, wtorek 23 lipca 2024
Kultura na weekend: Atrakcje na dzień dziecka
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do obejrzenia spektaklu na podstawie arcydzieła literatury światowej dla dzieci i młodzieży, które nawet dorosłych przyprawia o łezkę wzruszenia.  fot: www.tdivadlo.czDodaj do Facebook

Kultura na weekend: Atrakcje na dzień dziecka

Wydarzenia kulturalne zbliżającego się weekendu zdominowały atrakcje przygotowane z okazji dnia dziecka. Niemal w każdej gminie powiatu cieszyńskiego znaleźć można wydarzenie przygotowane przede wszystkim z myślą o dzieciach. Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy również na premierę "Ani z Zielonego Wzgórza", którą przygotowali aktorzy Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie.

W kinie...

w Cieszynie

30 maja - 1 czerwca Czarownica, godz. 14.00 (2D),
30 maja - 6 czerwca Czarownica, godz. 16.00 (2D), 18.00 (3D),

Czarownica była niegdyś piękną i dobrą dziewczyną. Jej radosną młodość przerwała wojna, podczas której bohaterka z oddaniem broniła swojej ojczyzny. Jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej czyste serce w kamień. Żądna zemsty rzuca klątwę na Aurorę - nowo narodzoną córkę następcy tronu wrogiego królestwa. Gdy dziewczynka dorasta Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora jest kluczem do pokoju w skłóconym królestwie...

Ceny biletów: wersja 2D: 18 zł (norm.); 14 zł (ulg.); wersja 3D: 20 zł (norm.); 17 zł (ulg.). Bilety ulgowe przysługują: dzieciom, młodzieży uczącej się, rencistom i emerytom.

30 maja - 4 czerwca Grand Budapest Hotel, godz. 20.00,

Żywa, zabawna i ponadczasowa historia o przyjaźni, honorze i spełnionych obietnicach. Głównym bohaterem filmu jest Monsieur Gustave H, legendarny konsjerż słynnego w dwudziestoleciu międzywojennym hotelu. Jego najbardziej zaufanym przyjacielem zostaje boy hotelowy, Zero Mustafa. Historia toczy się wokół kradzieży cennego renesansowego obrazu, walki o rodzinny majątek i romansu - a wszystko to ze zmieniającą się w tle Europą.

Ceny biletów: 18 zł (norm.), 14 zł (ulg.).

SPECJALNY SEANS Z OKAZJI DNIA DZIECKA:

31 maja Piłkarzyki rozrabiają, godz. 10.00, 12.00,
1 czerwca Piłkarzyki rozrabiają, godz. 12.00,

Kiedy niepozorny chłopiec będzie musiał uratować swoje miasteczko przed niesympatycznym mistrzem piłki nożnej Kosmosem, pomocną dłoń podadzą mu piłkarzyki. Figurki z jego ukochanej gry ożyją i stworzą drużynę, która rozegra decydujący mecz o przyszłość miasteczka. Dzięki małym, ale niezwykle rozgadanym i żywiołowym graczom, chłopiec pozna siłę przyjaźni i współpracy.
Czy zespół, który zbierze będzie miał szansę wygrać z zawodowcami?

Ceny biletów: 10 zł.

w Skoczowie czyli w Teatrze Elektrycznym

Festiwal filmów polsko-czeskich

W piątek, 30 maja Teatr Elektryczny w Skoczowie zaprasza na festiwal filmów polsko-czeskich. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu: "Spotkanie z kulturą nad Wisłą i Olzą". Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które dostępne będą od godz. 15.00 w dniu festiwalu w kasie Teatru Elektrycznego.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

godz. 16.00 Cykl bajek dla najmłodszych,

godz. 18.00 Spotkanie z Małgorzatą Pikus - aktorką filmową i teatralną,

godz. 19.00 W Cieniu, reż. David Ondříček,

Czeska Praga, 1953 rok. Miastem wstrząsa wieść o serii brutalnych napadów i morderstw, których sprawcy pozostają nieuchwytni. Śledztwo prowadzi komisarz policji, kapitan Hakl (Ivan Trojan). Trop, poprzez podejrzane meliny i ciemne zaułki, nieoczekiwanie prowadzi go do najwyższych szczebli komunistycznej władzy. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy dochodzenie przejmuje, ściągnięty przez bezpiekę z Syberii, były SS-man, major Zenke (Sebastian Koch - gwiazda nagrodzonego Oscarem "Życia na podsłuchu"). Obaj mają swoje powody by doprowadzić sprawę do końca. Czy będzie to jednak takie samo zakończenie? Ich decyzje pociągają za sobą ofiary, a stawką jest życie i sprawiedliwość, za którą każdy z nich zapłaci swoją cenę.

godz. 21.00 Święta czwórca, reż. Jan Hřebejk,

Ondra (Hynek Čermák) i Vitek (Jiří Langmajer) są elektrykami i dobrymi przyjaciółmi, razem pracują i mieszkają obok siebie, ich żony również się przyjaźnią, a nastoletni synowie Ondry chodzą z córkami Vitka. Do pełni szczęścia brakuje im tylko satysfakcji z pożycia małżeńskiego, w którym zagościła od niedawna nuda. Gdy otrzymują propozycję pracy na jednej z karaibskich wysp, gdzie huragan zniszczył linie elektryczne, nie zastanawiają się długo. Zabierają ze sobą również żony. Słońce, plaża, bezkresne morze i rajskie otoczenie Karaibów sprawiają, że przychodzi im do głowy genialny pomysł... Aby wykorzystać okazję (,,Kiedy, jak nie tu i teraz?”) i urozmaicić nieco swoje życie seksualne, przywrócić dawną namiętność i pożądanie. Wdrażają pomysł w życie, choć okaże się później, że był on dość ryzykowny...

1 czerwca Kumba, godz. 18.00,

Wszystkie zwierzęta w Afryce wiedzą, że zebra bez pasów jest jak słoń bez trąby i lew bez grzywy. Kiedy jesteś zebrą i rodzisz się pasiasty do połowy, życie potrafi być bardzo skomplikowane. Na własnej, mało wypasionej skórze przekonuje się o tym Kumba. Odtrącony przez rodzinne stado wyrusza na poszukiwanie magicznego źródła, w którym - jak głosi stara legenda - pierwsze zebry zyskały pasy. W wędrówce po Afryce towarzyszą mu nowi przyjaciele - nadopiekuńcza antylopa gnu Mama W. oraz postrzelony struś Bradley. Wszyscy oni przeżyją mnóstwo przygód, spotkają wielu niezwykłych mieszkańców Afryki i zmierzą się z groźnym lampartem Fango, który poluje na Kumbę, wierząc, że schwytanie wyjątkowej zebry da mu ponadzwierzęcą moc. Bilety w cenie: 10 zł do nabycia w kasie teatru.

29 maja

Dni kultury studenckiej w Czeskim Cieszynie

Klub Dziupla w Czeskim Cieszynie zaprasza na święto studentów z Czeskiego Cieszyna w ramach Dni kultury studenckiej.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

czwartek, 29 maja(klub Dziupla (Český Těšín/Czeski Cieszyn):
- godz. 13.00 - Street Art Dziupla
- godz. 16.00 - wystawa obrazów/výstava obrazů - Jurek Szopa
- godz. 17.00 - turniej w piłkarzyki oraz WEGET żarcie czyli egustacja wegetariańskiego jedzenia
- godz. 20.00 - didgeridoo session

piątek, 30 maja (klub Dziupla (Český Těšín/Czeski Cieszyn):
- godz. 19.00 - DJ´s PARTY (wstęp: 50 Kč)
- godz. 20.00 - 20.45 - Street Noise Crew
- godz. 20.45 - 21.00 - Kris (SNC,Bass Illumination)
- godz. 21.00 - 22.00 - DJ N0la (RKS Crew, Havířov)
- godz. 22.00 - 23.00 - DJ Distrikt (Ostrava)
- godz. 23.00 - 00.00 - Mushka (rezident K2 Projectu, 3nec)
- godz. 00.00 - 01.15 - Subflex (Bass Illumination crew, Těžký Těšín)
- godz. 01.15 - 02.00 - M-Core (Bass Illumination crew, Těžký Těšín)

sobota, 31 maja (klub Dziupla (Český Těšín/Czeski Cieszyn):
- godz. 18.00 koncerty (wstęp: 50 Kč): MARMELADA (jazz), 4 z tanku a Pája (acoustic pop rock), KAC (pop)

30 maja

Inauguracja VII Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą

W piątek 30 maja w nawiązaniu do międzynarodowych obchodów Dni Matki i Dziecka, Biblioteka Miejska w Cieszynie będzie organizatorem imprezy kulturalnej dla rodziców i dzieci. - Celem przedsięwzięcia jest promowanie głośnego czytania dzieciom i rodzinnego spędzania czasu wolnego. Stąd też na imprezę w Teatrze zapraszamy dzieci wraz z rodzicem lub opiekunem - informują organizatorzy, którzy w programie przygotowali wystąpienia gości honorowych, tradycyjne odczytanie tekstu Lokomotywy, program kabaretowy Katarzyny Stoparczyk - dziennikarki Radiowej Trójki pt. "Dzieci wiedzą lepiej", "Bazarnik Show" - koncert na instrumentach dziwnych laureata programu Mam talent oraz pokaz iluzji i magii. Wstęp wolny.

Impreza w Teatrze będzie jednocześnie uroczystą Inauguracją VII Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą i XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Cieszynie. Stąd atrakcji nie zabraknie również w kolejnych dniach trwania Festiwalu, na które zaplanowano m.in. spotkania autorskie, warsztaty czytelnicze, literackie, biblioterapeutyczne oraz inne imprezy inspirowane głośnym czytaniem. Podsumowaniem festiwalowych działań będzie konferencja pt. "Terapeutyczna moc literatury" z udziałem rodziców, bibliotekarzy i nauczycieli, która odbędzie się 5 czerwca br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Spotkanie z pisarką Petrą Braunovą

W piątek, 30 maja o godz. 8.00 i 10.00 odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Czytania nad Olzą. Z tej okazji Czytelnia i Kawiarnia AVION/NOIVA zaprasza na spotkanie z pisarką Petrą Braunovą i jej trylogią o synku Oliverze Rostakem. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Makbet na Wzgórzu Zamkowym

Plenerowy spektakl Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w magicznej scenerii Wzgórza Zamkowego stwarza wyjątkową okazję do obejrzenia sztuki o żądzy władzy, której nie można pogodzić z uczciwością i szlachetnością. "Makbet" to historia o ludzkich namiętnościach, dla których człowiek jest zdolny do przekroczenia wszelkich granic, także moralnych. Najbliższy plenerowy spektakl Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie odbędzie się w piątek, 30 maja, na Wzgórzu Zamkowym o godz. 21.00. Bilety na wszystkie spektakle można zamawiać w biurze organizacji widowni Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego, ul. Ostrawska 67, Czeski Cieszyn: tel. + 420 558 746 022, scenapolska@tdivadlo.cz, www.tdivadlo.cz lub zakupić na miejscu w kasie.

Spotkanie autorskie z Panią Joanną Jurgała-Jureczką

Gminna Biblioteka Publiczna w Zebrzydowicach zaprasza na spotkanie autorskie z Panią Joanną Jurgała-Jureczką - autorką książki pt. "Zofia Kossak. Opowieść biograficzna". Spotkanie odbędzie się w piątek, 30 maja o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki. Wstęp wolny.

XVIII Ogólnopolskie Spotkania Zespołów Artystycznych OSP

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza na XVIII Ogólnopolskie Spotkania Zespołów Artystycznych i XXIII Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbędą się w dniach 30 maja - 1 czerwca w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w Wiśle.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Piątek, 30 maja:

 • godz. 16.00 - prezentacja programów zespołów artystycznych OSP cz. I
 • godz. 19.00 - koncert otwarcia XVIII Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych OSP (Amfiteatr im. Stanisława Hadyny w Wiśle)

  Sobota, 31 maja:

 • godz. 9.00 - prezentacja programów zespołów artystycznych OSP cz. II
 • godz. 19.30 - "POLSCY STRAŻACY" Koncert finałowy (Amfiteatr im. Stanisława Hadyny)

  Niedziela, 1 czerwca:

 • godz. 12.00
  - przemarsz orkiestr ul. 1 Maja
  - ceremonia otwarcia XXIII Regionalnego Przeglądu Orkiestr OSP (Plac Bogumiła Hoffa)
  - przemarsz orkiestr do Amfiteatru Miejskiego (koncerty konkursowe, pokazy parady marszowej, podsumowanie Przeglądu)

  Wszechświat od wybuchu do człowieka

  Muzeum Ustrońskie im. J. Jarockiego (ul. Hutnicza 3), zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Szczechlą na temat: "Wszechświat od wybuchu do człowieka", które odbędzie się w piątek, 30 maja o godz. 17.00.

  Happening z okazji Dnia Dziecka

  W piątek, 30 maja w godz. od 13.00 do 17.00, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie zaprasza do Restauracji Hotelu Liburnia na Happening z okazji Dnia Dziecka. W programie m.in. zabawa z klaunami (balonowe cuda, bańki mydlane), warsztaty artystyczne (zdobnictwo, decupage), sportowy tor przeszkód, muzyka na żywo oraz wystawa prac dzieci.

  Poznaj ludzi z pasją w Dębowcu

  Willa Słoneczna w Dębowcu (ul. Słoneczna 16) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Poznaj ludzi z pasją", które odbędzie się w piątek, 30 maja o godz. 19.00. Gościem specjalnym spotkania w Dębowcu będzie Michał Słowioczek - -odróżnik, pomysłodawca i współorganizator festiwalu górsko-podróżniczego “Pod Górę", który opowie o swoich przygodach jakie przeżył zdobywając największe i najpiękniejsze wulkany Ekwadoru! Wstęp: 5 zł.

  Impreza promocyjno-aktywizująca "Cieszyńskiej Krainy"

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Cieszyńska Kraina" zaprasza na VI edycję imprezy promocyjno-aktywizującej "Cieszyńskiej Krainy", która w piątek, 30 maja odbędzie się w parku i amfiteatrze w Chybiu (ul. Bielska 51). Początek imprezy o godz. 16.00. W programie m.in. jarmark regionalny, występy artystyczne, warsztaty rękodzieła, zabawy dla dzieci i konkursy oraz koncert zespołu Tyrolia Band. Wstęp wolny.

  31 maja

  Ochabska Majówka

  Stowarzyszenie Ochabianie zapraszają na VII edycję Ochabskiej Majówki, która poświęcona jest profilaktycznej akcji: "Dziękuję, nie piję... dziękuję nie palę...". Majówka odbędzie w sobotę, 31 maja na terenie LKS Ochaby. Początek imprezy o godz. 14.00. W programie m.in. II Marsz po zdrowie Nordic Walking, prelekcje i spotkania ze specjalistami ds. uzależnień (deklaracja uzależnionego), pokazy ratownictwa medycznego OSP Ochaby, koncert zespołu Kończaneczki, występ zespołu wokalno-instrumentalnego Allegro z ZS nr 4 w Ochabach, kiermasz zabawek (dochód przekazany zostanie na cele charytatywne) raz koncert zespołu Walkower. Dodatkowo podczas majówki w Ochabach będzie można dokonać bezpłatnego pomiaru ciśnienia i poziomu cukru oraz uzyskać uzyskać porady dermatologiczne. W trakcie imprezy do dyspozycji uczestników będą animacje dla dzieci, poczęstunek z grilla oraz dmuchany zamek. Wstęp wolny.

  Koncert pod gwiazdami

  Willa Słoneczna w Dębowcu zaprasza na koncert pod gwiazdami w atrium Willi, gdzie w sobotę, 31 maja o godz. 18.00 wystąpi Sylwek Szweda wraz z zespołem "U Pana Boga za piecem”. Jest to wielokulturowy oraz wielopokoleniowy zespół folkowo-bluesowy. - Po koncercie zapraszamy na ognisko, kiełbaski oraz wspólne śpiewanie - zachęcają organizatorzy. Wstęp: 15 zł.

 • Roztańczeni 2014 - 1-wsze urodziny "Agata-Impulso"

  Centrum Tańca i Ruchu Impulso zaprasza na spektakl taneczny w wykonaniu kursantów, instruktorów oraz formacji tanecznych Impulso oraz recital Aleksandry Szwed, który odbędzie się w sobotę, 31 maja o godz. 17.00 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie. Bilety w cenie 25, 30, 40 zł do nabycia w kasie teatru. Po spektaklu w teatrze CTiR Impulso zaprasza na imprezę plenerową, która odbędzie się przy ul. Towarowej 5 w Cieszynie. Wstęp wolny.

  1 czerwca

  Cieszy(n) w wyobraźni dzieci - warsztaty rodzinne

  - Idealne miasto? Wiemy, że takie nie istnieje. Ale wymarzone? Jak najbardziej. Ono nie musi być idealne, wystarczy, że będzie nam się wszystkim dobrze w nim żyło. Chcemy, żeby w Dniu Dziecka najmłodsi mieszkańcy i ich rodzice podzielili się swoimi marzeniami i pomysłami, żeby to wyjątkowe święto wyzwoliło pokłady pozytywnej i twórczej energii - przekonują organizatorzy warsztatów rodzinnych z Zamku Cieszyn. Spotkanie rozpocznie spacer po Wzgórzu Zamkowy (godz. 10.00). O jego historii opowie Wojciech Grajewski, a Stanisław Kawecki pokaże, jak fascynujący przyrodniczo to zakątek miasta. - Mamy nadzieję, że godzinna przechadzka zainspiruje uczestników warsztatów. Będzie to pierwsze z cyklu spotkań w Zamku Cieszyn, dzięki którym będziemy mieli szansę lepiej zrozumieć przestrzeń, w jakiej żyjemy i poszukać pomysłów na uczynienie jej bardziej przyjazną nam wszystkim - informują organizatorzy. Zgłoszenia: majorek@zamekcieszyn.pl, tel. 504 565 335. Szczegółowe informacje: www.zamekcieszyn.pl.

  Leśny Dzień Dziecka w Istebnej

  Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej zaprasza na Leśny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę, 1 czerwca w amfiteatrze "Pod Skocznią". Początek imprezy o godz. 14.00. W programie m.in. pokaz judo (godz. 14.15), magia i iluzje Jana Sowińskiego (godz. 14.30), dziecięca mini lista przebojów (godz. 15.30), występ dziecięcej grupy tanecznej "Kwieciste Gwiazdy" z Ukrainy oraz dyskoteka dla młodzieży (godz. 20.00-23.00). Dodatkowe atrakcje: malowanie twarzy, zjeżdżalnie, szczudlarze oraz warsztaty żonglerskie,

  Piknik rekreacyjny w Chybiu

  Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu oraz drużyny harcerskie z Gminy Chybie zapraszają wszystkie dzieci z naszej gminy na imprezę z okazji Dnia Dziecka. - W niedzielę 1 czerwca od godz. 15,00 do 17.00 będziemy Was bawić w chybskim parku i amfiteatrze. Przygotowaliśmy gry, zabawy i konkursy i mnóstwo nagród! Zaśpiewają dla Was dziewczyny z grupy wokalnej GOK i zatańczą formacje Dancemisie i Top Kids. Ponadto będą: dmuchany zamek, zabawki, cukrowa wata i inne słodkości - opisują organizatorzy. W razie niepogody mpreza zostanie przeniesiona na niedzielę 8 czerwca. Wstęp wolny.

  Mundurowi Dzieciom w Kończycach Małych

  Również w Kończycach Małych zaplanowana została impreza z myślą o dzieciach i ich święcie. Odbędzie się ona w niedzielę, 1 czerwca na Placu Zamkowym w Kończycach Małych. W programie m.in. przejazd korowodu sprzed komisariatu w Zebrzydowicach (zbiórka o godz. 13.30) na Plac Zamkowy, występy dzieci z SP Kończyce Małe (godz. 14.15), konkurencje sportowe dla dzieci, pokaz zumby dla dzieci, pokaz psów policyjnych oraz symulacja wypadku (godz. 15.30), pokaz judo (godz. 17.30) oraz zabawa taneczna (godz. 18.10). Imprezy towarzyszące: wystawy: "Lasy Państwowe", "Muzeum pożarnictwa", Miasteczko Ruchu Drogowego, degustacja potraw regionalnych.

  Piknik w Parku Pokoju w Cieszynie

  Do udziału w Pikniku Rodzinnym zatytułowanym "Uczta Kulturalna" zachęca Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii "Kontakt" w Cieszynie. Piknik odbędzie się w niedzielę, 1 czerwca w Parku Pokoju. W tym dniu w godzinach od 12.00 do 18.00 organizowane będą liczne zabawy dla dzieci, zajęcia plastyczne, malarskie, czy ceramiczne oraz malowanie buziek, skręcanie balonów, kącik animacyjny. Będzie można także wziąć udział w warsztatach tanecznych oraz obejrzeć pokaz przygotowany przez cieszyńską policję. Na każdego będzie czekał też słodki poczęstunek.

  Strumieński Dzień Tradycji, Stroju i Pieśniczki Pogranicza

  Urząd Miejski w Strumieniu, Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu zapraszają na Strumieński Dzień Tradycji, Stroju i Pieśniczki Pogranicza. W programie: przemarsz zespołów regionalnych ulicami miasta (godz. 15.00), występy w parku (godz. 15.30) oraz zabawa przy dźwiękach muzyki Zespołu Regionalnego z Czech (godz. 18.30-20.00). Podczas Dnia Tradycji, Stroju i Pieśniczki Pogranicza na scenie w parku zaprezentują się: Dziecięcy Zespół Regionalny z SP Strumień, Zespół Teatralny Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Strumieniu, Zespół Regionalny "Strumień", Zespół Regionalny Rovňan z Słowacji oraz Zespół Regionalny "Niezapominajki" z Pielgrzymowic. Impreza towarzysząca: wystawa stroju cieszyńskiego oraz wystawa fotograficzna "Strój cieszyński na starych fotografiach" ze zbiorów Krzysztofa Puzika w Galerii pod Ratuszem w Strumieniu. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek, 30 maja o godz. 15.00.

  Ustroniaczek zaprasza do Ustronia

  Ustroniaczek - czyli maskotka miasta Ustroń zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na gry i zabawy sportowe z okazji dnia dziecka. Impreza odbędzie się w niedzielę, 1 czerwca na rynku w Ustroniu. W programie m.in. gry i zabawy (godz. 14.00), program artystyczny - "Przygody Koziołka Matołka" (godz. 15.00), spotkanie z Ustroniaczkiem.

  Piknik Rodzinny "Family Day" w Dzięgielowie

  W niedzielę, 1 czerwca Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie zaprasza na Piknik Rodzinny "Family Day" w Dzięgielowie, który odbędzie się w Centrum Parafialnym "Salem" w Dzięgielowie (ul. Słoneczna 30). W programie: dużo jedzenia, dobrej zabawy, dobrej energii.

  Dzień Dziecka w Skansenie Ochaby

  Nowo otwarty skansen w Ochabach Wielkich (wjazd od ul. Baranowickiej) zachęca do odwiedzin w dniu dziecka w godz. od 11.00 do 16.00. Z okazji tego wyjątkowego dnia na dzieci czekać będą słodkie niespodzianki oraz inne atrakcje.

  Land Art - czyli warsztaty dla rodzin w Górkach Wielkich

  Centrum Kultury i Sztuki "Dwór Kossaków" w Górkach Wielkich (ul. Stary Dwór 4) zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka do Dworu Kossaków, który odbędzie się w niedzielę, 1 czerwca w godz. od 11.00 do 14.00. Warsztaty Land Art’u czyli tworzenia obrazu z naturalnych materiałów w przestrzeni zabytkowego parku Kossaków poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Serfenta. W przypadku deszczu, spotkanie będzie przełożone na inny termin, o czym organizatorzy poinformują na stronie www.dworkossakow.pl. Zapisy na zajęcia trwają do końca maja telefonicznie: 338510351 lub pod adresem e-mail: gren.fudacja@gmail.com.

  "Piracka podróż przez Świat" w Brennej

  Ośrodek Promocji Kultury i Sportu Gminy Brenna zaprasza do Parku Turystyki, gdzie w niedzielę, 1 czerwca odbędzie się "Piracka podróż przez Świat" w ramach obchodów dnia dziecka. W programie m.in. animacje dla dzieci, pasowanie na pirata, gry i zabawy ruchowe, pirackie malowanie twarzy + tatuaże oraz koncert dzieci i młodzieży z Bazy Talentów (godz. 14.00). Dodatkową atrakcją podczas imprezy będzie dmuchany statek kołyszący.

  Targi staroci w Cieszynie

  Przed nami pierwsza niedziela miesiąca zatem już tradycyjnie Cieszyński Klub Hobbystów zaprasza na targi staroci. Targi organizowane są od początku lat 70 i przyciągają zbieraczy z całego Śląska. Nie brakuje też zbieraczy z Zaolzia. Najbliższe spotkanie miłośników staroci rozpocznie się o godz. 8.00 na rynku w Cieszynie. W razie niepogody Targ Staroci zostanie przeniesiony do pomieszczeń w COK Dom Narodowy.

  Ania z Zielonego Wzgórza w Teatrze Cieszyńskim

  Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do obejrzenia spektaklu na podstawie arcydzieła literatury światowej dla dzieci i młodzieży, które nawet dorosłych przyprawia o łezkę wzruszenia. Sentymentalna i zabawna opowieść o rudowłosej dziewczynce, która obcuje ze światem w sposób spontaniczny i żywiołowy, a dzięki wybujałej wyobraźni i wielkiej wrażliwości zachowuje godność i pogodę ducha w walce z przeciwnościami losu. Spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza" wystawiony zostanie na deskach Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie w niedzielę, 1 czerwca o godz. 16.00. Bilety na wszystkie spektakle można zamawiać w biurze organizacji widowni Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego, ul. Ostrawska 67, Czeski Cieszyn: tel. + 420 558 746 022, scenapolska@tdivadlo.cz, www.tdivadlo.cz lub zakupić na miejscu w kasie.

  Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

  Dodaj komentarz

  Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

  Więcej informacji na temat formatowania

  Image CAPTCHA
  Wpisz znaki widoczne na obrazku.
  reklama
  reklama