, niedziela 22 maja 2022
Izba Pamięci Jerzego Kukuczki liczy na wsparcie
Odwiedzających oprowadza po Izbie pani Cecylia Kukuczka. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki liczy na wsparcie

SM/MAT. PRAS.
Fundacja Wielki Człowiek, której misją jest popularyzacja dokonań Jerzego Kukuczki i podtrzymywanie pamięci o nim, rozpoczęła zbiórkę środków na remont Izby Pamięci zdobywcy Korony Himalajów. Liczy się każda złotówka!

- Celem projektu jest realne wsparcie działalności Izby Pamięci i zwiększenie jej potencjału. Dom, w którym została ona założona liczy sobie już wiele lat, dla bezpieczeństwa oraz komfortu zwiedzających wiele jego elementów wymaga remontu, wymiany, dostosowania do zmieniających się realiów - mówią inicjatorzy akcji.

Członkowie fundacji Wielki Człowiek na portalu crowfundingowym "Polak Potrafi", rozpoczęli właśnie zbiórkę środków na remont Izby. W sumie planują zebrać kwotę prawie 11 tys. zł. Pozwoli on m.in na wymianę podłogi i drzwi wejściowych oraz remont przedsionka Izby Pamięci. Każda kolejna złotówka powyżej tej kwoty przeznaczona zostanie na rozbudowę Izby Pamięci, na uzupełnianie ekspozycji oraz na działania promocyjne. W planach jest m.in. wydanie przewodnika multimedialnego oraz audioprzewodnika po Izbie Pamięci.

- Izba jest punktem spotkań wielu osób żyjących w środowisku górskim. Chcemy by wygoda tego miejsca pozwoliła na to, aby goście czuli komfort we wspólnym spędzaniu czasu, by ich przybycie nie ograniczało się jedynie do półgodzinnego zwiedzania ekspozycji, ale aby mieli szanse zasiąść, wysłuchać historii opowiadanej przez panią Cecylię Kukuczkę, podzielić się wspomnieniami, opiniami, przemyśleniami. Chcemy aby Izba Pamięci była nie tylko niewielkim muzeum, ale również przyjaznym miejscem spotkań ludzi gór - mówią organizatorzy akcji.

Izba Pamięci Jerzego Kukuczki mieści się w niewielkim góralskim domku w Istebnej, w przysiółku Wilcze. Muzeum zostało utworzone przez żonę himalaisty - Cecylię Kukuczkę w 1997 roku. Dzięki jej zaangażowaniu w dawnym domu Jerzego powstało miejsce, w którym pasjonaci turystyki górskiej mają szansę poznać himalajską historię zdobywcy Korony Himalajów. Każdy znajdujący się tam eksponat to wyjątkowy i niepowtarzalny ślad pozostawiony przez Kukuczkę. Drobne pamiątki poświadczają niezwykłą historię, która wydarzyła się ponad 25 lat temu, a także pozwalają na to, aby kolejne pokolenia nie zapomniały o niej. Izba działając w sposób niekomercyjny, ma jedną misję - podtrzymać pamięć, oraz popularyzować dokonania złotej dekady polskiego himalaizmu. Odwiedzających oprowadza po Izbie pani Cecylia Kukuczka.

Wsparcie poprzez wpłatę gotówki na konto projektu "Izba Pamięci Jerzego Kukuczki" jest możliwe tutaj. Wpłacać można już od złotówki. Im większy dar, tym atrakcyjniejsze nagrody - podziękowanie za udzielone wsparcie.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama