, czwartek 6 października 2022
Koncert na rzecz Stacji Dializ w Cieszynie!
Wydarzenie odbędzie się 16 lutego 2019 r. o godz. 17:00 w „Domu Narodowym” w Cieszynie.  fot: Fundacja Zdrowia Śląska CieszyńskiegoDodaj do Facebook

Koncert na rzecz Stacji Dializ w Cieszynie!

DR
Koncert na rzecz Stacji Dializ w Cieszynie!

Wystąpią artyści zaprzyjaźnieni z COK.

Już nie tylko poprzez zbiórkę online, ale również poprzez koncert charytatywny będzie można wesprzeć Stację Dializ Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Wydarzenie odbędzie się 16 lutego 2019 r. o godz. 17:00 w „Domu Narodowym” w Cieszynie.

Niedawno informowaliśmy o zbiórce online dla Stacji Dializ Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Potrzebne są fundusze na dwie sztuczne nerki do dializ, na które z miesiąca na miesiąc jest coraz większe zapotrzebowanie. Dwa aparaty są już przestarzałe i ulegają częstym awariom, co nie jest bezpieczne dla życia pacjentów. Celem dla cieszyńskiej stacji dializ jest zebranie ok. 74 tys. zł. Na razie za pośrednictwem strony pomagam.pl udało się zebrać 4 350 zł (stan na 30.01 12:35). Nowe aparaty są niezwykle potrzebne, bowiem w cieszyńskiej Stacji Dializ wykonuje się ponad 1 000 zabiegów miesięcznie. Zgłaszają się na nie, zarówno mieszkańcy całego powiatu cieszyńskiego, jak i osoby przebywające w Cieszynie tymczasowo.

W pomoc włącza się „Dom Narodowy”, który już teraz zaprasza mieszkańców na koncert charytatywny „COK dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie”. Odbędzie się on 16 lutego 2019 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej „Domu Narodowego”. Wystąpią artyści zaprzyjaźnieni z COK: Edyta Cymer z zespołem, Norman Power i Another Pink Floyd, Sabina Broda i Akademia Dźwięku - Daj Głos w Cieszynie, zespół taneczno-mażoretkowy "Cieszyńskie Gwiazdeczki", Teatr Na Dłoni we fragmentach musicalu "Zwycięzcy" i inni. Podczas wydarzenia odbędzie się również kiermasz. Koszt wstępu to 20 zł.

Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dziś (31.01.2019 r.) Zarząd Powiatu Cieszyńskiego w trybie pilnym przekazał Szpitalowi Śląskiemu w Cieszynie środki pieniężne na zakup sztucznej nerki w wysokości 50 000 zł. Dializator jest bardzo ważnym urządzeniem medycznym, bez którego ludzie z niewydolnością nerek nie mogliby dalej żyć. - Dla nas nie ma nic bardziej cennego niż życie oraz zdrowie Mieszkańców naszego Powiatu, napisał na swoim oficjalnym fanpage na Facebooku - Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

i bardzo dobrze - jestem przekonany, że z funduszy zabudżetowanych na kanapki i gadżety dla starostwa niejeden aparat do dializy można by kupić

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama