, poniedziałek 15 lipca 2024
Kultura na weekend... aktywuj DOBRO
Nadchodzi weekend a wraz z nim moc atrakcji.  fot: mat.pras.Dodaj do Facebook

Kultura na weekend... aktywuj DOBRO

red./mat.pras.
Nadchodzi weekend a wraz z nim moc atrakcji. Szczególnie polecamy koncert Another Pink Floyd, Julia Kania Quartet, a także "Celebrate Godspell". Wśród propozycji znajdzie się również spektakl dla dzieci oraz coś na zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

Another Pink Floyd aktywuje DOBRO
Aktywuj Dobro to projekt społeczno-kulturalny stowarzyszenia SPOT oparty o działania charytatywne. SPOT, Stowarzyszenie Pozytywnych Oddziaływań Twórczych, ma na celu szerzenie kultury i sztuki w regionie Śląska Cieszyńskiego i Podbeskidzia. - Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy chcą robić dobre rzeczy. Inspiruje nas ludzkie szczęście, uśmiech, a przede wszystkim szczera miłość do drugiego człowieka - mówi Symeon Czepczor, założyciel SPOT.
Dobro będzie można aktywować już 9 grudnia w towarzystwie zespołu Another Pink Floyd. Jak zapewniają organizatorzy, każdy z widzów zostanie zabrany w muzyczną podróż przez życie i twórczość pionierów psychodelicznego rocka. Głosem Pink Floydów będzie Norman Power, wokalista o liryce Davida Gilmoura i charyzmie Rogera Watersa w jednym gardle, zaś brzmieniem 10-osobowy zespół złożony z muzyków na stałe współpracujących z asami polskiej sceny. W repertuarze legendarne utwory Pink Floyd, które wzruszą, poruszą i wzbudzą mnóstwo emocji - „Shine On You Crazy Diamond”, „Wish You Were Here”, „Dogs”, „Time”, „Comfortably Numb” i wiele innych. Koncert wzbogacą efekty wizualne - w oknie sceny widzowie zobaczą tradycyjny ekran w kształcie koła z wizualizacjami, zdjęciami i filmami. Dużą rolę odegra też światło tworzone ruchomymi lampami z obręczy konstrukcji ekranu.
9 grudzień/ godz. 18 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie (Plac Teatralny 1)

Scena COK: Julia Kania Quartet w Browarze Zamkowym
Muzyka zespołu to autorskie kompozycje wymykające się z ram powszechnie rozumianej muzyki jazzowej, czerpiące jednocześnie z całej gamy jej bogactw. W utworach, obok kluczowej roli tekstów, najważniejszym czynnikiem jest dla muzyków brzmienie. Oszczędność w środkach, powściągliwe zabiegi melodyczno-harmoniczne pozwalają słuchaczowi prowadzić się torem opowiadanych historii zostawiając przestrzeń do własnej interpretacji.

Członkowie zespołu to znani muzycy jazzowi młodego pokolenia, licznie nagradzani na festiwalach i konkursach zarówno w kraju jak i za granicą. Zespół powstał wiosną 2016 roku i od tego czasu czynnie koncertuje w wielu klubach na terenie Polski, m.in. Metrum Jazz Club w Bielsku-Białej, Harris Piano Jazz Bar w Krakowie czy 12on14 Jazz Club w Warszawie. Jesienią 2016 roku zespół został wyróżniony Nagrodą Specjalną podczas XV Międzynarodowego Konkursu Krokus Jazz Festiwal.

Julia Kania - wokal, kompozycje, teksty
Adam Tadel - kontrabas
Kajetan Borowski - fortepian
Piotr Budniak - perkusja

Na rozgrzewkę zagrają dla was Natalia Bukowska i Michał Kasztura!

Koncert jest imprezą towarzyszącą wydarzenia Koncert Another Pink Floyd w Cieszynie / • aktywuj DOBRO
9 grudnia/ 20:00 Browar Zamkowy Cieszyn
Bilety w cenie 20zł!

Królowa Śniegu na Scenie Lalek Bajka
„Królowa śniegu” to jedna z najbardziej znanych baśni Andersena. Gerda i Kaj, dwoje dzieci, wspólnie spędzają wiele czasu na zabawach i grach. Po prostu są przyjaciółmi. Lecz Królowa Śniegu, władczyni lodowatej krainy, której obce są jakiekolwiek ciepłe, serdeczne uczucia, chce pozyskać Kaja do swoich celów i porywa go do swojego królestwa. Smutna i opuszczona Gerda, tęskniąc za przyjacielem, wyrusza w długą i niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu Kaja. I tutaj zaczyna się nasza bajka pełna przygód, tajemnic i perypetii.
Scena Lalek Bajka Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie
8 grudnia/ godz. 10:00

Koncert Muzyki Gospel "Celebrate Godspell"
Celebrate GODSPELL jest koncertem muzyki gospel w wykonaniu znanych artystów polskiej i europejskiej sceny tego gatunku. Projekt w skład którego wchodzi Colin Williams (UK) & Gospel Celebrate (UK) oraz zespół Holy Noiz zaprezentuje szeroki wachlarz utworów gospel. Muzycy zaproszą publiczność do radosnego, pełnego wolności i płynącego prosto z serca uwielbiania!
8 grudnia/ godz. 19:30
Kościół p.w. św. Jana Sarkandra w Górkach Wielkich, ul. Zofii Kossak 130
bilety: do nabycia przed koncertem, cena: 15zł - cały, 10zł - ulgowy

Kiermasz Świąteczny w Zebrzydowicach
GOK Zebrzydowice serdecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 9 grudnia br. od godziny 9:00 do 13:00, na Placu Zamkowym (ul. ks. Janusza 21). Mistrzowie rzemiosła artystycznego zaprezentują m.in. domowe ciasteczka świąteczne, ozdoby bożonarodzeniowe, wyroby ze skóry, wełniane skarpety, ozdoby świąteczne, ozdoby z bibuły oraz szopki bożonarodzeniowe z piernika.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama