, wtorek 27 luty 2024
Fundusze unijne dla Goleszowa i Wędryni
Dzięki pozyskanym środkom partnerzy projektu zorganizują szereg wspólnych wydarzeń kulturalnych, do realizacji których wymagane będzie uzupełnienie niezbędnej infrastruktury. Wartość projektu to blisko 57 tysięcy euro. fot: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:POL_Golesz%C3%B3w_Centrum_-_panorama.jpg#/media/Plik:POL_Goleszów_Centrum_-_panorama.jpgDodaj do Facebook

Fundusze unijne dla Goleszowa i Wędryni

mat.pras.
Goleszów i Wędrynia otrzymały zielone światło do realizacji projektu „Kultura bez granic/Kultura bez hranic”, w ramach którego rozwijana będzie współpraca w dziedzinie kultury pomiędzy partnerskimi gminami. Dzięki pozyskanym środkom partnerzy projektu zorganizują szereg wspólnych wydarzeń kulturalnych, do realizacji których wymagane będzie uzupełnienie niezbędnej infrastruktury. Wartość projektu to blisko 57 tysięcy euro.

Celem projektu jest rozwój współpracy w dziedzinie kultury na rzecz wspierania i wzajemnego poznawania dziedzictwa kulturowego.

- Zależy nam przede wszystkim na zwiększeniu współpracy pomiędzy Goleszowem i Wędrynią, a także prowadzonymi przez obie gminy ośrodkami kultury, szkołami oraz społecznościami. Cieszę się, że projekt, w którym gmina Goleszów pełni rolę partnera wiodącego, zyskał wsparcie z funduszu mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński, gdyż jest to kolejna wykorzystana okazja na sprowadzenie środków unijnych do naszej gminy – komentuje Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Stworzenie wspólnego, polsko-czeskiego kalendarza imprez, które odbywać się będą od sierpnia do grudnia 2019 roku, wymaga uzupełnienia niezbędnej infrastruktury zarówno w gminie Goleszów, jak i w gminie Wędrynia. Projekt umożliwia sfinansowanie 8 wydarzeń kulturalnych, po 4 z każdej strony granicy, a także zakup przenośnego namiotu o powierzchni 250 m2 oraz promienników gazowych dla gminy Goleszów, a także modernizację amfiteatru wraz z zapleczem w Wędryni. Dodatkowo w ramach projektu realizowanych będzie szereg działań informacyjno-promocyjnych. Wśród wspólnych, polsko-czeskich wydarzeń kulturalnych w Goleszowie zaplanowano organizację Dni Gminy Goleszów, Pożegnania lata, Spotkanie artystów i twórców z Goleszowa i Wędryni oraz wspólnego Kolędowania przy choince. Z kolei czeski partner projektu zorganizuje Wędryński Karnawał, Olimpiadę gmin partnerskich, Dzień seniora oraz Mikołajkowe śpiewanie przy choince.

Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie liczby turystów w gminie Goleszów i Wędrynia przez, a także mieszkańców Euroregionu Śląsk Cieszyński, umożliwiając jednocześnie wypracowanie dobrych praktyk w zakresie wspólnej organizacji imprez kulturalnych, w tym uatrakcyjnienie oferty kulturalno-turystycznej obu gmin.

Projekt „Kultura bez granic/Kultura bez hranic” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama