, piątek 23 luty 2024
Cieszyn: Zakończył się Festiwal Watch Docs
Była to dziewiąta edycja Objazdowego Festiwalu Filmowów Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie. W Cieszyna festiwal odbył się po raz czwarty. fot. mat. pras. Dodaj do Facebook

Cieszyn: Zakończył się Festiwal Watch Docs

JM
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w zakończonym w miniony czwartek Objazdowym Festiwalu Filmów Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie. Przez trzy festiwalowe dni widzowie mogli zobaczyć jedenaście filmów oraz wysłuchać wykładów dotyczących zarówno praw człowieka, jak i aktualnych problemów społeczno-kulturowych.
- Staraliśmy się wybrać filmy, które poruszały różnorodną tematykę i dotyczyły aktualnych problemów. Problemów, które są wokół nas, a których często nie zauważamy - mówi o filmach prezentowanych podczas cieszyńskiej części festiwalu Maria Gad, jedna z organizatorek.

W ciągu trzech dni widzowie zobaczyli filmy nie tylko poruszające tematykę przestrzegania praw człowieka na świecie, ale też szeroko pojętą problematykę społeczno-kulturową.

Żywą dyskusję wśród zgromadzonych wywołał między innymi film "Warszawa do wzięcia". To historia trzech dziewczyn, które przyjechały do Warszawy z małych popegeerowskich wsi. Życie na prowincji wydawało się im pozbawione perspektyw, dlatego bohaterki zdecydowały się odmienić swój los. - Nie myślałam, że różnice pomiędzy życiem na wsi, a w mieście są aż tak ogromne, a programy pomocowe, które za zadanie mają zmienić tę sytuację, są tak mało skuteczne - zauważa Marta Jankowska, uczestniczka festiwalu. I dodaje: - Ten festiwal na pewno pozwolił poszerzyć horyzonty myślowe i spojrzeć na pewne rzeczy inaczej.

Była to dziewiąta edycja Objazdowego Festiwalu Filmowów Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie. W Cieszynie festiwal gościł po raz czwarty.

Organizatorem spotkań było Koło Naukowe Etnologów z Uniwersytetu Śląskiego, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Społeczny Instytut Filmowy. Patronem medialnym wydarzenia w Cieszynie był portal gazetacodzienna.pl.
Komentarze: (1)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

a w mieście są aż tak ogromne.." - pani dzieciństwo i młoość spędziła pewnie w Komputerze i TV-landii?

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama