, piątek 29 marca 2024
Kinga Dunin na otwarcie nowej księgarni w Cieszynie
W sierpniu i we wrześniu przed budynkiem dawnej strażnicy na Moście Przyjaźni w Cieszynie działała letnia czytelnia. fot: mat. pras.



Dodaj do Facebook

Kinga Dunin na otwarcie nowej księgarni w Cieszynie

JM, MAT. PRAS.
Kinga Dunin na otwarcie nowej księgarni w Cieszynie

Kinga Dunin - publicystka, socjolożka, krytyczka literacka, felietonistka "Wysokich Obcasów”, autorka książek, w tym najnowszej "Kochaj i rób". fot. mat. pras.

Świętująca trzecie urodziny Świetlica Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie zaprasza na otwarcie nowej księgarni i czytelni, spotkanie z Kingą Dunin oraz koncert zespołu "Translola".

- Po trzech latach działalności, zorganizowaniu ponad stu spotkań otwartych ze znanymi ludźmi nauki i kultury, seminariów, konsultacji, debat, koncertów i pokazów filmowych oraz codziennych zajęć dla dzieci z O!Świetlicy, działającej przy Krytyce Politycznej w Cieszynie, czas na kolejne zmiany i nowości - mówi Agnieszka Muras ze Świetlicy Krytyki Politycznej "Na Granicy" w Cieszynie

Księgarnia i czytelnia "Na Granicy" ma być otwartym miejscem spotkań i księgarnią dla wszystkich ciekawych najnowszych publikacji z gatunku beletrystyki, książek popularno-naukowych, publicystyki i książek dla dzieci. - Poza możliwością czytania w przyjemnej atmosferze z widokiem na Olzę oraz kupienia najnowszych publikacji organizowane będą regularnie spotkania z autorami, pokazy filmowe, seminaria i wykłady - opowiada Muras.

Pierwszym gościem czytelni i księgarni będzie Kinga Dunin - publicystka, socjolożka, krytyczka literacka, felietonistka "Wysokich Obcasów”, autorka książek, w tym najnowszej "Kochaj i rób". Spotkanie poprowadzą uczennice z klasy dziennikarskiej I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie. Na zakończenie wieczoru będzie istniała możliwość nabycia książki po promocyjnej cenie i podpisania jej przez Kingę Dunin. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 5 listopada o godz. 18.00.

W czwartek 8 listopada o godz. 20.00 w księgarni i czytelni "Na Granicy" wystąpi zespół "Transola". Muzyka zespołu to mieszanka rock’n’rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości. Grupę tworzy obdarzona potężnym, charyzmatycznym wokalem - Gabi Ganczarska, poszukująca nowych brzmień gitarzystka - Amina Dargham, basistka - Ewa Langer i perkusistka - Żaneta Seweryn. Zespół koncertuje w Polsce i za granicą, a jego piosenka "Bejrut" dotarła na pierwsze miejsce alternatywnej listy przebojów Radia Kraków. Zespół prowadził projekt "Transeastern Underground", którego osią jest twórczość przedwcześnie zmarłej wybitnej rosyjskiej pieśniarki i poetki Janki Diagilewej.

Od 5 do 8 listopada obowiązywać będą specjalne zniżki na wybrane publikacje "Krytyki Politycznej" (książki za 10 zł lub druga książka gratis). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Księgarnia i czytelnia "Na Granicy" (Most Przyjaźni, ul Zamkowa 1) otwarta będzie od poniedziałku do piątku od godz. 13.00 do godz. 19.00 oraz w soboty od godz. 10.00 do godz. 16.00.

Komentarze: (5)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Pani Kinga Dunin to nie tylko "publicystka, socjolożka, krytyczka literacka, felietonistka i autorka". Jest też wykładowczynią w WUM, feministką i scenarzystką.
Pani Kinga do spółki z S. Sierakowskim sporządziła scenariusz dzieła czyli tryptyku „I zadziwi się Europa” o męczeństwie Sławomira Sierakowskiego. Część pierwsza tej trylogii zatytułowana „Mary-koszmary” przedstawia Sierakowskiego, jak na już nie istniejącym Stadionie Dziesięciolecia wzywa trzy miliony Żydów do powrotu do Polski. Sierakowskiemu chodzi rzecz jasna tylko o przeprowadzenie psychoterapii na polskiej duszy, dzięki czemu Polacy „staną się Europejczykami”, Europa „się zadziwi”, a „wszyscy uczyć się będą od nas”. Na wezwanie Sierakowskiego przyjeżdżają, lecz zamiast próbować wejść w polskie społeczeństwo, do czego ich zachęcał okopują się na warszawskim Muranowie wznosząc miniaturowy kibuc. Opowiada o tym druga część tryptyku pod tytułem „Mur i wieża”. Ale opętana antysemityzmem i ksenofobią tubylcza dzicz urządza na Sierakowskiego zamach w którym ginie – o czym opowiada trzecia część dzieła, zatytułowana właśnie „Zamach” – po którym sympatycy Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce rozpoczynają swoje żałobne liturgie pod transparentami „Oni mordują – my budujemy”, albo – „Żydzi! Nie zostawiajcie nas z Polakami!”. Całość projektu sfinansowało Ministerstwo Kultury z przeznaczeniem na Biennale w Wenecji 2012. Słusznie pan minister Zdrojewski rzekł spiżowe słowa o spektaklu - „to dowód, że w polskiej kulturze nastąpił czas otwarcia i poszerzonej współpracy”.

Panoczku - poczytejcie se jeszcze Bajki Babci Gąski

Zapraszam do lektury: http://www.krytykapolityczna.pl/Wywiady/SipowiczSwiadomosczgrzyba/menuid... (lub wpisz w google "Świadomość z grzyba"). Mam nadzieję że w ramach "codziennych zajęć dla dzieci z O!Świetlicy" ten materiał jest wykorzystywany. Rozumiem, że cieszyńscy radni przekazując lokal świadomie promują te poglądy.

Niestety cieszyńscy radni zbyt wiele już energii włożyli w promocję "Świadomości z kościelnej kruchty".
Żałosne efekty współpracy ideologa chrystoszamanizmu H. Satławy z ratuszem są w tym mieście widoczne.

Z Panem Bogiem.

Koniecznie się wybiorę poczytać Nasz Dziennik, Gazetę Polską Codzienną, Uważam Rze.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama