, niedziela 2 października 2022
Kolejny sezon edukacyjny w Pracowni Multimedialnej
Pracownia udziela informacji i przyjmuje zapisy mailowo: twojemedia@biblioteka.cieszyn.pl, telefonicznie: 33 852 07 10 wew. 12 lub osobiście: Pracownia Twoje Medi@, Biblioteka Miejska w Cieszynie, II piętro sala 207 w poniedziałki-czwartki w godz. 7:00-13:00. fot: biblioteka.cieszyn.plDodaj do Facebook

Kolejny sezon edukacyjny w Pracowni Multimedialnej

UM/mat. pras.
Kolejny sezon edukacyjny w Pracowni Multimedialnej

Wszystkie zajęcia zostały przygotowane w oparciu o angażujące metody pracy w multidyscyplinarnym podejściu, które łączy nowe technologie z technikami twórczymi, z troską o wzmacnianie umiejętności współpracy w grupie. Zachęcamy do kontaktu także świetlice, świetlice środowiskowe oraz inne grupy zorganizowane, które chcą skorzystać z oferty zajęć. fot. materiał prasowy

Nowy rok szkolny to nowa oferta edukacyjna Pracowni Multimedialnej w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Przygotowano zajęcia dla grup szkolnych (podstawowych i ponadpodstawowych), a także pozalekcyjne spotkania dla dzieci i młodzieży w obszarze filmu, filmu animowanego, fotografii, działań społecznych i artystycznych wokół nowych mediów.

Nowe media, digital storytelling, animacja poklatkowa – coś dla starszych, coś dla młodszych

W propozycjach dla starszych grup znalazły się zajęcia dotyczące najbardziej aktualnych tematów – Nowe media podejmą tematy takie jak fake news, postprawda, mowa nienawiści. 90 minutowe warsztaty będą okazją do wspólnej refleksji wokół nowych technologii w codziennym życiu. Zajęcia kierowane są do uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych.

W ramach Digital Storytellingu zaprasza się dzieci i młodzieży, do praktycznych zajęć z wykorzystaniem filmu, fotografii, reportażu. Zaprezentowane zostaną możliwości z wykorzystaniem nowych technologii dzięki którym można opowiadać ciekawe i angażujące historie. Przewidywany czas warsztatów wynosi 2-4 godz. Do udziału zaprasza się dzieci w wieku od 9 lat.

Animowane poranki to zaproszenie dla dzieci od 6 roku życia. Wiersz, alfabet, kulinarny przepis, życzenia świąteczne - istnieje niezliczona ilość inspiracji do stworzenia animacji poklatkowej. Proponowane zajęcia, przybliżą historię kina i będą okazją do stworzenia filmowej etiudy i integracji klasy. Czas trwania zajęć 2-4 godz. Nowością kolejnego sezonu spotkań z animacją jest otwarcie się na najstarszą grupę przedszkolaków. Ponadto, w nowym roku szkolnym, wprowadzamy kolejne techniki pracy (pikselacja, silhouette animation - technika inspirowana teatrem cieni). Tegoroczne zajęcia animacji zachwycą zarówno debiutantów i stałych bywalców Pracowni.

Filmowa Kronika Kobiet - lokalna historia inaczej

Dzięki dofinansowaniu Muzeum Historii Polski, w ramach programu Patriotyzm Jutra, od września do listopada przeprowadzone będzie szereg działań wokół historii kobiet. Warsztaty filmowe i artystyczne, spotkania i projekcje - zaplanowane działania pozwolą upowszechnić sylwetki Niny Górniak, Zofia Kirkor-Kiedroniowej, Janiny Marcinkowej, Stefanii Michejdowa, Doroty Kuszyńskiej. Plany obejmują stworzenie 5 filmów animowanych, wydanie czasopisma artystycznego, przeprowadzenie 10 warsztatów wokół biografii bohaterek. 10 września rusza rekrutacja klas zainteresowanych współtworzeniem Filmowej Kroniki Kobiet.

PorozmawiajMY! Proszę

Cieszyńska biblioteka jako jedna z 100 placówek w Polsce bierze udział w działaniu poświęconym dobrej komunikacji. Jest to zaproszenie młodzieży do rozmów o… rozmowie. Jak dobrze się komunikować, kiedy dużo nas ze sobą łączy, a jeszcze więcej dzieli? W ramach działań przygotowano 3 spotkania dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i liceum. Organizatorem akcji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacja Kocham Polskę.

Po lekcjach

W ofercie pracowni znalazły się dwa cykle zajęć z animacji poklatkowej – dla początkujących i zaawansowanych młodych filmowców. Pracownia Animacji to zaproszenie dla dzieci w wieku 8-13 lat, które lubią działania plastyczne i chcą spróbować swoich sił w dziedzinie filmu animowanego. Podczas warsztatów uczestnicy poznają cały proces produkcji filmu - od stworzenia scenariusza, rozrysowania storyboardu, budowy scenografii, zaanimowania scen, udźwiękowienia, aż do przygotowania uroczystej premiery. Animacja poklatkowa (stop motion) łączy klasyczny warsztat plastyczny (rysowanie, wycinanie, lepienie) z nowymi technologiami - podczas zajęć będzie możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu i oprogramowania do tworzenia filmów animowanych (Dragon Frame, Adobe Premiere). Zajęcia te rozwijają wyobraźnię, uczą opowiadać historie za pomocą obrazu i dźwięku, są lekcją cierpliwości, współpracy w grupie, pozwalają rozwinąć talenty, zdobyć nową pasję, poznać historię filmu animowanego.

Młodzi dziennikarze i dziennikarki

Od października młodzież będzie miała okazję współtworzyć redakcję - dla wszystkich zainteresowanych dziennikarstwem wkrótce ogłoszony zostanie nabór, a także przedstawione zostaną wydawnicze plany. Program obejmował będzie zajęcia fotograficzne, reporterskie, redakcyjne i edytorskie.

Wszystkie zajęcia zostały przygotowane w oparciu o angażujące metody pracy w multidyscyplinarnym podejściu, które łączy nowe technologie z technikami twórczymi, z troską o wzmacnianie umiejętności współpracy w grupie. - Zachęcamy do kontaktu także świetlice, świetlice środowiskowe oraz inne grupy zorganizowane, które chcą skorzystać z oferty zajęć. Zarówno grupom szkolnym i podczas zajęć pozalekcyjnych zapewniamy: dostęp do sprzętu, materiałów warsztatowych, a także profesjonalną opiekę prowadzącej - zachęca Biblioteka Miejska w Cieszynie.

Pracownia udziela informacji i przyjmuje zapisy mailowo: twojemedia@biblioteka.cieszyn.pl, telefonicznie: 33 852 07 10 wew. 12 lub osobiście: Pracownia Twoje Medi@, Biblioteka Miejska w Cieszynie, II piętro sala 207 w poniedziałki-czwartki w godz. 7:00-13:00.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama