, wtorek 23 lipca 2024
I Ty jesteś super! Kampania społeczna i konkurs dla gimnazjalistów
Kampanię społeczną uczniów Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, poprzedziły warsztaty z Michałem Bałdygą. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

I Ty jesteś super! Kampania społeczna i konkurs dla gimnazjalistów

SM/MAT.PRAS.
Uczniowie Technikum Organizacji Reklamy ze Szkoły Organizacji i Zarządzania zapraszają gimnazjalistów z terenu powiatu cieszyńskiego do udziału w "SUPER konkursie!", w którym wygrać można atrakcyjne nagrody, a przy okazji pokazać jak stać się naprawdę Super!

Kampania społeczna oraz konkurs organizowane przez uczniów technikum jest nawiązaniem do kampanii społeczno-artystycznej Michała Bałdygi pt. „Wszyscy Jesteśmy Superbohaterami”, która przedstawia sylwetki osób znanych na całym świecie, które łączy kilka wspólnych cech. Najważniejsza mówi jednak o tym, iż mimo doświadczenia niepełnosprawności wszyscy dokonali rzeczy niezwykłych - przełamując swoje ograniczenia - zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Głównym założeniem kampanii Michała Bałdygi jest próba zmiany stereotypowych poglądów o niemocy osób dotkniętych niepełnosprawnością.

Na czym polega kampania społeczna uczniów z SOIZ? - Naszym zadaniem jest zapoznanie młodzieży z akcją Michała Bałdygi poprzez warsztaty w szkołach gimnazjalnych, podczas których szczegółowo uczniowie technikum wcielają się w rolę ekspertów szczegółowo omawiających kampanię - opisuje Kasia, jedna z uczennic Technikum Organizacji Reklamy.

Aby jeszcze lepiej poznać założenia kampanii Bałdygi, uczniowie Technikum Organizacji Reklamy z SOiZ zapraszają gimnazjalistów z terenu powiatu cieszyńskiego do udziału w konkursie "I Ty jesteś super!", w którym wygrać można atrakcyjne nagrody, a przy okazji pokazać jak stać się naprawdę Super! - Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu, za pomocą filmu wideo, zdjęcia, grafiki, siebie oraz swojej zdolności, pasji dzięki której stajemy się super - wyjaśnia uczennica.

Konkursowe prace należy przesyłać na adres: konkursnabohatera@soiz.pl. W przypadku prac w formie rysunku organizatorzy konkursu proszą o mailowe przesłanie reprodukcji fotograficznej. Termin nadsyłania prac upływa 31 maja. W pierwszym etapie konkursu jury wyłoni najlepsze prace, które następnie zostaną poddane głosowaniu internetowemu na stronie konkursu w portalu społecznościowym Facebook.com.

Prace zostaną ocenione w dwóch kategoriach - przez jury oraz publiczność. Zwycięzca w kategorii jury zostanie nagrodzony unikatową peleryną Superbohatera oraz tabletem! Dla pozostałych zwycięzców przewidziane zostały nagrody rzeczowe.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Święta Trzech Braci w Cieszynie. Więcej informacji na temat konkursu "I Ty jesteś super!" znajduje się na stronie: www.my-superbohaterowie.pl. Szczegóły kampanii "Wszyscy Jesteśmy Superbohaterami" opisane są tutaj oraz na stronie www.my-superbohaterowie.eu.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Organizacji i Zarządzania przy współpracy z Fundacją  Kultury Audiowizualnej "Strefa Szarej". Portal gazetacodzienna.pl objął patronat medialny nad konkursem.

Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

SUPER akcja. Szczytny cel! Trzeba rozruszać młodych!
Powodzenia!

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama