, sobota 20 sierpnia 2022
Cieszyńska Biblioteka najlepsza w województwie Śląskim
- Kadra cieszyńskiej biblioteki to niezwykli ludzie, którzy działając w zwyczajnych okolicznościach potrafią robić rzeczy niezwykłe - dzielą się wiedzą i pomysłami, wspierają się w trudnych warunkach, jednocześnie nie zapominając przy tym o świętowaniu sukcesów - powiedziała na zakończenia uroczystości Izabela Kula.  fot: FJDDodaj do Facebook

Cieszyńska Biblioteka najlepsza w województwie Śląskim

FJD
Cieszyńska Biblioteka najlepsza w województwie Śląskim

Zaszczytne wyróżnienia z rąk Krzysztofa Koehlera - wicedyrektora Instytutu Książki i Bogusława Chrabota - redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" odebrali: Izabela Kula oraz Krzysztof Kasztura.

Biblioteka Miejska w Cieszynie otrzymała tytuł "Najlepszej biblioteki w województwie śląskim" i zaszczytne 7. miejsce w kraju, w ogólnopolskim rankingu bibliotek organizowanym przez "Rzeczpospolitą" i Instytut Książki.

W czwartek, 28 listopada w Pałacu Krasińskich obecnie Rzeczypospolitej w Warszawie odbyła się dziewiąta Gala Rankingu Bibliotek 2019. Na uroczystości byli dyrektorzy bibliotek, samorządowcy i przedstawiciele Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sukces cieszyńskiej biblioteki jest wypadkową trzech czynników: władz miasta Cieszyna, które łożą środki finansowe na jej utrzymanie, mieszkańców Cieszyna, którzy korzystają z usług biblioteki, oraz kreatywnego zespołu pracowników biblioteki, którzy adekwatnie wykorzystują swój potencjał, oferując usługi dla lokalnej społeczności.

Zaszczytne wyróżnienia z rąk Krzysztofa Koehlera - wicedyrektora Instytutu Książki i Bogusława Chrabota - redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" odebrali: Izabela Kula - dyrektor cieszyńskiej Biblioteki oraz Krzysztof Kasztura - zastępca burmistrza Miasta Cieszyna. Burmistrz w ciepłych słowach podziękował pracownikom biblioteki za dotychczasową pracę, a także mieszkańcom miasta za ich aktywność. Z kolei Izabela Kula, odbierając zaszczytne wyróżnienie, podziękowała władzom miasta i swoim pracownikom. - Kadra cieszyńskiej biblioteki to niezwykli ludzie, którzy działając w zwyczajnych okolicznościach potrafią robić rzeczy niezwykłe - dzielą się wiedzą i pomysłami, wspierają się w trudnych warunkach, jednocześnie nie zapominając przy tym o świętowaniu sukcesów - powiedziała na zakończenia uroczystości Izabela Kula.

Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama