, środa 18 maja 2022
Formacja Vök na Colours of Ostrava 2015
Nowe objawienie z wyspy ognia i lodu, grupa Vök, zachwyca senną, a zarazem magiczną elektroniką. fot: mat. pras.Dodaj do Facebook

Formacja Vök na Colours of Ostrava 2015

Islandzki zespół Vök to kolejna gwiazda muzyczna, która zagra podczas tegorocznego festiwalu Colours of Ostrava. Vök ciekawą mieszanką indie-electro i dream popu dowiedzie, że muzyka islandzka to nie tylko Björk czy Sigur Ros.

Nowe objawienie z wyspy ognia i lodu, grupa Vök, zachwyca senną, a zarazem magiczną elektroniką. Zespół tworzy trójka przyjaciół: Andri, Margret i Ólafur. Ich muzyczna podróż rozpoczęła się dwa lata temu, kiedy wygrali coroczny konkurs młodych talentów w Islandii. Zespół ze względu na dużą konkurencję sam nie mógł uwierzyć w swoje zwycięstwo. Wkrótce, wykorzystując szansę, wydali EP-kę "Tension". Intrygujący materiał szybko zyskał rozgłos również poza Islandią. W ubiegłym roku otrzymali zaproszenie na prestiżowy festiwal Eurosonic w holenderskim Groningen. Wkrótce po tym ruszyli w pierwszą europejską trasę. Nie mogło ich również zabraknąć podczas Iceland Airwaves w Reykjavíku.

Serca fanów Vök podbił zrealizowanym przez amerykańską stację radiową KEXP nagraniem z kameralnego koncertu w hotelu. Lada moment ukaże się ich pełnometrażowa, debiutancka płyta. A kilka dni temu uraczyli nas pierwszym singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo - kawałkiem "If I Was".

Vök jest kolejnym zespołem, który potwierdził swoją obecność na tegorocznym święcie muzyki w Ostrawie. Potwierdzeni wcześniej artyści Colours of Ostrava 2015 to m.in.: Björk, Kasabian, Rudimental, St. Vincent, Mika, José González, The Cinematic Orchestra, Clean Bandit, Caribou i Swans, Dillon, Owen Pallett, The Dumplings, Klangkarussell, Caravan Palace i wiele innych zespołów z całego świata, a jak zapowiadają organizatorzy, przed nami jeszcze kolejne ogłoszenia.

Czternasta edycja największej imprezy muzycznej w regionie, odbędzie się w dniach 16-19 lipca 2015 r. w Ostrawie Witkowicach. W kwietniu karnety kosztują 335 zł, a w maju 349 zł. Od początku czerwca do momentu rozpoczęcia festiwalu bilety sprzedawane będą w cenie 365 zł. Bilety na festiwal Colours of Ostrava 2015 można nabyć za pośrednictwem dwóch sklepów internetowych: czeskiego Eshop (bilety typu e-ticket możliwe do zakupienia wyłącznie przy pomocy karty kredytowej, transakcje rozliczane są w euro) oraz polskiego joyStore by Joytown (bilety papierowe, doręczane za pośrednictwem Poczty Polskiej lub kuriera UPS).

14. edycja festiwalu muzycznego Colours of Ostrava została objęta patronatem medialnym portalu gazetacodzienna.pl

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama