, środa 29 marca 2023
IV Jarmark Świąteczny w Brennej
Podczas jarmarku przeprowadzona również zostanie licytacja charytatywna, z której fundusze w całości przeznaczone zostaną na leczenie Dominiki, mieszkanki gminy Brenna. fot: Gmina BrennaDodaj do Facebook

IV Jarmark Świąteczny w Brennej

red.
W największych miastach w Polsce co roku organizowane są jarmarki świąteczne. Prawdziwy bożonarodzeniowy klimat proponuje również gmina Brenna, która swój jarmark organizuje w dniach 15 i 16 grudnia w Parku Turystyki, na tydzień przed świętami. Pojawi się ponad 17 różnorodnych stoisk. Nie zabraknie innych atrakcji.

W pierwszy dzień jarmarku zaplanowane zostały występy, warsztaty i animacje dla dzieci. Na potrzeby warsztatów plastycznych sala “Kalejdoskop” breńskiego amfiteatru zamieni się w pracownię artystyczną, gdzie dzieci będą mogły przygotować ozdoby świąteczne. Specjalnie dla najmłodszych gości Park Turystyki odwiedzi Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Będzie to okazja do świetnej zabawy i pamiątkowego zdjęcia. Na scenie amfiteatru zobaczymy przedstawienie teatralne pt. “Opowieść wigilijna na podstawie powieści Karola Dickensa” w wykonaniu rodziców z przedszkola “Chichopotam”.

Równolegle do trwających atrakcji nastąpi otwarcie lodowiska. Tym samym oficjalnie Brenna powita sezon zimowy. Na miejscu dzieci i osoby dorosłe będą mogły wypożyczyć łyżwy i wspólnie bawić się na tafli lodowiska. Zwieńczeniem pierwszego dnia imprezy będzie koncert kolęd w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Regionalnego “Mała Brenna”.

Świąteczne zakupy będzie można zrobić przez cały weekend, gdzie na odwiedzających czekać będą sprzedawcy, lokalni twórcy i rękodzielnicy. Jest to świetna okazja do nabycia wyjątkowych podarunków dla bliskich osób. Natomiast w Parku Turystyki zabrzmią melodie świąteczne, a na stoiskach gastronomicznych będzie można kupić ciepłe napoje oraz jedzenie.

Podczas jarmarku przeprowadzona również zostanie licytacja charytatywna, z której fundusze w całości przeznaczone zostaną na leczenie Dominiki, mieszkanki gminy Brenna. Licytowane będą unikatowe przedmioty stworzone specjalnie na ten cel. Każdy może wesprzeć inicjatywę poprzez podarowanie własnoręcznie wykonanego dzieła. Prace cały czas można dostarczać do punktu Informacji Turystycznej w Brennej.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama