewidomych - takich właśnie aktorów zobaczymy na scenie. Bilety w cenie: 25 zł można nabyć w ARTadresie (Rynek 18), bądź w Parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu. Szczegółowo na temat spektaklu pisaliśmy tutaj.

  Bliżej siebie w Harbutowicach

  Stowarzyszenie na rzecz Dzieci, Młodzieży i Rodzin "Bliżej siebie", zaprasza na otwartą imprezę integrującą mieszkańców Skoczowa, na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin, która odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca, w godz. od 14.00 do 18.00 na boisku koło Domu Rolnika w Harbutowicach (ul. Chabrowa 6). W programie: konkurencje rodzinne z nagrodami, słodka niespodzianka dla dzieci, zabawy i gry. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka publiczna przeznaczona na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży. Imprezę poprowadzi Janek Zachar.

 • III Rajd Synchroniczny Pojazdów Zabytkowych

  Automobilklub Cieszyński zaprasza na 3. edycję synchronicznego rajdu pojazdów zabytkowych, który odbędzie się w niedzielę≤ 15 czerwca w Zebrzydowicach. Rajd synchroniczny to dwukrotny przejazd zamkniętego odcinka drogi w celu uzyskania dwóch zbliżonych wyników czasowych. Zwycięzcą jest zawodnik, który osiągnie najmniejszą różnicę czasową. Trasa rajdu przebiega po gminnej drodze asfaltowej wokół malowniczo położonego stawu Młyńszczok w pobliżu zamku w Zebrzydowicach. Początek imprezy o godz. 9.00 przy amfiteatrze obok Zamku w Zebrzydowicach (baza rajdu).

  Piknik Szkolny w Wiśle Czarne

  Rada Rodziców, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle-Czarnem serdecznie zapraszają na PIKNIK SZKOLNY, który odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 2. W programie występy artystyczne uczniów z okazji Dnia Rodziców, obchody Tygodnia Zdrowia (degustacja potraw), podsumowanie projektu FabLab, gry i zabawy, smaczna kuchnia - potrawy regionalne, dania z grilla, ciasta.

  Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Zapraszam wszystkich mieszkańców gminy Brenna na stronę http://www.wiesciznadbrennicy.pl/

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama