, poniedziałek 15 sierpnia 2022
Cieszyn: Warsztaty Fundacji Wskazówka dla seniorów!
Tym razem warsztaty skierowane są do seniorów, a ich celem jest poznanie alternatywnych sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. fot: University of the Fraser ValleyDodaj do Facebook

Cieszyn: Warsztaty Fundacji Wskazówka dla seniorów!

MB/MAT.PRAS.
Cieszyn: Warsztaty Fundacji Wskazówka dla seniorów!

mat.pras.

Nowe warsztaty organizowane przez cieszyńską Fundację Wskazówka są tym razem skierowane do seniorów. "Baw się z nami, Seniorami!" to bezpłatne warsztaty dla osób zainteresowanych alternatywnymi możliwościami spędzania wolnego czasu. Zajęcia odbędą się 27 kwietnia w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie, a w tej chwili trwają już zapisy.

Cieszyńska Fundacja Wskazówka organizuje warsztaty pod hasłem "Baw się z nami, Seniorami!”, które stanowią kolejną inicjatywę Instytutu Edukacji Międzypokoleniowej powołanego przez organizację w sierpniu ubiegłego roku. Tym razem warsztaty skierowane są do seniorów, a ich celem jest poznanie alternatywnych sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół, dzięki prezentacji zasad rozmaitych gier zespołowych i planszowych.

Uczestnicy będą mieli okazję wypróbować poszczególne gry oraz opracować strategię ich wykorzystania pod okiem Mateusza Brandysa - certyfikowanego trenera Treningu Skutecznego Rodzica oraz ART (Treningu Zastępowania Agresji i Umiejętności Psychospołecznych), absolwenta Szkoły Trenerów Meritum.

- Warsztaty będą okazją do poznania metod współpracy zespołowej i komunikacji, które mogą być wykorzystane m.in. podczas zabawy z wnukami. A ponadto okazją do rozmowy o tym, jak przyjmować zwycięstwa i godzić się z porażkami, oraz jak dbać o dobre samopoczucie dzięki zaangażowaniu na rzecz społeczności lokalnej - zapowiadają organizatorzy. - Umiejętności zdobyte podczas warsztatów "Baw się z nami, Seniorami!" uczestnicy będą mogli wykorzystać, współorganizując z Instytutem Edukacji Międzypokoleniowej turniej gier i zabaw dla dzieci i sprawdzić się w roli wolontariuszy-animatorów, jeśli tylko będą mieli ochotę na dalsze zaangażowanie - dodają.

W dzisiejszych czasach obserwuje się rozpad tradycyjnego modelu wielopokoleniowej rodziny, a także szereg procesów społecznych, ekonomicznych i demograficznych sprawiających, że dzieci coraz rzadziej mają okazję do spędzania czasu z dziadkami, z którymi kontakty zastępowane są przez internet, gry komputerowe czy telewizję. Warsztaty "Baw się z nami, Seniorami!” stanowią propozycję dla wszystkich zainteresowanych, którzy poszukują ciekawych i atrakcyjnych rozwiązań na spędzanie wolnego czasu.

Warsztaty odbędą się 27 kwietnia br. w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie (ul. Głęboka 15) w godz. 11.00 - 16.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Zapisy już trwają, chętni mogą dokonać zgłoszenia telefoniczne 515 261 827 lub mailowo pod adresem fundacja.wskazowka@gmail.com. 


Projekt został dofinansowany ze środków publicznych Starostwa Powiatowego w Cieszynie, w ramach priorytetu "Ochrona i promocja zdrowia", dzięki czemu udział w warsztatach jest bezpłatny.
Komentarze: (0)    Zobacz opinię czytelników (0)    Dodaj opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy pozostawionych przez internautów. Komentarz dodany przez zarejestrowanego użytkownika pojawi się na stronie natychmiast po dodaniu. Anonimowy komentarz zostanie opublikowany z opóźnieniem, po jego akceptacji przez redakcję. Komentarze niezgodne z regulaminem będą usuwane.

Dodaj komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

Image CAPTCHA
Wpisz znaki widoczne na obrazku.
reklama
reklama