, piątek 12 sierpnia 2022
Kalendarze w sieci
Na stronach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej dostępnych jest siedemnaście roczników "Kalendarza Cieszyńskiego". fot: ARCDodaj do Facebook

Kalendarze w sieci

MMT
W poniedziałek, 13 lutego, w Książnicy Cieszyńskiej odbędzie się promocja kilku regionalnych kalendarzy. Starsze roczniki większości z nich można odnaleźć jedynie w bibliotekach. Są jednak chlubne wyjątki, które zostały udostępnione w internecie.

"Kalendarz Cieszyński", wydawany od 27 lat przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej, został zdigitalizowany przez Książnicę Cieszyńską. Na stronach Śląskiej Biblioteki Cyfrowej dostępnych jest siedemnaście roczników z lat 1985-2001, a kolejne czekają już tylko na publikację w internecie.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Goleszów, wydawcy "Kalendarza Goleszowskiego", udostępniono w formacie pdf dwa najnowsze roczniki, z 2011 i 2012.

W internecie można odnaleźć też prawdziwy rarytas jak pochodzący sprzed 144 lat "Kalendarz Cieszyński na rok Pański 1868 dla katolików i ewangelików" .

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama