, niedziela 1 października 2023
Iwona Loranc zaśpiewa w Jasienicy
Iwona Loranc to piosenkarka i aktorka, związana m.in. z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Iwona Loranc zaśpiewa w Jasienicy

JM
Już w piątek, 2 marca, o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy odbędzie się recital Iwony Loranc "Znaki na niebie". Wstęp wolny.

Iwona Loranc to piosenkarka i aktorka, związana z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Komedia w Warszawie i Teatrem Korez w Katowicach.

Laureatka licznych nagród. W 2002 roku otrzymała Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Grand Prix na Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, FAMA w Świnoujsciu, Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, liczne pierwsze nagrody na festiwalach poezji i piosenki artystycznej.

Śpiewa piosenki m.in. Zygmunta Koniecznego, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Sikorowskiego, Andrzeja Zauchy, Seweryna Krajewskiego, Bułata Okudżawy, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty.

W swojej karierze wydała trzy płyty "Tricolor", "Znaki na niebie" i "Loranc śpiewa Jakubczak". W 2006 r. wzięła udział w projektach z innymi artystami, których efektem było nagranie płyt: "Konieczność miłości" i "O duszo wszelka".

Podczas piątkowego recitalu w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy wystąpi wspólnie z Miloszem Wośko (pianino).

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama