, niedziela 26 maja 2024
Konkurs “Śląska Rzecz” rozstrzygnięty
Zamek Cieszyn po raz 16 był organizatorem konkursu “Śląska Rzecz” do którego swoje prace zgłosiły różne firmy oraz instytucje, które zajmują się usługami oraz projektami graficznymi i wystawienniczymi.  fot: FJDDodaj do Facebook

Konkurs “Śląska Rzecz” rozstrzygnięty

FJD
Konkurs “Śląska Rzecz” rozstrzygnięty


Konkurs “Śląska Rzecz” rozstrzygnięty


Konkurs “Śląska Rzecz” rozstrzygnięty


Konkurs “Śląska Rzecz” rozstrzygnięty


Konkurs “Śląska Rzecz” rozstrzygnięty

Zamek Cieszyn po raz 16 był organizatorem konkursu “Śląska Rzecz” do którego swoje prace zgłosiły różne firmy oraz instytucje, które zajmują się usługami oraz projektami graficznymi i wystawienniczymi. W miniony piątek, ze względu na pogodę, ogłoszenie wyników odbyło się w pomieszczeniach zamku w którym uczestniczyło wielu zaproszonych gości oraz miłośników dizajnu.

Tegoroczna odsłona Konkursu “Śląska Rzecz” przypadła na czas pandemii, która okazała się dużym wezwaniem nie tylko dla przedsiębiorców ale także dla samorządów i instytucji kultury. Ten trudny czas pozwolił jednak mimo wszystko na dostrzeżenie tego jak ważne jest innowacyjne myślenie i dostosowywanie się do zaistniałych zmian w otaczającej nas aktualnej rzeczywistości.

Konkursowe jury postanowiło przyznać nagrody w kategorii produkt przyczepie do przewozu psów z aneksem sypialnym, którą zaprojektował zespół Tenka+Latko, a produkcji podjął się Metbox-Kuras sp. z Orzesza. W kategorii grafika użytkowa, nagroda trafiła do ASP Katowice za projekt informacji wizualnej w trzech budynkach uczelni, w którym wykorzystano cyfry autorstwa 35 pracowników ASP. W kategorii usługi nagrody nie przyznano, ale w kategorii wystawiennictwa bytomska wystawa ”Życie ludzi” z centrum sztuki współczesnej otrzymała wyróżnienie. Oprócz w/w wyróżnień w tej edycji Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej wyróżniło projekt SAW-Stacja Audio-Wizualna Katowice, w projekcie którym wykorzystano wiele materiałów z odzysku i jest projektem niekomercyjnym.

Patronami honorowymi tegorocznej edycji “Śląska Rzecz” byli marszałkowie województw śląskiego i opolskiego oraz burmistrz miasta Cieszyna wraz z Katowicką Izbą Gospodarczą. Wszystkie nagrodzone prace są eksponowane na terenie Zamku Cieszyn i można je oglądać do 12 września. Należy także zaznaczyć, że ten nasz cieszyński konkurs jest jedynym regionalnym tego typu wydarzeniem na terenie Polski, który promuje lokalność z godnie z ideą: “myśl globalnie, działaj lokalnie”.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama