, sobota 13 sierpnia 2022
Kultura na weekend: Dziergana sobota
W ramach pierwszej części "Dzierganej soboty" będzie można dowiedzieć się jak wydziergać Lopapeysy czyli słynne na całym świecie, islandzkie swetry. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend: Dziergana sobota

Pierwszy weekend kwietnia zapowiada się niezwykle ciekawie na terenie powiatu cieszyńskiego. Spotkania, warsztaty, spektakle i koncerty to tylko kilka propozycji jakie czekają na Was podczas zbliżającego się weekendu. Jedną z ciekawszych propozycji na weekendowy odpoczynek jest oferta Centrum Warsztatowego Parostatek, które zaprasza na "Dzierganą sobotę".

W kinie...

W Cieszynie

28 marca - 10 kwietnia Noe: Wybrany przez Boga, godz. 15.00, 17.00 (dubbing),
4-9 kwietnia Noe: Wybrany przez Boga, godz. 20.00 (napisy),

W czasach Noego świat to miejsce pozbawione nadziei, gdzie nie pada deszcz i nie wschodzi zboże. Władzę sprawują samozwańczy przywódcy wraz ze swoimi barbarzyńskimi hordami. Jedyny dobry człowiek w tej okrutnej rzeczywistości to Noe (Russell Crowe). Ten doświadczony wojownik, mag oraz uzdrowiciel, pragnie tylko pokoju dla swojej żony Naameth (Jennifer Connelly) oraz dla swoich dzieci.
Ten prawy człowiek każdej nocy nawiedzany jest przez koszmarny sen o niekończącej się powodzi powodującej destrukcję wszelkiego istnienia. Stopniowo Noe dochodzi do przekonania, że sen ów jest swego rodzaju wiadomością, objawieniem wysyłanym mu przez samego Stwórcę, który postanowił oczyścić świat ze zła. Odczytując nakazy zawarte we śnie, Noe postanawia wybudować ogromną Arkę...

Ceny biletów: 18 zł (norm.) i 14 zł (ulg.). Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, młodzieży uczącej się, rencistom i emerytom.

DKF FAFIK: Kwieceń

Kino Piast w Cieszynie zaprasza do udziału w Dyskusyjnym Klubie Filmowym. Specjalne projekcje odbywają się w każdy czwartek. Karnety miesięczne w cenie: 20 zł oraz bilety na poszczególne projekcje w cenie: 12 zł, można nabyć w kasie kina. Na projekcje oznaczone gwiazdką nie będą sprzedawane bilety jednorazowego wstępu.

3 kwietnia Reality, godz. 20.00,

Luciano to neapolitański sprzedawca ryb, któremu zaczyna ciążyć codzienna rutyna. Naturalna przebojowość, chęć zaistnienia, a także pokusa sławy i bogactwa powodują, że Luciano decyduje się na krok, który całkowicie odmieni jego życie. Grande Fratello, włoski odpowiednik Big Brother, staje się marzeniem, ale i obsesją bohatera. Za namową rodziny Luciano bierze udział w castingu. Czekając na decyzję o przyjęciu do telewizyjnego show, Luciano żyje w przekonaniu, że jest pod stałą kontrolą wysłannika Wielkiego Brata. Od tego momentu nic już w życiu Luciana nie będzie takie jak dotychczas...

POZOSTAŁE PROJEKCJE W KWIETNIU w ramach DKF Fafik:

10 kwietnia Mistrzowskie tchnienie (Alex van Warmerdam), godz. 20.00* - wstęp tylko dla posiadaczy karnetów miesięcznych

4 kwietnia

Wystawa ''Fyrtum pyrtum'' Karoliny Marzec

Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej serdecznie zaprasza na wernisaż autorskiej wystawy Karoliny Marzec pt. "Fyrtum Pyrtum", który odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godz. 15.30. Karolina Marzec jest absolwentką Liceum Plastycznego im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej. W zeszłym roku zamieszkała w Istebnej, zapisała się do Zespołu Regionalnego "Istebna" i tak bardzo zachwyciła się naszą małą miejscowością, że postanowiła ubrać ją w swą artystyczną wizję. Wystawa będzie otwarta od poniedziałku do piątku od 4 kwietnia do 10 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Istebnej.

Koncert Mirt/Ter w Świetlicy Krytyki Politycznej

W Cieszynie odbędzie się cykl awangardowych wydarzeń z granicy muzyki i performensu - GRA/GRA/nica. Organizatorzy, Krytyka Polityczna, deklarują, że wstęp na wszystkie koncerty w ramach GRA/GRA/nicy będzie bezpłatny, gdyż chcą zwiększyć szanse wszystkich na dostęp do niszowych działań artystycznych. Inicjatywa otwiera się na eksperymenty muzyczne. Kuratorem muzycznym wydarzenia jest Wojciech Kucharczyk, muzyk, artysta plastyk i publicysta, a przy całości projektu współpracuje grupa artystyczna Mik Musik, specjalizująca się w sztuce alternatywnej. Pierwszy koncert już jutro, 4 kwietnia o godz. 20.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie. Koncerty zainauguruje występ dwojga artystów: Mirt/Ter. Więcej na temat koncertu można przeczytać tutaj.

Nowe nabytki muzeum 2008-2014

Muzeum Śląska Cieszyńskiego zaprasza na wystawę prezentującą nabytki muzeum z ostatnich 6 lat przekazane do różnych działów. Dzięki hojności ofiarodawców zbiory Muzeum powiększyły się o niezwykle ciekawe obiekty w większości pochodzące z terenu Śląska Cieszyńskiego. Wystawa nosi tytuł "Nowe nabytki muzeum 2008-2014". Otwarcie odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godz. 16.00 w Galerii Wystaw Czasowych. Wystawa potrwa do 4 maja.

Turcja mój dom

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Skoczowie oraz MCK "Integrator" w Skoczowie zapraszają na prelekcję Ayberga Celika i Szymona Szendzielarza, którzy w ramach poznawania nowych kultury opowiedzą o Turcji. Prelekcja oraz prezentacja multimedialna odbędą się w skoczowskim Teatrze Elektrycznym o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Młodzieżowe Targi Przedsiębiorczości

W piątek 4 kwietnia w Zamku Cieszyn odbędą sie organizowane przez SOiZ, Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Zamek Cieszyn: konferencja, warsztaty oraz wystawy produktów miniprzedsiębiorstw prowadzonych przez uczniów. Szczegółowy program Młodzieżowych Targów Przedsiębiorczości znajduje się tutaj.

"Warto mieć marzenia"

Zamek Cieszyn zaprasza na bezpłatne spotkanie z Jakubem Chmielniakiem, twórcą marki Mr. Gugu & Miss Gow, które odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn. Jakub Chmielniak swoją firmę otworzył trzy lata temu, bazując na tradycjach krawieckich Bielska-Białej i własnym zamiłowaniem do sztuki i mody. Zaczynał od jednoosobowej działalności, obecnie zatrudnia ponad 80 osób. Ma butiki w Londynie i Warszawie, a także sklepokawiarnię w Bielsku-Białej. Miesięcznie jego firma produkuje około 5 tys. ubrań. Mr. Gugu & Miss Go zyskała dużą popularność dzięki wykorzystaniu Facebooka do promowania marki, która została dostrzeżona przez redakcję brytyjskiego "Vogue". Spotkanie poprowadzone będzie w luźnej formule. Będzie możliwość zadania pytań młodemu właścicielowi firmy, co pozwoli na wysłuchanie ciekawej dyskusji.

Filmowy Patchwork w Chybiu

Filmowy polsko-czeski patchwork to spotkanie z filmem oraz możliwość podjęcia dyskusji na wiele tematów. Czasem trudnych, poważnych, a czasem lekkich i opisujących uroki życia. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godz. 18.30 w siedzibie Amatorskiego Klubu Filmowego "Klaps" w Chybiu. - Czekamy na wszystkich, którzy lubią oglądać filmy, dyskutować o filmach, czy po prostu gadać o życiu w ogóle - przekonują organizatorzy.

Pasyjne Wieczory Nauczające w Dziegielowie

Parafia ewangelicko-augsburska w Dzięgielowie zaprasza na Pasyjne Wieczory Nauczające, które odbędzie się w piątek i w sobotę (4-5 kwietnia) o godz. 19.00 w Centrum parafialnym "Salem" oraz w niedzielę 6 kwietnia o godz. 10.00 w kościele Eben-Ezer. Tematem wieczorów pasyjnych będą: zdrada, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Mówcą Pasyjnych Wieczorów Nauczających będzie dr Piotr Lorek, luteranin, biblista, dziekan Ewangelikalnej Wyższej Szkoły Teologicznej we Wrocławiu, opiekun Ewangelickiego Duszpasterstwa Akademickiego Pronoja we Wrocławiu.

Kultura Inków w Herbaciarni Laja

Koło Naukowe Etnologów UŚ oraz Fundajca Laja zaprasza na spotkanie z Ireneuszem Kidą z cyklu "Spotkania z kulturą", które odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godz. 18.00 w Herbaciarni "Laja" (ul. Zamkowa 3b). - Językoznawca Ireneusz Kida wprowadzi nas w świat struktur języka, pokazując podobieństwa między tak odległymi językami jak inkaskie quechua, a języki słowiańskie - zachęcają organizatorzy.

Dzieje góralskiej wsi Śląska Cieszyńskiego

Ośrodek Promocji, Kultury i Sportu oraz Wojciech Grajewski, autor publikacji “Brenna. Dzieje góralskiej wsi Śląska Cieszyńskiego” serdecznie zapraszają czytelników chcących podzielić się swoimi uwagami po lekturze książki, a także wszystkich zainteresowanych historią Brennej na spotkanie, które odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godz. 19.00 w sali Kalejdoskop w Amfiteatrze (I piętro) w Brennej Centrum.

Misterium Męki Pańskiej

Od piątku 4 kwietnia przez cały tydzień o godz. 17.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie wystawiana będzie inscenizacja w wykonaniu Zespołu Teatralnego Parafii św. Elżbiety "Misterium Męki Pańskiej". Podobnie jak Jasełka Tradycyjne - jest to wielkie wydarzenie, za każdym razem widownię wypełniają nie tylko mieszkańcy Cieszyna, ale i goście z różnych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. W trakcie spektaklu aktorzy prowadzą nas ścieżkami wydarzeń z historii zbawczej, począwszy od sceny zawarcia Przymierza na Synaju, aż do chwili Zmartwychwstania. Rezerwacja biletów pod nr tel. 601 452 716

Wystawa malarstwa Agnieszki Wrońskiej i Hanny Gawlas

Galeria Domu Narodowego proponuje kolejną wystawę. W dniach 4 do 24 kwietnia można podziwiać "Galerię kolorów" autorstwa Agnieszki Wrońskiej i Hanny Gawlas. Agnieszka Wrońska - jest ilustratorką książek dla dzieci, pracuje jako nauczyciel wychowania plastycznego. Prowadzi pracownię malarską oraz Galerię Koloru. Hanna Gawlas - ukończyła Liceum Plastyczne w Bielsku-Białej, studiowała malarstwo pod kier. prof. Jerzego Wrońskiego na UŚ w Cieszynie. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką edytorską, DTP, fotografią; ilustruje książki dla dzieci. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godzinie 17.00.

Promocja nowego numeru kwartalnika "Fabryka Silesia"

W piątek 4 kwietnia o godz. 16.00 w Czytelni i Kawiarni Avion/Noiva w Czeskim Cieszynie odbędzie się promocja nowego numeru kwartalnika "Fabryka Silesia" i rozmowa pograniczna pt. "Zapomniana wspólnota?" z udziałem Renaty Putzlacher, członków Rady Redakcyjnej FS: Zbigniewa Kadłubka, Krzysztofa Karwata oraz Ingmara Villqista. Prowadzenie: Jan F. Lewandowski (redaktor naczelny). Wstęp wolny.

5 kwietnia

Dziecięcy Teatr Buratino w Skoczowie

Miejskie Centrum Kultury "Integrator" zaprasza na II Teatralne Popołudnie dla dzieci i rodziców, które odbędzie się w sobotę 5 kwietnia o godz. 17.00 na deskach Teatru Elektrycznego w Skoczowie. Podczas imprezy wystąpi Teatr Buratino z Ustronia, który zaprezentuje spektakl "Zorro, czyli małe jest wielkie". Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie teatru lub poprzez serwis rezerwacji biletów dostępny tutaj.

Dziergana sobota w Parostatku

Centrum Warsztatowe Parostatek zaprasza na "Dzierganą sobotę", czyli cyklu dwóch, niezwykle ciekawych warsztatów. W ramach pierwszej części "Dzierganej soboty" będzie można dowiedzieć się jak wydziergać Lopapeysy czyli słynne na całym świecie, islandzkie swetry. W drugiej części uczestnicy dowiedzą się jak krok po kroku wydziergać "komin" bez użycia drutów i szydełka. Oba warsztaty z dziergania odbędą się w cieszyńskim Centrum Warsztatowym Parostatek (ul. Zamkowa 1). Warsztaty z dziergania swetrów odbędą się w godz. od 11.00 do 14.00. Dzierganie "kominów" zaplanowane jest w godz. od 15.30 do 18.00. Koszt udziału w pojedynczym warsztacie z dziergania wynosi: 35 zł. Więcej na temat "Dzierganej soboty" w Parostatku można przeczytać tutaj.

Taktyki kobiece w Cieszynie

Grupa teatralna "Baj(k)arze" zaprasza na spektakl "Taktyki kobiece", który w sobotę 5 kwietnia o godz. 18.00 wystawiony zostanie w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy". Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc: tel. 500 099 450.

Rozmaitości wielkanocnego stołu

Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu zaprasza na konkurs kulinarny "Rozmaitości wielkanocnego stołu". Konkurs odbędzie się w sobotę 5 kwietnia w sali widowiskowej GOK w Hażlachu. Jak informują organizatorzy, komisja konkursowa rozpocznie degustację i ocenę stoisk o godz. 11.00. Ogólnodostępna degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich odbędzie się o godz. 12.00.

XI Regionalny Konkurs Wypieków na Zapusty i Wielkanoc

Gminny Ośrodek Kultury w Zebrzydowicach zaprasza na XI Regionalny Konkurs Wypieków na Zapusty i Wielkanoc zatytułowany "Dorty, kołocze, krepliki i insze placki". Wypieki oceniane będą przez jury składające się m.in. z etnologa - specjalizującego się w tradycjach kuchni regionalnej oraz mistrza cukiernictwa.

Szczegółowy program imprezy:

- godz. 10.00-12.00 - przygotowanie stoiska
- godz. 12.00-13.00 - ocena jury
- godz. 13.00- 14.00 - kiermasz potraw
- godz. 14.00 - podsumowanie i wręczenie nagród

Spotkanie z dr Łukaszem Wróblewskim w Ustroniu

Muzeum "Zbiory Marii Skalickiej" zaprasza na spotkanie z dr Łukaszem Wróblewskim - podróżnikiem, muzykiem, bibliofilem. Jest saksofonistą, z muzyką objechał prawie cały świat - a były to m.in.: Nowy York, Rio de Janeiro, Andy, Australia, Kenia, Tajlandia, Europa, w tym Czechy, Watykan i inne. Zawodowo jest dr nauk ekonomicznych i sprawuje funkcję Dziekana Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie. Podczas spotkania w Ustroniu, dr Łukasz Wróblewski zaprezentuje bogatą kolekcję etnicznych instrumentów muzycznych z różnych stron świata. Opowie o muzyce, swoich podróżniczych pasjach i innych fascynacjach. Początek spotkania godz. 16.00.

Sztuka "ENRON" na deskach Sceny Polskiej

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego zaprasza na sztukę Lucy Prebble pt. "ENRON”, która wystawiona zostanie w sobotę 5 kwietnia o godz. 17.30 w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. Enron to amerykańskie przedsiębiorstwo energetyczne, które pod 2001 roku ogłosiło bankructwo. Wydarzenia te miały miejsce tuż po skandalu związanym z fałszowaniem dokumentacji finansowej firmy. Enron stał się wtedy symbolem zamierzonego oszustwa i korupcji w korporacjach. Bankructwo zapoczątkowało ogólnoświatowy kryzys finansowy. Na pierwszy plan przedstawienia wysuwa się obłuda i tragiczna ludzka małość, brak podstawowych uczuć i empatii, okrutna żądza zysku i sukcesu za wszelką cenę. Bilety można rezerwować on-line lub telefonicznie w Teatrze Cieszyńskim pod nr + 420 558 746 022. Wejściówki można również zakupić w przedsprzedaży w Regionalnym Centrum Informacji w Czeskim Cieszynie lub w dniu spektaklu w teatrze.

Konterfekt Tom Swoboda w Galerii Szara

Galeria Szara w Cieszynie zaprasza na wernisaż wystawy Toma Swobody, zatytułowanej "Konterfekt" zorganizowanej w ramach projektu SALT. Od kilku lat Swoboda skupiony jest na pracy nad projektem "Konterfekt", który w pewnym sensie można nazwać artystyczno-badawczym. Tytuł nawiązuje do XVII wiecznego łacińskiego słowa centerfectus oznaczającego "naśladowanie" lub "podrabianie". W projekcie Konterfekt Tom Swoboda stara się legitymizować duchowy aspekt życia człowieka. Najnowsza odsłona cyklu "Narysuj mi Boga" związana jest z wizerunkiem Boga w tradycji judeochrześcijańskiej. Artysta zaprosił do współpracy nietypowych przedstawicieli różnych wspólnot religijnych, sytuujących się na pograniczu oficjalnego kościoła. Na drugą część projektu składa się utwór zaśpiewany przez Natalię Niemen Pieśń Ishti, zarejestrowany podczas modlitwy wokalistki wykonanej w języku anielskim, tak zwaną glosolalią. To dar posługiwania się realnym językiem, którego dana osoba nigdy się nie uczyła, ale używa go dzięki objawieniu. Wernisaż wystawy "Konterfekt" odbędzie się w sobotę 5 kwietnia o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 7 maja.

6 kwietnia

(nie)tradycyjna Wielkanoc

Niby znane, a wciąż odkrywane na nowo zwyczaje i symbole świąteczne… W pierwszą kwietniową niedzielę Zamek Cieszyn zaprasza do twórczego dialogu z nie tylko lokalną tradycją. W programie wystawy, warsztaty, pokazy, spotkania, a nawet jarmark wielkanocny pokażą, że tradycja jest niewyczerpanym źródłem inspiracji. (nie)tradycyjna Wielkanoc w Zamku Cieszyn zagości 6 kwietnia w godz. od 11.00-17.00.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Spotkania:
- godz. 12.00 - Zwyczaje wielkanocne Śląska Cieszyńskiego, dr Grzegorz Studnicki z Muzeum Śląska Cieszyńskiego
- godz. 14.00 - Dlaczego w Wielkim Tygodniu pijemy tatarczówkę?, Robert Orawski z Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie  
- godz. 16.00 - Rzeczy odnalezione - opowieść o wystawie "Lost & Found", autorzy projektu Flowers of Slovakia 

Warsztaty:
- godz. 11.00-14.00 - Pieczenie baranków w starych formach / Koło Gospodyń Wiejskich Mnisztwo 
- godz. 12.00-15.00 - Szycie świątecznych maskotek / Magda Paluch-Pasz
- godz. 14.00-17.00 - Zielone "co nieco" dla ozdoby / Alicja Woźnikowska-Woźniak 

Jarmark Wielkanocny
- godz. 11.00-17.00 - stoiska z wielkanocnymi jajkami: pisankami, ażurowymi, zdobionymi koronką klockową, patchworkowymi, kartkami świątecznymi, palmami wielkanocnymi, pierniczkami.

Wystawy:
- Lost & Found - Oranżeria Zamku Cieszyn - Młodzi projektanci dali nowe życie tradycyjnym przedmiotom, łącząc słowackie rzemiosło z elementami mebli produkowanych przemysłowo przez firmę Vitra.
- Etnoprojekt. Polsko-białoruskie inspiracje etniczne w designie młodych - Oranżeria Zamku Cieszyn - Nowe spojrzenie na wzornictwo i twórcze przekształcanie motywów ludowych polskich i białoruskich we współczesne wzory. 
- Kroszonki Opolskie - Informacja Turystyczna Zamku Cieszyn - kolekcja z Muzeum Wsi Opolskiej, prezentująca jedną z technik zdobienia jajek wielkanocnych. 

Spacer szlakiem kwitnących magnolii

Cafe Muzeum serdecznie zaprasza na spacer szlakiem najpiękniejszych magnolii, który odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia o godz. 15.00, zbiórka pod ewangelickim Kościołem Jezusowym. O cieszyńskich magnoliach opowiadał będzie Mariusz Makowski, o modernistycznych willach na szlaku Przemysław Czernek.

Skoczowskie obchody kanonizacji bł. Jana Pawła II

Gmina Skoczów serdecznie zaprasza na obchody Kanonizacji bł. Jana Pawła II. To będzie wydarzenie szczególne w Skoczowie, który 22 maja 1995 roku gościł Jana Pawła II. W najbliższą niedzielę 6 kwietnia w kościele rzymsko-katolickim p.w. św. Piotra i Pawła, przy ul. Kościelnej 10 w Skoczowie wystawiony zostanie spektakl pasyjny pt. "Mocni mocą miłości". W programie: pieśni wielkopostne w wykonaniu Scholi Coram Deo et Hominibus oraz rozważania drogi krzyżowej Joanny Jurgały-Jureczki z cytatami bł. Jana Pawła II w interpretacji Bogusława Słupczyńskiego.

Święto suma afrykańskiego w Willi Słonecznej

Willa Słoneczna w Dębowcu zaprasza na święto suma afrykańskiego. W ramach nietypowego święta, w niedzielne popołudnie odbędą się: prelekcja o hodowli suma, degustacja potraw z suma oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych. Święto suma odbędzie się w niedzielę 6 kwietnia o godz. 14.00 w Willi Słonecznej w Dębowcu (ul. Słoneczna 16). Więcej szczegółów na temat wydarzenia można znaleźć tutaj.

Dizajn z drugiej ręki

Klub Kobiet Kreatywnych zachęca aby tchnąć nowe życie w swoje ubrania. Dizajn z drugiej to okazja, by wymienić się ubraniami i dodatkami, a także wziąć udział w konkursie na najlepszą stylizację. Podczas jej trwania będzie można wymienić się ubraniami, galanterią i dodatkami, a także skorzystać z porad stylistki, wizażystki i fotografa. Dodatkowo organizatorki zapowiadają konkurs na najlepszą stylizację, w którym będzie można wygrać perfumy, biżuterię i inne nagrody. Impreza odbędzie w się w godzinach od 10.00 do 16.00 w sali konferencyjnej Zamku Cieszyn. Wstęp: 5 zł

Targi staroci w Cieszynie

Przed nami pierwsza niedziela miesiąca zatem już tradycyjnie Cieszyński Klub Hobbystów zaprasza na cieszące się coraz większym zainteresowaniem targi staroci. Targi organizowane są od początku lat 70 i przyciągają zbieraczy z całego Śląska. Nie brakuje też zbieraczy z Zaolzia. Najbliższe spotkanie miłośników staroci rozpocznie się o godz. 8.00 na cieszyńskim rynku. W razie niepogody zostanie przeniesiona do pomieszczeń COK Dom Narodowy.

Smrtelná vražda w Teatrze Cieszyńskim

Scena Czeska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza na spektakl "Smrtelná vražda". Jest to kryminał w klasycznej formie, zachowujący jedność czasu, miejsca i akcji. Fabuła powieści rozgrywa się w Nowym Jorku na Manhattanie w luksusowym apartamencie, w którym liczne zwroty akcji oraz rosnące napięcie nie pozwalają widzowi szybko i skutecznie rozgryźć kryminalnej zagadki. Spektakl "Smrtelná vražda" zostanie wystawiony w niedzielę 6 kwietnia o godz. 17.30. Bilety można rezerwować drogą telefoniczną pod numerem: +420 558 746 022. Bilety są również do zakupienia w kasie teatru.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama