, wtorek 6 czerwca 2023
Kolejne naprawione książki wróciły do Biblioteki Miejskiej
To już kolejna partia zniszczonych książek będących w zbiorach biblioteki miejskiej, które zostały zreperowane przez skazanych w ramach nawiązanego w zeszłym roku porozumienia.  fot: arch.ZKDodaj do Facebook

Kolejne naprawione książki wróciły do Biblioteki Miejskiej

por. Tomasz Głasek
Książki naprawione przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Cieszynie wróciły do wypożyczenia w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie.

To już kolejna partia zniszczonych książek będących w zbiorach biblioteki miejskiej, które zostały zreperowane przez skazanych w ramach nawiązanego w zeszłym roku porozumienia. Dzięki współpracy pomiędzy instytucjami poczytne i cenne zbiory otrzymują „drugie życie”, by ponownie trafić do rąk czytelników, mieszkańców powiatu cieszyńskiego.

W ramach wspólnie realizowanego projektu „Książki w pudle – czyli resocjalizacja przez czytanie” wzbogaca się także więzienna biblioteka, do której zostały nieodpłatnie przekazane książki przez bibliotekę miejską.

Głównym celem porozumienia jest upowszechnianie czytelnictwa wśród osadzonych, kształtowanie postaw prospołecznych, zainteresowań poznawczych i reintegracja społeczna. Współpraca z cieszyńską biblioteką przyczynia się do upowszechniania edukacji i kultury, w tym zwłaszcza propagowania kultury czytelniczej wśród osób odbywających karę pozbawienia wolności.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama