, piątek 1 lipca 2022
Hava Nagilla - radujmy się!Dodaj do Facebook

Hava Nagilla - radujmy się!

ŻANETA GLAC
W kościele ewangelicko-augsburskim w Ustroniu rozbrzmiały izraelskie melodie muzyki ludowej. Zespół Hava Nagilla Band po raz pierwszy wystąpił w Polsce.

- Muzyka izraelska jest bardzo radosna i bardzo żywa - komentował Aszer, gitarzysta zespołu. Ludziom zebranym w kościele trudno było siedzieć spokojnie przy tak żywych i rytmicznych dźwiękach. Każdą pieśń gorąco oklaskiwano. Nawet na najbardziej posępnych twarzach pojawił się uśmiech zaciekawienia i rozbawienia. Muzyka oddziaływała na dzieci, które radośnie skakały i tańczyły, gdy tylko czujne oko rodzicielskie im na to pozwalało.

Zespół wykonał słynną pieśń "hava nagila", którą znająca słowa publiczność głośno śpiewała z zespołem. - Śpiewamy z serca. Naszym celem jest szerzenie pokoju i miłości na świecie - mówił o celach zespołu jego manager i wokalista, Dawid. - Nie chcemy, żeby Izrael kojarzył się tylko z wojną i niebezpieczeństwem. Ten kraj ma bardzo bogatą kulturę i naszym zadaniem jest ją pokazać - wspominał Peter, członek zespołu pochodzenia czeskiego.

Koncert został bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność. Jeszcze długo po koncercie sprzedawano płyty i rozdawano autografy. Dawid z ogromną cierpliwością i szczerą radością odpowiadał na pytania i podpisywał płyty witając się z każdym gościem. Tylko zatroskany ksiądz biegał wśród ludzi i prosił artystów, żeby poszli już na kolację.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama