, czwartek 11 sierpnia 2022
Istebna: Spontaniczna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy
Jak zaznacza Papierzyński, obecność prezydenta była dla wszystkich zgromadzonych w istebniańskim kościele niezwykłą niespodzianką. fot: Józef MichałekDodaj do Facebook

Istebna: Spontaniczna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy

SM
Niezwykłą niespodziankę sprawił mieszkańcom Istebnej oraz członkom Zespołu Regionalnego "Istebna", prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką pojawił się podczas niedzielnego koncertu kolęd w kościele Dobrego Pasterza w Istebnej. Jak spontaniczna była to wizyta przekonuje kierownik zespołu Tadeusz Papierzyński.

- Pomysł z zaproszeniem pana prezydenta wpadł mi do głowy jakiś czas temu, kiedy pojawiły się głosy, że być może święta spędzi on w swojej rezydencji w Wiśle. Zapomniałem jednak o tym i dopiero w południe zobaczyłem na facebooku zdjęcie znajomej z parą prezydencką przy Zameczku w Wiśle. Szybko napisałem maila na adres zameczku, później dostałem informację, że został odczytany i że zaproszenie zostało przekazane panu prezydentowi. Ale to tylko tyle! Bez żadnego potwierdzenia przyjazdu - wyjaśnia okoliczności zaproszenia Tadeusz Papierzyński, kierownik Zespołu Regionalnego "Istebna". I dodaje: - Gdzieś tam po cichu na to liczyłem, jednak nawet nie mówiłem nikomu o wysłaniu takiego zaproszenia, gdyż sądziłem, że skoro nie ma odzewu, to pewnie pan prezydent już jakieś inne plany ma na niedzielny wieczór. Nie liczyłem, że przyjedzie tak bardzo spontanicznie. Właściwie dopiero wychodząc na koncert zobaczyłem, że w jednej z pierwszych ławek siedzi sama prezydencka para. Bardzo miło, że znaleźli czas, przyjechali do nas, nawet pośpiewali wspólnie z zespołem i złożyli życzenia na nowy rok.

Jak zaznacza Papierzyński, obecność prezydenta była dla wszystkich zgromadzonych w istebniańskim kościele niezwykłą niespodzianką, jednak sam zespół najbardziej cieszy się, że mimo braku zapowiedzi obecności pary prezydenckiej, na koncert kolęd przyszło tylu zainteresowanych i kościół "pękał w szwach". - Dla mnie osobiście było to wyjątkowe przeżycie, gdyż koncert w istebniańskim kościele był moim ostatnim w funkcji kierownika zespołu, więc na pewno go nie zapomnę - dodaje Papierzyński, przyznając że występ w istebniańskim kościele, w obecności prezydenta RP był pięknym i symbolicznym zwieńczeniem niemal 10-letniej pracy na rzecz zespołu.

Zdjęcia z niedzielnego kolędowania z Zespołem Regionalnym "Istebna", autorstwa Jacka Kohuta dostępne są tutaj.

Komentarze: (7)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Brawo panie prezydencie.:-)

TO JEST PRAWDIWY PRZYJACIEL LUDU BO JEST Z NAMI NASZ KOCHANY PREZYDENT

Szacunek Panie Prezydencie.

A BOR spontanicznie przyszedł wcześniej czy sobie odpuścili sprawdzanie?

a pan Grobelny z Wisły - jest najbardziej prawym i sprawiedliwym komentatorem w historii gc...

To najlepszy prezydent w historii Polski.

W internecie można przeczytać o tym, że jego poprzednik został nominowany w kategorii "urządzanie wnętrz". Czy w zameczku zostały jakieś meble?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama