, poniedziałek 8 sierpnia 2022
Kultura na weekend: Scena Czeska zaprasza na kryminał
Premiera spektaklu "Smrtelná vražda" odbędzie się w sobotę 15 marca o godz. 17.30. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Scena Czeska zaprasza na kryminał

Kolejny weekend przed nami, a wraz z nim bogaty repertuar filmowy w kinie Piast oraz w Teatrze Elektrycznym, liczne koncerty i imprezy, ciekawe pokazy artystyczne oraz warsztaty. Szczegóły weekendowo-kulturalnego rozkładu jazdy znajdują się poniżej.

W kinie...

W Cieszynie

14-20 marca Lego przygoda, godz. 14.00 (2D), 16.00 (3D),

Pierwszy pełnometrażowy film kinowy zrealizowany w wersji 3D, który przedstawia przygody postaci ze świata klocków LEGO.
Oglądając film poznajemy historię Emmeta, zwyczajnej, niewychylającej się i zupełnie przeciętnej minifigurki LEGO, którą przypadkowo wzięto za bardzo niezwykłą postać, stanowiącą klucz do ocalenia całego świata. W ten sposób Emmet dołącza do niesamowitej drużyny, która ma do wykonania pełną przygód i niebezpieczeństw misję powstrzymania złowrogiego tyrana - misję, do której Emmet jest kompletnie i przezabawnie nieprzygotowany.

Ceny biletów: wersja 2D: 18 zł (norm.); 14 zł (ulg.); wersja 3D: 20 zł (norm.); 17 zł (ulg.). Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, młodzieży uczącej się, rencistom i emerytom.

)

14-18 marca 300: Początek imperium, godz. 18.00 (3D),
14-17 marca 300: Początek imperium, godz. 20.00 (2D),

Film "300: Początek Imperium", który powstał na podstawie powieści graficznej Franka Millera zatytułowanej "Kserkses", ukazuje losy Temistoklesa przeciwstawiającego się wielkiej inwazji wojsk perskich, którymi dowodzą Kserkses, śmiertelnik obdarowany boskimi siłami, oraz Artemizja, mściwa dowódczyni perskiej floty morskiej. Oglądając "300: Początek Imperium" (film nakręcony w zapierającym dech w piersiach stylu) poznamy kolejny rozdział epickiej sagi, opowiadający - tym razem w scenerii bitwy morskiej - historię wojownika, który spróbuje zjednoczyć Grecję, idąc na bitwę mogącą zmienić bieg wojny.

Ceny biletów: wersja 2D: 18 zł (norm.); 14 zł (ulg.); wersja 3D: 20 zł (norm.); 17 zł (ulg.). Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, młodzieży uczącej się, rencistom i emerytom.

DKF FAFIK: Marzec

Kino Piast w Cieszynie zaprasza do udziału w Dyskusyjnym Klubie Filmowym. Specjalne projekcje odbywają się w każdy czwartek. Karnety miesięczne w cenie: 20 zł oraz bilety na poszczególne projekcje w cenie: 12 zł, można nabyć w kasie kina. Na projekcje oznaczone gwiazdką nie będą sprzedawane bilety jednorazowego wstępu.

13 marca Car, godz. 20.00,

W ogarniętej niepokojami, XVI-wiecznej Rosji, Iwan Groźny głęboko wierzy, że została mu powierzona święta misja. Przekonany jest o swej umiejętności interpretacji boskich znaków i widzi zbliżający się nieuchronnie Sąd Ostateczny. Wprowadza władzę absolutną, bezlitośnie niszcząc każdego, kto stanie mu na drodze. Gdy wokół rządzi terror, Filip - zwierzchnik klasztoru na Wyspach Sołowieckich, człowiek uczony, a zarazem bliski przyjaciel Iwana, postanawia przeciwstawić się natchnionej tyranii. Wkrótce Dochodzi do starcia pomiędzy dwoma skrajnie odmiennymi wizjami świata.

POZOSTAŁE PROJEKCJE W MARCU w ramach DKF Fafik:

20 marca Czy boisz się bomby?, godz. 19.45* - wstęp tylko dla posiadaczy karnetów miesięcznych
27 marca Mistrzowskie tchnienie (Manoel de Oliveira), godz. 20.00* - wstęp tylko dla posiadaczy karnetów miesięcznych

W Skoczowie czyli w Teatrze Elektrycznym

15 marca Dobranocka w kinie, godz. 18.00,

Projekcja nowych bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Bilety w cenie 5 z do nabycia w kasie kina lub poprzez serwis rezerwacji biletów dostępny tutaj.

15 marca Lincz, godz. 19.00,

Zainspirowany głośnymi wydarzeniami we Włodowie thriller o zbrodni, która wstrząsnęła polskimi mediami i wymiarem sprawiedliwości. W mazurskiej wsi zamordowany zostaje 60-letni mężczyzna. W morderstwo zamieszanych jest sześciu miejscowych. Denat okazuje się być recydywistą, który przez lata terroryzował okoliczne wsie i jej mieszkańców. Miejscowi, dotychczas niekarani, oskarżeni o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, zostają wchłonięci w tryby bezwzględnej machiny śledczej i sądowniczej. Mieszkańcy wsi, na czele z rodzinami oskarżonych, stają do walki o ich uniewinnienie. Bilety w cenie: 10 zł do nabycia w kasie kina lub poprzez serwis rezerwacji biletów dostępny tutaj.

)

16 marca Dobranocka w kinie, godz. 18.00,

Projekcja nowych bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Bilety w cenie 5 z do nabycia w kasie kina lub poprzez serwis rezerwacji biletów dostępny tutaj.

16 marca Imagine, godz. 19.00

Międzynarodowa koprodukcja "Imagine", mająca światową premierę na festiwalu w Toronto i uhonorowana Nagrodą za Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodą Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego 2012, to wzruszająca i urzekająca zjawiskowymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego historia Iana (Edward Hogg), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara). Za sprawą niekonwencjonalnych wskazówek i ponadzmysłowej wrażliwości Iana, Ewa przezwycięży lęk i spróbuje samodzielnie postawić pierwsze kroki poza kliniką. Wkrótce przekona się, że w życiu każdy akt odwagi rodzi ryzyko, bez którego nie sposób poznać smaku wolności. Bilety w cenie: 10 zł do nabycia w kasie kina lub poprzez serwis rezerwacji biletów dostępny tutaj.

)

13 marca

Jubileuszowe spotkania w Galerii Uniwersyteckiej

W środę 12 marca w Galerii Uniwersyteckiej przy ul. Bielskiej 62 odbył się wernisaż wystawy "Jubileuszowe spotkania", do której zaproszono artystów, którzy w swej zawodowej historii związani byli z Instytutem Sztuki w Cieszynie i Wydziałem Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Na ekspozycji można zobaczyć obrazy, grafiki, plakaty, fotografie i graficzną instalację. Autorzy prac, to dwunastu artystów i pedagogów, głównie profesorów, którzy podczas swojej pracy naukowo-dydaktycznej przyczynili się do rozwoju studentów i absolwentów Instytutu Sztuki. Ich twórcze postawy i dorobek artystyczny stały się wzorcem dla wielu młodszych adeptów sztuki. Dwunastu prezentowanych twórców to: Grzegorz Banaszkiewicz, Alfred Biedrawa, Janina Ciupek, Krystyna Filipowska, Tadeusz Grabowski, Jan Herma, Zbyněk Janáček, Zygmunt Lis, Andrzej P. Pol, Jadwiga Smykowska, Roman Starak i Jerzy Wroński. Wystawa będzie trwała do 5 kwietnia Wstęp wolny.

14 marca

Ustrońskie Spotkania Teatralne

Od środy trwają XVI Ustrońskie Spotkania Teatralne. Festiwal rozpoczęły występy laureatów IX Miejskiego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych Ustroń 2014. Ostatniego dnia festiwalu 14 marca, o godz. 18.00 - wystąpi Ewa Kasprzyk w formule one women show "Super Susan". Monodram opiera się na zabawnych perypetiach szalonej Angielki, Susan, która odbywa podróż życia do Australii. Z humorystycznej opowieści dowiemy się o nietypowych marzeniach i nadziejach bohaterki. Bilety w cenie 35 zł.

Dagadana & Bębniarze

W ramach trwającego w Strumieniu "Miesiąca Kobiet" Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Dagadana & Bębniarze. Dagadana to gwiazda muzyki folk, która wystąpi wraz z młodymi bębniarzami z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Koncert odbędzie się w sobotę 15 marca o godz. 19.00 w auli gimnazjum w Strumieniu. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

Koncert Charytatywny "Gramy dla Adriana"

W piątek 14 marca o godz. 18.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie wystąpi Mieczysław Szcześniak. Podczas koncertu zostanie zaprezentowany repertuar w którym usłyszeć będzie można największe przeboje Mietka z czterech ostatnich płyt: "Czarno na białym", "Spoza nas", "Zwykły cud" i "Signs". Bilety w cenie 60 zł, 40 zł oraz 30 zł do nabycia w kasie teatru. Rezerwacja biletów pod nr tel.: 694 222 692. Koncert organizuje Stowarzyszenie "Komitet Obywatelski Śląska Cieszyńskiego" w Cieszynie.

Bratři v triku w Dziupli

Klub Dziupla w Czeskim Cieszynie zaprasza na koncert zespołu Bratři v triku. Początek koncertu o godz. 20.00. Bilety w cenie 50 koron do nabycia przed koncertem.

O piwie przy piwie: Stout

Piwowarzy Domowi Tustela, Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych oraz Klubokawiarnia Presso zapraszają na drugie spotkanie miłośników piwa, którego tematem będą piwa stouty czyli czarne piwa o wyraźnym aromacie palonych słodów. - W trakcie wieczoru czeka was krótka prezentacja na temat stoutów: historia, charakterystyka gatunku, przedstawiciele stylu, prezentacja piw, które specjalnie na tą okazję przygotuje Klubokawiarnia Presso oraz wspólna degustacja piw z przedstawieniem ogólnych zasad degustacji i zwrócenie uwagi na cechy typowe dla różnych rodzai stoutów - przekonują organizatorzy. Spotkanie "O piwie przy piwie: Stout" odbędzie się 14 marca o godz. 20.00 w Klubokawiarni Presso (ul. Zamkowa 3).

Filmowy patchwork w Chybiu

Filmowy polsko-czeski patchwork to spotkanie z filmem oraz możliwość podjęcia dyskusji na wiele tematów. Czasem trudnych, poważnych, a czasem lekkich i opisujących uroki życia. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 14 marca o godz. 18.30 w siedzibie Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps" w Chybiu. - Czekamy na wszystkich, którzy lubią oglądać filmy, dyskutować o filmach, czy po prostu gadać o życiu w ogóle - przekonują organizatorzy.

Tomáš Krivý - "Zabijaczka" w KaSS Strzelnicy

W piątek 14 marca o godz. 18.00 KaSS Strzelnica oraz galeria Půda zapraszają na wernisaż wystawy rzeźb Tomáša Krivého z cyklu "Zabijaczka". Wystawa potrwa do 4 kwietnia. Można ją będzie zwiedzać w godz. od 9.00 do 21.00.

15 marca

Silna Grupa soundsystem - Silny Bashment Vol. 7

W sobotę 15 marca od godz. 21.00 do klubu studenckiego Panopticum zaprasza Silna Grupa soundsystem. Na scenie cieszyńskiego klubu studenckiego wystąpią: Smokaz United - MC Mikael & Jersey (PL/CZ), Silesian Sound (PL), Coltcha united ss (CZ), Ratek - Yardee Crew (PL), Mike 34 (CZ), Raspoll Chillspotmusic (PL), Rasty Selecta (CZ), Ras Sakon - Bad Card soundsystem (PL), Lipens & Szczures - Czypis Crew (PL), SKR (PL), Aro 033 CN (PL), Zieliusz - Pretxtrap (PL), Aero & Flajston - Ultimatum (PL), Kacperek Lucyferek Pantofelek KASK (PL/Wszechświat). Pokazy taneczne zapewni jedyna w Polsce męska ekipa stricte dancehall'owa Monster Unit - Mateusz Nowak, Konrad QG Dąbrowski, Piotr Tally/Kicu Kulik! (PL). Wstęp: 10 zł.

Jazzky Tesin w Czeskim Cieszynie

Czytelnia i Kawiarnia Avion/Noiva w Czeskim Cieszynie zaprasza na salon muzyczny, w którym wystąpi kapela JAZZKÝ TEŠÍN. Koncert odbędzie się w sobotę, 15 marca o godz. 16.00. Bilety w cenie 60 koron do nabycia przed koncertem.

Foremniak, Koroniewska i Jankowski w Cieszynie

Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie zaprasza na dramat "Jabłko" Verna Thiessena w wykonaniu Małgorzaty Foremniak, Joanny Koroniewskiej i Jana Jankowskiego. Dramat "Jabłko" to love story, które napisało życie. Opowiada o złożoności uczuć, miłości i zdradzie. Małżeństwo Lyn (Małgorzata Foremniak) - zaangażowaną agentkę nieruchomości oraz Andy'ego (Jan Jankowski) - który odbiega żonie temperamentem, przeżywa kryzys. Mąż, który właśnie traci pracę zaczyna zdradzać żonę ze spotkaną w parku studentką medycyny, Samanthą (Joanna Koroniewska). Wkrótce okazuje się, że u Lyn wykryto nowotwór, a Samatha została wyznaczona z ramienia szpitala do opieki nad chora kobietą. Co zrobi Andy w tak toksycznym układzie? Czy Lyn wygra walkę o życie? Na te i inne pytania odpowiedź można uzyskać podczas niezwykłej wyprawy w głąb przeżyć bohaterów jaką jest obejrzenie spektaklu. Na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie, dramat "Jabłko" miał być wystawiony 7 lutego o godz. 17.30 i 20.00. Z powodu choroby aktorki Joanny Koroniewskiej, spektakl został jednak przeniesiony na sobotę 15 marca (godz.17.30 i 20.00). Zakupione i zarezerwowane bilety zachowują swoją ważność. Bilety w cenie 50 zł, 60 zł oraz 80 zł do nabycia w kasie teatru.

Smrtelná vražda w Teatrze Cieszyńskim

Scena Czeska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierę spektaklu "Smrtelná vražda". Jest to kryminał w klasycznej formie, zachowujący jedność czasu, miejsca i akcji. Fabuła powieści rozgrywa się w Nowym Jorku na Manhattanie w luksusowym apartamencie, w którym liczne zwroty akcji oraz rosnące napięcie nie pozwalają widzowi szybko i skutecznie rozgryźć kryminalnej zagadki. Premiera spektaklu "Smrtelná vražda" odbędzie się w sobotę 15 marca o godz. 17.30. Bilety można rezerwować drogą telefoniczną pod numerem: +420 558 746 022. Bilety są również do zakupienia w kasie teatru.

Show Dance w Chybiu

Show Dance to cykliczna impreza organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu w całości poświęcona tańcom. Podczas najbliższego Show Dance, które odbędzie się w hali sportowej w Chybiu zaprezentują się formacje taneczne działające w GOK Chybie oraz goście zaproszeni z okolicznych domów kultury. Bilety w cenie 5 zł (ulgowy) oraz 10 zł (normalny) do nabycia w kasie GOK Chybie. Początek imprezy o godz. 18.00.

Warsztaty emisji głosu i śpiewu w Etnochacie Topolej

Etnochata Topolej zaprasza na warsztaty emisji głosu i śpiewu Flamenco z najlepszymi nauczycielami w Polsce. Warsztaty adresowane nie tylko do osób zainteresowanych wprost nauką śpiewu, ale dla osób wykorzystujących swój głos w pracy zawodowej, czy dla tych, którzy zwyczajnie chcą śpiewać w domu, z rodziną, dla dzieci? 3-godzinne warsztaty grupowe (2 x 1,5 h) z Magdą Navarrete i Andresem Martorell odbędą się w dniach 15-16 marca w Etnochacie Topolej w Goleszowie. Cena warsztatów: 100 zł. Dodatkowe warsztaty śpiewu flamenco (1,5 h) w cenie: 50 zł. Oba warsztaty w cenie: 120 zł. Lekcje indywidualne emisji głosu z Andresem Martorell, w języku angielskim lub hiszpańskim (45 minut) cena: 80 zł. Wieczorem organizatorzy warsztatów zapraszają na fiestę flamenco i wspólne granie, na który wstęp jest wolny.

16 marca

Wieczór Żydowski ze Świętem Purim

Do lepszego poznania kultury żydowskiej i tańców żydowskich oraz degustacji kulturowych przysmaków zaprasza Hotel Liburnia w Cieszynie, który w najbliższą niedzielę 16 marca organizuje Wieczór Żydowski ze Świętem Purim. W sali bankietowej wystąpią: Krzysztof Cis wygłosi słowo wstępu na temat święta Purim, następnie grupa "Elim" przedstawi spektakl "Estera", a tańce żydowskie zaprezentuje zespół "Klezmer". Rezerwacja miejsce: e-mail: recepcja@liburniahotel.pl oraz tel. 33 852 05 31, 780 043 099. Wstęp wolny. Początek imprezy o godz. 18.00.

Koncert "Be My Guest" w Cafe Muzeum

W niedzielę 16 marca w Cafe Muzeum odbędzie się oncert zespołu Be My Guest. Wystąpią: Ela Tanistra (wokal), Pavel Rusnok (gitara, loop). Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama