, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Czas zmian - Dzięgielów po raz wtóry
Dzięgielów jest miejscem, które odpowiada na potrzeby ludzi. fot: BŚDodaj do Facebook

Czas zmian - Dzięgielów po raz wtóry

Barbara Śliż
Czas zmian - Dzięgielów po raz wtóry

Organizatorzy wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników Tygodnia Ewangelizacyjnego starają się odpowiednio dostosować program wykładów. fot. BŚ


Czas zmian - Dzięgielów po raz wtóry

Dzięgielów przyciąga uwagę nie tylko niesamowitą atmosferą, która tutaj panuje, lecz przede wszystkim bogatą ofertą. fot. BŚ

Nie ma chyba drugiego takiego miejsca w regionie. Miejsca, które raz w roku, przez tydzień zamienia się w prawdziwą oazę spokoju, natchnienia, gdzie każdy może przystanąć na chwilę i zastanowić się na nad sobą, nad swoim życiem, nad swoim postępowaniem.

Dzięgielów, miejscowość położona kilka kilometrów od Cieszyna, już od kilkunastu lat, co roku, na początku lipca staje się małym centrum Polski. To właśnie tutaj przyjeżdżają ludzie z całego kraju, żeby móc uczestniczyć w nabożeństwach, ewangelizacjach, seminariach i wykładach dotyczących szeroko pojętych aspektów życia. - Codziennie gościliśmy około 1500 osób, ten poziom z lat poprzednich stale się utrzymuje. Dzięgielów ciągle jest miejscem, z którego ludzie korzystają, miejscem, do którego przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi. W tym roku szczególnie oblegana była piaskownica dla najmłodszych, gdzie wolontariusze czytali dzieciom bajki, czy opowiadania biblijne - mówi Bożena Giemza, organizatorka Tygodnia Ewangelickiego.

Dzięgielów przyciąga uwagę nie tylko niesamowitą atmosferą, która tutaj panuje, lecz przede wszystkim bogatą ofertą. - Program jest na tyle otwarty i szeroki, że każdy, kto tutaj przyjechał mógł znaleźć coś dla siebie. Od tematów społecznych, religijnych, poprzez panele i studia biblijne, jeżeli ktoś szuka, to na pewno znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje - komentuje Giemza.

Organizatorzy wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników Tygodnia Ewangelizacyjnego starają się odpowiednio dostosować program wykładów. - Zauważamy tendencję, że stałych uczestników z roku na rok jest coraz mniej. Myśląc o programie koncentrujemy się na ludziach codziennie dojeżdżających do Dzięgielowa. Ta sytuacja pokazuje nawet ogólnie to, co się dzieje w polskiej turystyce, kiedyś ludzie wyjeżdżali na dwa tygodnie na urlopy, teraz jadą na weekend, albo na jeden dzień. Analizując tę sytuację przełożyliśmy to także na Dzięgielów i skupiliśmy uwagę na popołudniowych, czy weekendowych wykładach, które przyciągają większą liczbę zainteresowanych - wyjaśnia organizatorka.

Dzięgielów jest miejscem, które odpowiada na potrzeby ludzi. Na te duchowe, intelektualne i emocjonalne. To także miejsce, do którego można tak po prostu przyjechać i odpocząć, posiedzieć na ławce czy w kawiarni. Gdzie można porozmawiać z ludźmi, z którymi na co dzień nie ma się kontaktu. To miejsce, które pozwala człowiekowi odnaleźć swoje "ja".

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama