, środa 24 lipca 2024
Jako to kiejsi bywało: Wielkanoc
F.J.Dral, współpracownik portalu gazetacodzienna.pl, prowadzi kącik gwarowy "Co tydziyń po naszymu". fot: ARCDodaj do Facebook

Jako to kiejsi bywało: Wielkanoc

CME
Przedstawiamy nowy cykl w kąciku gwarowym o tytule "Jak to kiesi bywało", który przygotowało Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP z Dzięgielowa.
Autor tekstu – Bronisława Uher.
Czyta – Zofia Wojtas.
Nagranie, realizacja - Marek Cieślar, Marcin Iskrzycki.

PISALIŚMY: Świąteczne tradycje na Śląsku Cieszyńskim
Komentarze: (2)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Tysiónc dwiesta osób to lubi na Facebooku, ale żodyn nie skomyntuje... Jo zrobiym naopak - chwolym nowóm inicyjatywe, wykonani, tekst, głos i zachyncóm do dalszego publikowanio!

wiycie kiesi to były ganc inne czasy ,pamiętom jako chłapiec trza było rano we Wielkanoc gonić do potoka sie umyć,a w śmigust to my chodzili polywać dziołchy" przyszełech tu po smiguście mnie tyż nie opuście kope wajec nagotujcie i szpteczek nie szanujcie" no dycki cosi tam wpadło do kapsy jakisi grosz a, wajec to pełno siatka.Kiero dziołch a nie było poloto to sie potym gniywała. Potym jako uż starzy miyszkołech w bloku tóż my też sie okropnie loli wodom po schodach loła sie łokropnie, jo broł te młode somsiadki do wanny i miały do wyboru -woda ciepło albo zimno. Teroz miyszkom daleko łod miasta i somsiadów ale uż tego sie robi . WESOŁYCH ŚWIĄT

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama