, piątek 31 marca 2023
Kultura na weekend: Premiera Sceny Polskiej
Spektakl "Pomysł na morderstwo" w wykonaniu aktorów Sceny Polskiej bedzie miał swoją premierę w najbliższą sobotę.  fot: Kateřina CzernáDodaj do Facebook

Kultura na weekend: Premiera Sceny Polskiej

Scena Polska zaprasza na premierę spektaklu "Pomysł na morderstwo", w Dworze Kossaków odbędzie się koncert zespołu "SieGra", a w Brennej wystąpi Jerzy Słota. Co jeszcze wydarzy się podczas tego weekendu? Sprawdźcie sami!


W kinie w Cieszynie…

17 lutego - 1 marca Podróż na tajemniczą wyspę 3D godz. 14.30

Młody Sean Anderson odbiera zakodowany sygnał S.O.S. z tajemniczej wyspy, której nie można znaleźć na żadnej mapie. Sean chce jak najszybciej podążyć w miejsce nadania przechwyconego sygnału. Bohater w podróż wyrusza razem ze swoim ojczymem. Kiedy oboje odnajdują wyspę, stwierdzają, że skrywa ona złote góry, niebezpieczne wulkany, dziwne oraz nieznane formy życia, a także inne zdumiewające tajemnice.
Ceny biletów: 20 zł (norm.), 15 zł (ulg. - dla uczniów, studentów, rencistów i emerytów).

17-22 lutego Odrobina nieba godz. 20.00

Beztroska singielka Marley po serii przelotnych romansów poznaje wreszcie mężczyznę swoich marzeń, przystojnego doktora Juliana. Pech sprawi, że to właśnie z jego ust Marley dowie się, że jej życie zawisło na włosku. Czy uczucie okaże się silniejsze od przeszkód stawianych przez kapryśny los?
Ceny biletów: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.). Bilety ulgowe przysługują: uczniom, studentom, rencistom i emerytom.

A w Centralu…

17-19 lutego Johnny English: Reaktywacja godz. 17.00

Słynny Jaś Fasola po raz kolejny wraca do akcji, tym razem w drugiej części przygód Johnne’ego Englisha. W kolejnej misji, najbardziej niezwykły oficer wywiadu w służbie Jej Królewskiej Mości, musi powstrzymać grupę zabójców, zanim ci zdążą zaatakować jednego ze światowych przywódców i wywołać międzynarodowy chaos. Od czasu ostatniej misji, agent doskonali swoje unikalne umiejętności w jednym z odległych rejonów Azji. Kiedy jednak jego przełożeni otrzymują informacje o próbie zamachu na życie premiera Chin, a świat potrzebuje go bardziej niż kiedykolwiek. Wstęp 70 Kč.

17-19 lutego Dom snów godz. 19.00

Will Attenton wyprowadza się ze swoją rodziną z Nowego Jorku i wprowadza się do malowniczego domu w Nowej Anglii. Po jakimś czasie dowiadują się, że w ich wymarzonym domku zamordowano jego poprzednią właścicielkę wraz z jej dziećmi. Chcąc ochronić swoją rodzinę Will musi rozwiązać zagadkę z przeszłości. Film można zobaczyć w czeskim kinie Central. Wstęp 75 Kč.

Kino Extreme

Repertuar 17-23 lutego

"Kreskostoria Polski" 5D (ograniczenie wiekowe od 12 l.) godz. 12.20 13.50 15.40 16.50 18.20 19.30 21.00
"Animowana Historia Polski" 5D ( ograniczenie wiekowe od 12 l.) godz. 14.40
"Tsunami" 5D ( ograniczenie wiekowe od 12 l.) godz. 11.00 12.00 13.30 15.00 16.30 18.00 19.10 20.20
"Trzęsienie ziemi" 5D ( ograniczenie wiekowe od 7 l.) godz. 11.20 13.10 14.20 16.10 17.20 18.50 20.00 20.40 21.30
"Epoka Lodowcowa" 5D (bez ograniczeń) godz. 11.40 12.50 15.20 17.40

Maratony:

Maraton Filmów 5D (ograniczenie wiekowe od 12 l.) czwartek godz. 20.20, piątek, sobota godz. 21.00
Maraton Uśmiechu 5D (ograniczenie wiekowe od 7 l.) sobota, niedziela godz. 13.00
Maraton dla Dzieci 5D (Bez ograniczeń) sobota, niedziela godz. 12.00

Rezerwacje można dokonywać telefonicznie: 33/815 02 59 lub poprzez stronę
internetową www.kino5dextreme.pl

17 lutego

Tajemnicza szafa

"Tajemnicza szafa" to historia czwórki przyjaciół, którzy postanawiają wakacje spędzić w domku na wsi. Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja odkrywają w domu profesora Kirke'a tajemniczą szafę, która prowadzi ich do magicznego świata Narnii. Spektakl w wykonaniu aktorów Sceny Bajka Teatru Cieszyńskiego odbędzie się w piątek, 17 lutego, o godz. 10.00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury. Bilety są do nabycia w COK w cenie 12 zł.

Obrazy miast przetransformowanych

Jak zmieniały się europejskie miasta po upadku Muru Berlińskiego? O tym, na jakie problemy natrafiały w rozwoju i do jakich refleksji prowadzą ich doświadczenia traktuje film Łukasza Konopy "Miejsca transformacji". Na projekcję zaprasza Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bielsku-Białej. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Anny Cieplak z Klubu Krytyki Politycznej w Cieszynie. Spotkanie odbędzie się w piątek, 17 lutego, o godz. 17.00 w Budynku RODN "WOM" w Bielsku-Białej, ul. Legionów 24.

Sztetl

Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" zaprasza na prezentacją multimedialną "SZTETL - שטעטל", która w atrakcyjny sposób wprowadza w tematykę kultury, a także historii zamieszkujących dawniej Europę Środkowo-Wschodnią Żydów Aszkenazyjskich. Żydzi zamieszkiwali w dużej mierze maleńkie miasteczka, które w języku jidisz noszą nazwę sztetli. To właśnie w tych małych miasteczkach pielęgnowali oni swoją kulturową oraz obyczajową odrębność. Prezentacja odbędzie się 17 lutego o godz. 17.00 w góreckim Dworze Kossaków. Wstęp wolny.

Spotkanie z Januszem Klimszą

Janusz Klimsza jest reżyserskim mistrzem spektakli zarówno na dużych, jak i małych scenach. Efekty jego pracy z aktorami zawsze są niezwykłe i wysoko oceniane. Sztuki w jego reżyserii i interpretacji zyskują rozgłos i przychylne recenzje krytyków, a przede wszystkim publiczności. Spotkanie z tą wyjątkową postacią odbędzie się w piątek, 17 lutego, o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej przy ul. Menniczej 46 w Cieszynie.

Jerzy Słota w Brennej

Jerzy Słota, członek zespołu VOX, to wszechstronnie wykształcony muzyk, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista. Na jego repertuar muzyczny składają się romantyczne ballady, utwory pop i funky, a nawet standardy jazzowe. Na scenie w zespole VOX w kwietniu 1979r. na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu. Muzyk słynie z tego, że podczas swoich koncertów wykonuje covery znanych, światowych przebojów. W piątek, 17 lutego, artysta wystąpi w Brennej. Koncert odbędzie się w Piwnicy Artystycznej o godz. 19.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed rozpoczęciem koncertu.

Koncert "Ocieplenie klimatu"

Mentel oraz Bojda&Mentel to trio, które już w piątek wystąpi w Skoczowie. Zespół gra rocka, poezję śpiewaną, bluesa i jazz. Na swoim koncie ma już dwie płyty kompaktowe. Ostatnia, "Ocieplenie klimatu" zostanie zaprezentowana skoczowskiej publiczności. Koncert odbędzie się 17 lutego, o godz. 19.00 w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie. Wstęp wolny.

18 lutego

Scena Bajka zaprasza

Kto nie miał okazji zobaczyć spektaklu o "Tajemniczej szafie" w cieszyńskim Domu Narodowym, ten może wybrać się do Teatru Cieszyńskiego. W sobotę, 18 lutego, o godz. 16.00 Scena Bajka będzie wystawiać tę sztukę. Bilety w cenie 50 Kč będą do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

Scena Polska zaprasza

Para przyjaciół, Harry i Paul, doskonale się uzupełnia. Łączy ich nie tylko długoletnia znajomość, ale i praca, różnią charaktery. Jeden ma talent, a drugi jest pracowity. Pierwszy, zaradny życiowo opływa w dostatek, podczas gdy ten drugi jest w stanie roztrwonić majątek w jednej chwili. Łączy ich jednak coś jeszcze. Miłość do kobiety. Nie trudno się domyślić, że tej samej. "Pomysł na morderstwo" to thriller balansujący na krawędzi pastiszu będący przewrotną zabawą z widzami. Spektakl będzie można zobaczyć w sobotę, 18 lutego, o godz. 17.30. Bilety w cenie 120 Kč lub 20 zł będą do nabycia w kasie teatru przed rozpoczęciem spektaklu.

SieGra

Lubelski zespół "SieGra" powstał w 1996 roku. Artyści sięgają do klezmerskiej muzyki żydowskiej z rejonów Europy Środkowej oraz do słowiańskich elementów z bogatej spuścizny folkloru polskiego, ukraińskiego oraz bałkańskiego. Koncert zespołu odbędzie się w Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w sobotę, 18 lutego, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Walentyniada

W chybskim "Klubie pod Amfiteatrem" odbędzie się pokaz spektaklu "Klinika Miłości" w reżyserii Rafała Cymorka, w którym występują dziewczyny z grupy wokalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu. "Klinika Miłości" to zabawna opowieść miłosna przeplatana przebojami lat 80-tych i 90-tych. Spektakl odbędzie się w sobotę, 18 lutego, o godz. 18.00. Wstęp 3 lub 5 zł.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama